fbpx

Żel do dezynfekcji rąk: dlaczego niektóre ręce śmierdzą?

Gel desinfectante de manos: ¿por qué algunos huelen mal?

Stosowanie żelu do dezynfekcji rąk ma dwa etapy: przed i po pandemii sanitarnej wywołanej przez Covid-19.

Przed rokiem 2020 osoby, które używały środków do czyszczenia rąk, były postrzegane jako pretensjonalne lub fanatyczne w kwestii czyszczenia.

Od początku roku do dziś jesteśmy fanatyczni w kwestii mycia rąk. Bez wątpienia jednym ze środków, który wraz z maską pomaga w hamowaniu koronaawirusa.

W samym środku tego szału utrzymywania rąk w czystości natknęliśmy się na skuteczne, fałszywe płyny do dezynfekcji rąk i niektóre o bardzo nieprzyjemnym zapachu.

Poniżej znajdują się powody, dla których niektóre prezentacje żelu do dezynfekcji rąk tak źle pachną, jakie są najskuteczniejsze prezentacje i jakie znaki powinniśmy zidentyfikować, aby wiedzieć, które z nich nic nie robią Twoim dłoniom.

Dlaczego twój żel do dezynfekcji rąk źle pachnie?

¿Por qué tu gel desinfectante de manos huele mal?

Na półkach sklepowych, żele ręczne świecą teraz jak produkty gwiezdne, sjednak nie wszystkie są tak skuteczne, jak obiecują i wykorzystują obecną sytuację do zwiększenia sprzedaży.

Jedynym sposobem, aby płyn do dezynfekcji rąk był skuteczny przeciwko Covid-19, jest zawartość alkoholu w jego formule, w stężeniu powyżej 60%.

Wiele żeli nie osiąga takiego stężenia lub “zapomina” o włączeniu alkoholu do swoich składników. Z tego powodu, wiele z tych produktów to nic innego jak przyjemny zapach.

Damy ci kilka wskazówek później, abyś nie został oszukiwany przez tego typu praktyki, ale teraz przyjrzyjmy się przyczynom przykrego zapachu niektórych środków do higieny rąk.

Cóż, jak już wam mówiliśmy, decyzje ekonomiczne są w tego typu biznesie prywatne. To dlatego żel, którego użyłeś dziś rano, ma taki odrażający zapach.

Do produkcji tych produktów używa się skażonego, niefiltrowanego alkoholu etylowego. Ten rodzaj etanolu jest otrzymywany między innymi z trzciny cukrowej, kukurydzy Ponieważ jest to produkt o tych cechach, jego produkcja jest bardziej ekonomiczna.

Alkohol skażony jest produktem o dużej mocy trującej. Ponadto ma mdłościwy zapach, który odpycha nawet najsilniejszy żołądek.

Czy stosowanie żelu do dezynfekcji rąk jest skuteczne?

Utilizar gel desinfectante de manos ¿Es eficiente?

Od początku pandemii powiedziano nam, że jednym ze środków zapobiegawczych było mycie rąk wodą z mydłem przez ponad 20 sekund Ale jak możemy przeprowadzić ten rytuał, skoro nie mamy do dyspozycji mydła ani wody? Tam jest płynny środek do dezynfekcji rąk.

Dobra ilość wysokiej jakości żelu zapewnia eliminację wszelkich wirusów i bakterii z rąk Aby zapewnić prawidłowe stosowanie środka do dezynfekcji rąk, oferujemy następujące wskazówki dotyczące jego stosowania.

Więcej nie oznacza większej skuteczności

Naprawdę nie wiemy dlaczego, ale zazwyczaj kiedy chcemy, aby coś dobrze wyglądało, używamy tego, co jest konieczne, aby to osiągnąć To samo dotyczy żelu do dezynfekcji rąk. Chcemy umyć ręce i wkładamy dużo środka dezynfekującego.

Zalecana ilość powinna być proporcjonalna do ilości mydła w płynie używanego do mycia rąk. Nie więcej i nie mniej.

