fbpx

Znaczenie Dnia Królów: zabawne fakty

W wielu częściach świata Boże Narodzenie nie kończy się 31 grudnia, ale 6 stycznia Dniem Trzech Króli. W krajach takich jak Hiszpania, dzieci czekają na swoje prezenty w tym szczególnym dniu. Ale to, co jest ważne, to duchowa wartość, jaką ma znaczenie dnia królów.

W następnym wpisie dowiemy się wszystkiego o tych tajemniczych mężczyznach, którzy prowadzeni przez gwiazdę betlejemską dotarli do Dzieciątka Jezus. Poza tym, przedstawimy Wam kilka pomysłów na świetne zajęcia i dekoracje na ten dzień. Zacznijmy!

Trzej Królowie, Jezus Człowiek, Bóg i Król!

Significado del día de reyes

Istnieje wiele wersji, które opowiadają o przybyciu królów do świętego miejsca, gdzie urodziło się Dzieciątko Jezus. W rzeczywistości, żadne Pismo Święte nie wskazuje liczby ani imienia mężczyzn, którzy przybyli, aby poświadczyć narodziny Zbawiciela.

Istnieją jednak zapisy o darach, które otrzymał Jezus “król Żydów, który urodził się w Jerozolimie”. Tak ogłosili królowie, dając mu mirrę, kadzidło i złoto. Z kwoty daru wynikało, że byli to trzej królowie.

Jakie dary zaoferowali Dzieciątku Jezus?

Cada uno de estos regalos ofrece un significado a Jesucristo:

1.Mirra dostarczona przez Melchiora (Jezus-Mężczyzna): Jest to aromatyczna czerwona substancja, powszechnie występująca na Bliskim Wschodzie, używana do balsamowania zwłok. Jego znaczenie odnosi się do obecności Jezusa na ziemi jako człowieka przeznaczonego do śmierci na krzyżu. To wskazuje, że był człowiekiem.

2.Incense dostarczony przez Gaspara (Jezus-Bóg): Złożony z naturalnych i aromatycznych żywic, które w połączeniu z rodzajem oleju wydzielają harmonijny zapach. Szeroko stosowany w obrzędach religijnych do składania ofiar Bogu, jako symbol zjednoczenia nieba i ziemi. Dlatego ten dar wyraża boskość Jezusa.

3.Złoto przekazane przez Baltazara (Jezusa-Króla): Najcenniejszy metal, reprezentuje wewnętrzne bogactwo tego skromnego dziecka urodzonego w żłobie. Poprzez ten symbol, Jezus jest uznawany za duchowego króla wierzących.

Kim był każdy z nich?

Tak więc, ci trzej mężczyźni z czasów starożytnych są uważani za trzech Mędrców. Niektórzy ludzie opisywali je jako..:

 • Melchior: Przybył z Europy, stary biały człowiek z długą brodą.
 • Gaspar: Z pochodzenia azjatyckiego, był najmłodszym z królów, również o białej skórze.
 • Baltazar: Pochodzi z Afryki i z czarnej rasy.

Uznali w Jezusie Króla Królów. Poprzez swoją wędrówkę tysięcy mil, aby Go spotkać, zapraszają nas, abyśmy mieli nadzieję, że osiągniemy cel naszego życia.:

Jaki dzień obchodzony jest Dzień Królów i dlaczego?

