fbpx

Zielone zakupy: dlaczego są nam potrzebne?

Nasz sposób życia prowadzi nas na bardzo niebezpieczną dla gatunku ścieżkę, zwłaszcza pod względem rozprzestrzeniania się odpadów, które mają wpływ na przyrodę.

Ten styl życia, beztroski i nie liczący się z konsekwencjami, ma ogromny wpływ na naszą planetę. To skłania nas do działania w celu zmniejszenia szkód. Jednym z takich rozwiązań są zielone zakupy.

Zielone zakupy to nie tylko kupowanie produktów w 100% naturalnego pochodzenia, to także podejmowanie zrównoważonych działań w procesie kupowania i przechowywania każdego produktu.

Aby dbać o planetę, na której żyjemy, ważne jest, aby zmniejszyć poziom zanieczyszczeń. Jest to możliwe dzięki realizacji małych działań, które będą miały znaczenie w przyszłości, zwłaszcza jeśli zastosuje je więcej osób.

Poznaj kilka wskazówek, jak je realizować podczas zielonych zakupów oraz idealne miejsca, w których można je zrobić bez większego wysiłku.

Najlepsze miejsca na ekologiczne zakupy

Mejores lugares para realizar compras ecológicas

Bez względu na to, w jakim mieście lub prowincji się znajdujesz, istnieje wiele opcji, aby kupić te produkty, których potrzebujesz lub chcesz, pozostawiając niewielki ślad na środowisku.

W miastach często można spotkać targowiska, sklepy spożywcze lub sklepy ze zdrową żywnością, w których sprzedaje się w 100% naturalne i wolne od chemii produkty. W miastach znajdują się sklepy ekologiczne i supermarkety, a także kilka renomowanych targów.

Jeśli nie ma sklepu z tego typu artykułami, w supermarketach i sklepach można znaleźć produkty, które posiadają ekoznaki informujące o tym, że zostały pozyskane w sposób naturalny.

Z reguły w takich produktach nie stosuje się środków chemicznych, które przyczyniają się do zanieczyszczeniaśrodowiska.

Można też kupować bezpośrednio od rolników lub rybaków. Jest to doskonały sposób na posiadanie świeżych i dobrej jakości produktów w bardzo konkurencyjnych cenach.

Produkty przyjazne dla środowiska

Productos que cumplen con el medio ambiente

Ekologiczne sklepy spożywcze nie różnią się zbytnio od tych tradycyjnych, ale jest pewna zasadnicza różnica, która zmienia wszystko. Oferują one w 100% naturalne produkty, które posiadają potwierdzającą to pieczęć organiczną.

Przy zakupie tych produktów radzimy wziąć pod uwagę styl życia, dietę, upodobania i ewentualne alergie na niektóre produkty spożywcze.

Jednak, aby Ci pomóc, oto kilka rodzajów zdrowej żywności, które warto włączyć do swoich organicznych zakupów.

Nasiona

Nasiona nie są zbyt powszechne w diecie ludzi, ale są one bogate w składniki odżywcze, witaminy, minerały, przeciwutleniacze i błonnik.

Są to składniki, które nadają inny smak każdej potrawie, zwłaszcza sałatkom czy gulaszom.

Możesz wybierać spośród nasion słonecznika, chia, lnu, owsa, otrębów czy sezamu.

Warzywa

Należą one do najczęściej kupowanych produktów spożywczych podczas zakupów ekologicznych. Generalnie są one świeższe, bardziej kolorowe i o intensywniejszych smakach.

Są one niezawodną żywnością, ponieważ nie są przetwarzane w przemyśle ani nie były podlewane środkami chemicznymi podczas ich wzrostu i zbiorów.

Idealnie jest spożywać żywność sezonową i tę, która jest produkowana w kraju, aby przyczynić się do wzrostu gospodarki.

Ziarna i rośliny strączkowe

Zboża i rośliny strączkowe dostarczają ludziom białka, aminokwasów, minerałów i witamin.

Oba produkty, jeśli są spożywane w głównym posiłku dnia, całkowicie zaspokajają potrzeby żywieniowe człowieka.

Zawierają one węglowodany i tłuszcze, których potrzebujemy do życia.

Inne artykuły spożywcze

Oprócz głównych składników potrawy, przyprawy są niezbędne, aby ją doprawić i nadać jej inny smak.

Kurkuma, kminek, gorczyca, imbir, soja czy wasabi to tylko niektóre z przypraw, które ożywiają potrawy.

Kiedy kupujesz te produkty ekologicznie, bez chemii podczas ich produkcji, masz bardziej intensywne smaki i zapachy idealne do Twoich potraw.

Zrób kilka badań na temat różnych przypraw, które istnieją i odważyć się użyć ich w niektórych przepisach , dzięki czemu można zidentyfikować, jakie rodzaje smaków przynoszą do żywności i które z nich są twoje ulubione.

Siedem wskazówek, dzięki którym dokonasz lepszego ekologicznego zakupu

Siete consejos para realizar una mejor compra ecológica

Wielkie zmiany składają się z małych działań. Ta maksyma sprawdza się również w przypadku środowiska.

