fbpx

Zalecenia dotyczące zapewnienia czystości i higieny w biurach

Po pandemii Covida-19 nasze życie zmieniło się radykalnie. Teraz konieczne stało się wdrożenie nowych standardów czystości i higieny w biurach, a także w innych miejscach pracy.

Wdrożenie tych nowych środków ma na celu jedynie zapewnienie dezynfekcji, na znacznie bardziej szczegółowych poziomach, w porównaniu ze sposobem, w jaki wcześniej czyściliśmy.

Dlaczego to jest teraz takie ważne?

Ideą jest zmniejszenie liczby zakażeń poprzez zmniejszenie liczby punktów zapalnych, które mogą powodować wzrost liczby przypadków Covid-19, które mogą zagrażać zdrowiu zespołu pracującego w tym miejscu.

Tutaj podzielimy się z Państwem pewnymi środkami i zaleceniami, które pozwolą Państwu zagwarantować higienę i czystość w biurach.

Środki zapewniające czystość w biurach

Medidas para garantizar la limpieza en oficinas

Wśród najważniejszych środków zapewniających czystość w naszych biurach znajdują się

 1. Codziennie należy czyścić i dezynfekować biuro oraz powszechnie używany sprzęt, taki jak: drzwi, klamki drzwiowe, szyny schodowe, meble, urządzenia biurowe, elementy sterujące, klawiatury, telefony czy ekrany dotykowe.
 2. Dezynfekować powierzchnie za pomocą nadtlenku wodoru, alkoholu i wybielacza w wysokich stężeniach przez co najmniej jedną minutę.
 3. Czyścić i dezynfekować powszechnie używane powierzchnie przy każdej zmianie zmiany.
 4. Używaj wysokiej jakości produktów, które są odpowiednie do utrzymania czystości w biurze, takich jak: dozowniki mydła, ręczniki papierowe, żel dezynfekujący
 5. Przechowywać naczynia kuchenne w zamkniętych pomieszczeniach, leczyć je po każdym użyciu ze szczególną ostrożnością.
 6. Zapewnić dobrą wentylację w miejscu pracy.
 7. Utrzymanie społecznego dystansu między pracownikami i w miarę możliwości ustanowienie elastycznych godzin pracy lub telepracy.
 8. Należy przestrzegać protokołów higieny, czyszczenia i bezpieczeństwa ustanowionych przez firmę.

Zalecenia dotyczące zagwarantowania higieny w biurach

Recomendaciones para garantizar la higiene en oficinas

Ze względu na stan zagrożenia zdrowia, jaki wystąpił po pojawieniu się pandemii Covid-19, oraz po procesie de-eskalacji, ustalono standardy utrzymania higieny i czystości w biurze.

Wśród zaleceń dotyczących zagwarantowania higieny w biurze, z osobistego punktu widzenia, mamy

Umyj właściwie ręce

Jest to pierwszy krok do zapewnienia ochrony i wyeliminowania jak największej ilości zarazków.

Ważne jest, aby wszyscy pracownicy posługiwali się tymi informacjami, tak aby mogli wdrożyć te zalecenia po powrocie do pracy.

Niektóre wskazówki dotyczące prawidłowego mycia rąk to

 • Umyj ręce wodą z mydłem przez co najmniej 20 sekund. Jeśli nie jest to możliwe, należy użyć wodnego roztworu alkoholu o stężeniu 60%.
 • Do suszenia rąk używaj papierowych ręczników.
 • Tabliczki z informacją o prawidłowym myciu rąk, aby przypomnieć pracownikom o częstym myciu rąk w ciągu dnia.
 • Ustawić zegar w ciągu dnia roboczego, aby pracownicy mogli przerwać swoje czynności i umyć ręce.
 • Nawet jeśli w ciągu dnia roboczego pracownicy używają lateksowych lub plastikowych rękawic, powinni często myć ręce.

Nosić maski, osłony na twarz i rękawice

Aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, konieczne jest stosowanie masek, ochraniaczy twarzy i rękawic, znanych również jako środki ochrony osobistej.

Pracownicy powinni codziennie chodzić na swoje stanowiska pracy używając środków ochrony osobistej, jako środek zapobiegawczy przy utrzymywaniu kontaktu z innymi osobami na swoim stanowisku pracy.