Najważniejszą rzeczą w tej dacie jest religijne znaczenie zgromadzenia rodziny i przyjaciół. Jest to data długo oczekiwana przez dzieci z domu, aby otrzymać ich prezenty. W tym celu prowadzone są pewne działania:

 • Rodzinne spotkanie w celu zjedzenia tradycyjnej Rosca de reyes. Wykonany jest ze słodkiego chleba i pokryty suszonymi owocami, czyli klejnotami koronnymi. Zazwyczaj ma w środku Dzieciątko Jezus, chronione przez koło. Jeśli weźmiesz dziecko do środka, musisz mieć inną ucztę, która upamiętni przedstawienie Jezusa w świątyni. Poza tym, jest uważany za dobry omen.
 • List dziecięcy do królów, zazwyczaj robi się to poprzez wiązanie ich życzeń z kolorowymi balonami, które wysyłają dzień wcześniej.
 • W Hiszpanii tradycją jest dawanie czekoladek i innych słodyczy dzieciom, które towarzyszą niezwykłym paradom.
 • W krajach Ameryki Łacińskiej przygotowują gwiazdkowe frytki. Pamiętając o przewodniku, że królowie “gwiazdy betlejemskiej” musieli odnaleźć Dzieciątko Jezus.
 • W niektórych częściach świata odbywają się parady z ludźmi przebranymi za trzech królów. Ma to na celu symulację oryginalnych chwil przeżywanych przez królów.
 • Uczestniczyć w mszach, na których otrzymują błogosławieństwa, zwłaszcza dzieci i kobiety w ciąży dla ich ochrony.

Ozdabianie dnia królów: praktyczne i proste pomysły

Czas na kreatywność. Zharmonizuj swój dom z figurami nawiązującymi do królów, możesz zrobić to inaczej. Ważne jest, abyś czuł tradycję tylko będąc w domu:

 • Centrala. Możesz wziąć duże, białe lub kolorowe plastikowe kubki i włożyć do nich cukierki. Zrób kilka figurek królów, przyklejając je do sztyletu, a następnie umieszczając na szybie, pozwalając, aby postać na górze pokazała się.
 • Zapakujcie prezenty. Prezenty można umieścić w papierowych torbach kraftowych lub owinąć je tym papierem i narysować królów na froncie. Bez wątpienia wzbudzi to emocje u dzieci, które uwierzą, że ten król przyniósł ten dar.
 • Obrazy wieńców. Zbuduj i pomaluj kilka dobrze zaprojektowanych wieńców i pozwól im zawiesić się w widocznym miejscu, będą wyglądać spektakularnie. Można również umieścić podstawę filiżanek w kształcie korony.
 • Obrazy królów. Umieść duży, dobrze zaprojektowany i dobrze namalowany wizerunek każdego króla przy wejściu do domu. Podekscytuje to dzieci w domu i odwiedzających.

Inne pomysły na dzień królów

 • Cukierki i rozmaite słodycze wkładamy do przezroczystych torebek, aby dać je dzieciom.
 • Zrób ciasteczka w kształcie gwiazdy, wielbłąda, wołu lub króla i włóż je do samozamykających się suwaków dla każdego.
 • Zrobić gry z dziećmi na temat wakacji, można rozpowszechniać materiały takie jak papier kraftowy do robienia wieńców. Więc niech założą to na głowy jak królowie. Jest to część rytuału przyjmowania ich darów.

Gdzie kupić produkty z okazji Dnia Królów?

YouTube video

Jeśli chcesz mieć wszystko w domu w dniu królów, zrób listę planującą zajęcia z czasem. Pozwoli to na zdobycie wszystkich materiałów potrzebnych do dekoracji i zabaw dla dzieci. Najlepiej kupić go tam, gdzie dostaniesz jakość i doskonałą cenę.

W Monouso.es oferujemy Państwu szklanki, talerze, obrusy, serwetki, sztućce i materiały do dekoracji domu. W ten sposób można mieć zapasy potrzebne do właściwej opieki nad całą rodziną. Z tym wszystkim będziesz mógł cieszyć się dniem królów do zapamiętania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie różnorodnych produktów , które z pewnością będą Państwu potrzebne w tak wyjątkowym dniu. Oba kieliszki, talerze, serwetki, sztućce, szklanki i materiał do zaprojektowania dekoracji. W ten sposób można przewidzieć każdą ewentualność i po prostu skupić się na cieszeniu się chwilą

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.