Oprócz spożywania produktów, których proces produkcji jest przyjazny dla naszej planety, niezwykle ważne jest, aby transportować i przechowywać je w sposób, który nie generuje odpadów trafiających do ekosystemu.

Więc zostawimy kilka wskazówek dla zielonych zakupów, aby dokonać odpowiedzialnej konsumpcji.

Do noszenia zakupów używaj toreb z materiału

Kiedy robisz zakupy w sklepie, produkty, które kupujesz są przechowywane w plastikowych torbach, aby zabrać je do domu i nie bierzesz pod uwagę zagrożenia, jakie to działanie powoduje dla środowiska.

Od ponad roku sieci supermarketów podjęły decyzję o pobieraniu opłat za każdą z kupowanych toreb plastikowych. Środek ten ma na celu promowanie używania toreb wielokrotnego użytku.

W obliczu tej decyzji, wiele osób zdecydowało się na zakup toreb z materiału, aby nieść swoje zakupy. Prosty, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska sposób, który nie wpływa na Twoją zwykłą rutynę zakupów.

Jeśli rozlejesz jakąś substancję na torbę, możesz ją wyprać i użyć ponownie, jak tylko wyschnie.

Kupuj produkty w ilościach hurtowych

Większość produktów w supermarketach jest pakowana z materiałów, które po spożyciu trafiają do kosza na śmieci. W wielu przypadkach są one zbędnym opakowaniem.

Aby nie generować więcej odpadów z tych opakowań, możesz zabrać swoje opakowania do sklepów wielkopowierzchniowych i kupić ilość potrzebną do gotowania.

Wybór produkcji krajowej

Produkty wytwarzane lub uprawiane w kraju to pewny wybór dla Twojej gospodarki i gospodarki lokalnej. Ponadto mają one zazwyczaj niewielki wpływ na środowisko i zmniejszają koszty związane z wysyłką i transportem.

Są to produkty zgodne z prawem europejskim i hiszpańskim, które zabrania stosowania pestycydów, herbicydów i nasion genetycznie modyfikowanych w uprawach żywności.

Jedz żywność w sezonie

Produkty sezonowe łatwo rosną, ponieważ sadzi się je w idealnych dla ich rozwoju porach roku.

Jeśli nasiona są wysiewane w nieodpowiednich warunkach pogodowych, uprawy nie rosną lub wymagają nadmiernego zużycia sztucznej energii, aby symulować pogodę i rozwijać owoce.

Ponadto produkty sezonowe są ekonomiczne, ponieważ producenci zapewniają dużą podaż.

Skorzystaj z ofert

Idź do supermarketu lub do sklepów, które odwiedzasz i sprawdź, jakie oferty mają na żywność.

Generalnie w ofertach sprzedawane są produkty, którym brakuje kilku dni do upływu terminu ważności w promocjach 3×2 lub 2×1.

Kupując taką żywność oszczędzasz pieniądze, które możesz przeznaczyć na inne zakupy i zmniejszasz ilość odpadów w supermarkecie, które wyrzucane mają negatywny wpływ na środowisko.

Unikaj pojazdów napędzanych benzyną na krótkich dystansach

Jeśli w pobliżu Twojego domu znajduje się supermarket lub sklepy, w których możesz zrobić ekologiczne zakupy, nie używaj samochodu, aby dostać się do i zsupermarketu.

W przypadku tego typu działań lepiej jest podróżować rowerem lub pojazdami elektrycznymi, które nie emitują dwutlenku węgla.

Inną opcją, do której nie będziesz musiał nic kupować, jest spacer. Będziesz mógł zrobić zakupy, zmniejszyć swój ślad ekologiczny i trochę poćwiczyć.

Recykling

Idealnie jest mieć w domu kilka pojemników, aby oddzielić materiały od opakowań i pojemników na żywność, które kupujesz.

Gdy nadejdzie czas opróżnienia pojemników, wystarczy wyrzucić odpady zgodnie z kolorem pojemnika na surowce wtórne, odpowiadającym danemu materiałowi.

W ten sposób odpady trafią do sortowni, które nadadzą im nowe życie poprzez wytworzenie z nich nowych produktów.

Monouso i ekologiczne zakupy

Monouso y las compras ecológicas

Prawdopodobnie nie znasz kilku produktów, które możesz dodać do swojej zielonej listy zakupów, a które mogą Ci pomóc w kuchni.

Zapraszamy do odwiedzenia Monouso i odkrycia możliwości ekologicznych produktów, które posiadamy, a które bez większego wysiłku i niewielkich inwestycji można włączyć do swojego życia.

W naszych kategoriach produktowych znajdą Państwo biodegradowalne talerze, ekologiczne szklanki i ekologiczne sztućce , wykonane z materiałów nieszkodliwych dla środowiska.

Znajdziesz tu również produkty takie jak słomki papierowe czy serwetki z recyklingu, produkty wysokiej jakości, o bezkonkurencyjnej cenie i niewielkim wpływie na naturę.

Nie zwlekaj i znajdź najpiękniejsze ekologiczne produkty, które możesz zastosować w swojej kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.