fbpx

Zdrowe szkolne śniadania: jak je bezpiecznie spożywać

Istnieją dwa główne powody, aby myśleć o zdrowym śniadaniu dla szkoły. Pierwszym z nich jest zaoferowanie niezbędnego wkładu żywieniowego, tak aby mogła ona stawić czoła swojemu wymagającemu wyzwaniu z dnia na dzień. Drugim jest dbanie o jego edukację żywieniową, aby od dzieciństwa prowadzić go do podejmowania zdrowych wyborów.

Wymówki takie jak brak czasu i pomysłów można łatwo zdemontować, ponieważ włożenie owocu do plecaka zajmuje tyle czasu, ile włożenie piekarni przemysłowej. A jeśli chodzi o brak kreatywności, mamy tu do zaoferowania kilka przydatnych pomysłów.

 

Zdrowe pomysły na śniadanie dla Twoich dzieci, które możesz zabrać do szkoły

Aby zorganizować śniadania do zabrania do szkoły, trzeba znaleźć odpowiednią równowagę. Dieta musi być zdrowa i zrównoważona, ale także zróżnicowana, tak aby dziecko nie nudziło się, że zawsze jeść to samo. Spójrzmy na kilka pomysłów:

Cały owoc

Jest to najlepszy sposób na zjedzenie go, ponieważ jest bardziej satysfakcjonujący i pozwala dziecku wejść w kontakt z tak ważnym pokarmem. W plecaku znajdują się setki owoców, które możesz nosić tak jak są, więc niektóre z nich będą pasowały do Twojego dziecka: banan, jabłko, winogrona, truskawki, itp.

Jeśli wolisz inne rodzaje, które wiążą się z procesem obierania i cięcia, melon, arbuz, pomarańcza, mango lub brzoskwinia są doskonałym wyborem. Wybierz owoce sezonowe i, jeśli chcesz, połącz je jako sałatki owocowe, aby uczynić je bardziej zabawnymi i apetycznymi.

Przekąska

To klasyk z wnęki i pewnie to, co go najbardziej podnieci. Należy jednak odrzucić wędliny, które mają niewielką wartość odżywczą, wiele dodatków i są bardzo smaczne, więc wtedy przestaniemy jeść.

Jakie są zdrowe opcje? Szynka, ser, tuńczyk, łosoś, pomidor, awokado i wszystkie ich możliwe kombinacje oraz wiele innych.

Mleczarstwo i orzechy

Bardzo kompletne śniadanie, które również Ci się spodoba, to takie, które łączy jogurt z płatkami zbożowymi i orzechami, lub tylko z jednym z tych dwóch ostatnich.

Ale ponownie nalegamy, abyście dokonywali właściwych wyborów, a nie wysokosłodzonych zbóż, jogurtów czy smażonych, pokrytych miodem orzechów i innych rzeczy. Im mniej leczone są główne składniki, tym lepiej.

Słodki

Nie powinieneś też rezygnować z nich, zwłaszcza w twoim wieku, po prostu zdecydować się na to, co jest zdrowe. Tak jest w przypadku domowych ciastek i ciasteczek, które zawierają niewiele cukru lub nie zawierają go wcale.

Skorzystaj ze słodyczy owoców, aby przygotować zdrowe śniadanie dla dzieci w szkole 10, np. ciastka owocowe. Jeśli chcesz wprowadzać innowacje, w lecie z przyjemnością znajdziesz smoothie świeżo wyprodukowany, łączący w sobie jogurt, owoce i skroplone orzechy.

Jak owinąć lub zapisać swoje śniadanie dla bezpieczeństwa

W przypadku śniadań na wynos, użycie odpowiedniego opakowania jest tak samo ważne jak wybór odpowiednich produktów. Proponujemy Państwu kilka propozycji opartych na dostarczonych przez nas pomysłach na śniadanie.

  • Papierowa torba na owoce. Na całe owoce i ze specjalnym nadrukiem na zabawne śniadanie.
  • Plastikowe miseczki z pokrywkami. Do jogurtu ze zbożami i orzechami lub innymi podobnymi śniadaniami, a także do jogurtu z obranymi i pokrojonymi owocami. Może mieć więcej niż jedno zastosowanie, a jeśli masz zamiar go wyrzucić, pamiętaj, aby poprosić go, aby użył pojemnika na miski.
  • Wiadra mleczne i plastikowe. Idealnie nadają się na ten smaczny koktajl, który chcesz zrobić na lato, jak również na zdrowe domowe koktajle o każdej innej porze roku.
  • Ekologiczne serwetki. Opcja przyjaznego dla środowiska sprzątania.

 

Myśląc o zdrowym śniadaniu dla szkoły i właściwym sposobie jego przechowywania to coś, z czego na dłuższą metę będziesz zadowolony: zapewni mu odpowiednią ilość składników odżywczych i będzie propagował w nim zdrowe nawyki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.