Żel nie zastępuje wody

Utrzymanie walki z koronaawirusem w sferze skuteczności wymaga jasnych i precyzyjnych działań.

Należy zrozumieć, że środek do higieny rąk powinien być stosowany zapobiegawczo, gdy nie ma się dostępu do mydła i wody Najlepszym sposobem na usunięcie niebezpieczeństwa z dłoni jest użycie mydła i wody. Środek dezynfekujący jest tylko w wyżej wymienionych przypadkach.

Wszystko nadmiar jest szkodliwy

Kiedy nie znamy granic, mamy tendencję do robienia sobie krzywdy Używając zbyt dużo żelu dezynfekującego można wysuszyć skórę rąk, co może prowadzić do pęknięć i ewentualnych ran.

Ponadto, zmiana naturalnej flory bakteryjnej na Twoich rękach może spowodować niepożądane zachwianie równowagi.

Pozwól mu wyschnąć

Kiedy trzeba użyć żelu do dezynfekcji rąk, należy pozostawić go do wyschnięcianie oznacza to, że jest skuteczny w każdym przypadku. Pamiętaj, że żel, nawet jeśli wydaje się nieistotny, jest substancją chemiczną, która może wpływać na niektóre powierzchnie.

Do czasu całkowitego wyschnięcia nie należy dotykać innych części ciała ani żadnych przedmiotów

To nie jest niezawodne

Żelowy środek do dezynfekcji rąk jest bardzo skutecznym środkiem chemicznym, eliminującym wszelkie zagrożenia związane z Covid-19 To nie znaczy, że jest skuteczny w każdym razie

Częste i dokładne mycie rąk jest działaniem, które daje największe bezpieczeństwo.

Czyste ręce, czy zamierzasz znowu czegoś dotknąć?

Niektóre osoby wsiadają do środków transportu publicznego lub dotykają gałki drzwiowej, wyjmują żel z kieszeni, aby zdezynfekować rękę, dotykają innej powierzchni i drapią oko. To totalna pomyłka.

Najlepiej jest nie dotykać innej powierzchni po zdezynfekowaniu rąk, ponieważ możesz być ponownie narażony na kontakt z wirusem.

Co można zrobić? Wytrzyj ręce przy wyjściu. Po wysiadaniu z autobusu lub metra należy użyć płynu do dezynfekcji rąk i wyeliminować wszelkie zagrożenia.

Stosować je u dzieci

Ostatnim błędem, jaki popełniasz stosując środek do higieny rąk, jest niezrozumienie, że jest to środek chemiczny.

Małoletni nie powinni sami stosować środka dezynfekującego. Każda dawka powinna być podawana przez osobę dorosłą, która również sprawdzi, czy jest prawidłowo stosowana i czy nie wysycha.

Chroń się przed koronaawirusem dzięki produktom najwyższej jakości

Protégete del coronavirus con productos de calidad superior

W Monouso Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, mamy produkty, których potrzebujesz, aby zachować ubezpieczenie do końca tego całego koszmaru Pierwszym produktem jest żel do dezynfekcji rąk o stężeniu alkoholu 70% i pH 7. Umyj ręce, nie raniąc ich.

Poza tym rękawice jednorazowe skuteczniej chronić ręce, zwłaszcza w miejscach wysokiego ryzyka, takich jak targowiska Wśród dostępnych produktów znajdują się rękawice lateksowe, jednorazowe tworzywa polietylenowe, winylowe i nitrylowe Aby ułatwić korzystanie z naszych rękawic, posiadamy modele z pudrem z talkiem lub bez, więc możesz je kupić według własnego uznania.

Na koniec, zapraszamy do odwiedzenia naszego maski jednorazowe z Monouso Posiadamy szeroką gamę masek ochronnych: papierowe proste, niebieskie lub białe polipropylenowe, z zaworem FFP2, prostokątne z gumą, trójwarstwowe, między innymi.

Wszystkie wyprodukowane z certyfikowanych materiałów, aby zagwarantować Państwu największe bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.