fbpx

Zastawa stołowa z liści palmowych

¿Cuáles son las ventajas de la vajilla de hoja de palma?

W poszukiwaniu zrównoważonych opcji ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami, takimi jak plastik, pojawiły się opcje biodegradowalne. Zastawa stołowa z liści palmowych ma w 100% naturalny materiał, ale jest wysoce odporna na olej, wilgoć i zamrażanie.

Jakie są właściwości liścia palmowego?

Liść palm owy ma wspaniałe właściwości, które sprawiają, że jest to bardzo wyjątkowy materiał. Ze względu na swoje właściwości hydrofobowe, produkty wykonane z tej mieszanki nie potrzebują żadnych dodatkowych dodatków czy powłok. Są również przyjazne dla środowiska, ponieważ ulegają całkowitej biodegradacji,kompostowalne i nadają się do wielokrotnego użytku.

Zalety liści palmowych

Poniżej przedstawiamy zalety liści palmowych w produkcji produktów ekologicznych:

  • Solidna i stabilna struktura sprawia, że jest to materiał wysoce odporny na wysokie i niskie temperatury.
  • Wyciąg z liści palmowych jest całkowicie kompostowalny, więc ulega degradacji w znacznie krótszym czasie niż tworzywa sztuczne.
  • Jego właściwości termiczne pozwalają na zatrzymywanie ciepła.
  • Ponieważ jest to produkt naturalny, jego stosowanie jest nie tylko zdrowe dla planety, ale także dla jego konsumentów.

Proces produkcji zastawy stołowej z liści palmowych

Pierwsza faza procesu produkcyjnego polega na zbieraniu liści palmowych, które opadają naturalnie. Następnie są one płukane wodą, myte mieszanką wody i kurkumy i ponownie płukane wodą, aby wysuszyć je na słońcu. Następnie są ręcznie naciągane i formowane w pożądany kształt za pomocą gorącej prasy.

Proces wolny od dodatków chemicznych , w którym nie cierpią drzewa, ponieważ nie są one ścinane, co pozwala nam tworzyć zastawę stołową o całkowicie przyjaznej dla środowiska produkcji.

Jaką zastawę stołową możemy wykonać z liści palmowych?

Z liści palmowych można stworzyć jednorazową ekologiczną zastawę stołową, o unikalnej strukturze i wzornictwie, która przyczynia się do dbania o naszą planetę. Wśród zastawy stołowej możemy znaleźć talerze, tace, miski, naczynia i miniatury.

Dowiedz się znacznie więcej w naszym Słowniku gastronomii i hotelarstwa.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest liść palmowy?

Znany również jako areca, to surowiec pozyskiwany z liści palmowych, z którego powstaje mnóstwo ekologicznych wariantów zastawy stołowej. Jego skład jest w 100% biodegradowalny, kompostowalny i szanujący naturę, ponieważ jego produkcja nie wiąże się z wycinką drzew.

Jakie są właściwości liści palmowych?

Liście palmowe mają właściwości hydrofobowe, dlatego w procesie produkcji nie wymagają stosowania powłok z tworzyw sztucznych. Ponadto, podczas wzrostu drzew palmowych nie stosuje się żadnych fungicydów ani pestycydów, dzięki czemu są one zdrowe zarówno dla planety, jak i dla konsumentów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.