Ważne jest, aby pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni w zakresie prawidłowego używania masek, osłon twarzy i rękawic w trakcie dnia pracy.

Utrzymanie społecznego dystansu

Dystans społeczny jest jednym z zaleceń, które pozostały w mocy od początku pandemii Covid-19, która ma na celu zagwarantowanie bezpiecznej przestrzeni 2 metrów, aby ludzie mogli funkcjonować w tej nowej normalności.

Przy wprowadzaniu społecznego dystansu jest to konieczne:

 • Należy używać maski, ochraniacza na twarz i rękawic.
 • Poinformować personel i klientów, że podczas opieki zostanie zachowany dystans społeczny w celu zapewnienia ochrony.
 • Zwiększyć odległość między stołami, biurkami i przestrzenią roboczą.
 • Zaznaczyć miejsca dostępne dla lokalizacji.
 • Ograniczenie aktywności, które wymagają fizycznej bliskości.

Wdrożenie stosowania ekranów

Wykorzystanie ekranów w biurze ograniczy kontakt pomiędzy klientami i pracownikami (również pomiędzy pracownikami), dzięki czemu podejście będzie bezpieczniejsze, a cały personel będzie chroniony.

Na koniec dnia roboczego sita muszą być zdezynfekowane, podobnie jak powierzchnia, na której są zainstalowane.

Produkty higieniczne w Monouso

Productos de higiene en Monouso

W sklepie internetowym Monouso znajdziesz szeroki wybór produktów, które pomogą Ci utrzymać higienę i czystość w biurze, aby utrzymać przestrzeń roboczą w optymalnych warunkach i zaoferować lepsze warunki higieniczne dla pracowników.

Żel do dezynfekcji rąk

Zastosowanie żelu dezynfekującego pomoże chronić Twoje ręce przed obecnością mikroorganizmów, dając im miękkie uczucie.

Zastosowanie żelu do dezynfekcji rąk w biurze pozwala na ochronę rąk przed kontaktem z powszechnymi przedmiotami, takimi jak przyciski wind, klamki drzwi czy rampy.

Możesz wybrać pomiędzy roztworem płynu lub żelu i będzie to zależało od sposobu jego użycia. Pamiętaj, że dzięki jego skuteczności będziesz w stanie chronić swoje ręce przed wirusami, bakteriami i innymi mikroorganizmami.

Dozowniki ręczne mydła i żelu

Dozowniki mydła i żelu do rąk zapewniają wygodę mycia rąk bez kontaktu z roztworem antyseptycznym, co pozwala uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego.

Stosowanie tych urządzeń jest zalecane w miejscach publicznych i powszechnych, takich jak biura czy restauracje w celu utrzymania higieny.

Dozowniki mydła i żelu ręcznego są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które wytrzymują ciągłe użytkowanie i wilgotność, wystarczy napełnić dozownik, aby nadal cieszyć się tym mechanizmem.

Ręczniki papierowe

Ręczniki papierowe są niezbędnym elementem do zakończenia mycia rąk po ich umyciu. Użycie ręczników papierowych pozwoli na utrzymanie higieny użytkownika, ponieważ po ich użyciu wystarczy wyrzucić je do pojemnika.

Ręczniki papierowe są mocne i wchłaniają wodę, pozostawiając ręce suche, nie rozpadając się.

W sklepie internetowym Monouso znajdziesz wiele opcji ręczników papierowych idealnych do użycia w dozownikach, wśród których znajdziesz: arkusze papieru, papier w rolce i ręczniki papierowe w różnych kolorach.

Dozownik ręczników papierowych

Dozowniki ręczników papierowych są praktycznym sposobem oferowania użytkownikowi ręczników papierowych do suszenia rąk.

Urządzenie to ma praktyczną konstrukcję z mechanizmem otwierania i zamykania, w którym ręczniki papierowe są ponownie ładowane, dzięki czemu użytkownicy mogą zawsze wysuszyć ręce.

W sklepie internetowym Monouso dostępnych jest kilka modeli dozowników do ręczników papierowych, takich jak dozowniki do ręczników papierowych w rolkach, dozowniki ze stali nierdzewnej i poliwęglanu.

Stosowanie dozowników do ręczników papierowych jest zalecane ze względu na ich praktyczność, wygodę oraz jako element przyczyniający się do higieny użytkownika, a tym samym środowiska.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.