fbpx

Jaki jest najlepszy wybielacz do prania?

Jeśli chcemy, aby w naszej szafie białe ubrania były jak nowe, konieczne będzie pranie ich ze szczególną starannością i niezależnie od kolorowych ubrań, ponieważ jeśli będą prane razem, to białe ulegną zniszczeniu i stracą swoją biel.

Białe ubrania, pościel, a nawet białe zasłony dobrze komponują się z każdym kolorem i wzorem, dają schludne i świeże poczucie. Problem w tym, że nie wytrzymują długo czystości, kołnierze, mankiety, skarpety, łatwo się brudzą i plamią, a jeśli nie są odpowiednio wyprane, plamy nie znikają.

Troska, którą musimy podjąć w praniu

Recepta na to, by odzież zachowała swoją biel jest prosta:

  1. Rozdziel ubrania według kolorów, piorąc osobno białe.
  2. Wywróć wszystkie ubrania na lewą stronę, dzięki temu unikniemy powstawania nieprzyjemnych węzłów lub małych kulek, które nadają ubraniom stary wygląd.
  3. Sprawdź etykiety i wybierz idealny program i temperaturę. Zaleca się pranie białej odzieży w maksymalnej temperaturze podanej na metkach, w ten sposób detergent jest bardziej funkcjonalny, usunie wszelkie plamy, a odzież zachowa swoją biel. Niektóre ubrania, które są bardziej podatne na grzyby i roztocza, takie jak ręczniki i prześcieradła, powinny być zawsze prane w gorącej wodzie.
  4. Zaleca się załadowanie pralki zgodnie z liczbą kilogramów podaną w instrukcji urządzenia. Przedłuży to żywotność urządzenia. Ubrania powinny swobodnie poruszać się w bębnie, aby uzyskać ich czystość. W przypadku delikatnych i wełnianych ubrań, bęben pralki nie powinien być wypełniony więcej niż do połowy.
  5. Należy zachować szczególną ostrożność podczas płukania ubrań, aby uniknąć podrażnienia skóry lub alergii.
  6. Nasze słońce jest naturalnym wybielaczem dla naszych ubrań, utrzymuje je bielsze i jaśniejsze, a także zapobiega ich żółknięciu.

blanqueante

który produkt jest najlepszym wybielaczem do ubrań?

Istnieją różne rodzaje wybielaczy, jednak aby zachować intensywną biel naszych ubrań, a także przedłużyć ich żywotność, warto prać je w proszku do prania, gdyż jego składniki oparte są na aktywnym tlenie.

Innym skutecznym wybielaczem do prania jest wybielacz . Przywraca biel naszym ubraniom, usuwa plamy i pozostałości brudu, można go łatwo pozbyć się za pomocą wody i detergentu. Bleach jest polecanym wybielaczem do prania białych i jasnych tkanin bawełnianych i syntetycznych, jednak nie jest zalecany do stosowania na delikatnej odzieży z jedwabiu, wełny czy nylonu. Wybielacz wybiela ubrania nawet w zimnej wodzie, ale musimy zrozumieć, że przy praniu w temperaturze poniżej 40ºC trudno jest wyeliminować niektóre zarazki, dlatego aby nasze ubrania były czyste, warto je prać w temperaturze 50ºC lub wyższej.

Domowy wybielacz do prania

  1. Sok z cytryny i sól przywracają biel naszym białym ubraniom i usuwają nieestetyczne żółte plamy z potu i kosmetyków do ciała. Wystarczy wymieszać w 2 lub 3 litrach wody sok z kilku cytryn, 200 gramów soli, namoczyć ubranie z odrobiną mydła, pozostawić na godzinę, spłukać dużą ilością wody, a następnie powiesić na słońcu.
  2. Soda oczyszczona. Soda oczyszczona wydobędzie z bieli uporczywe plamy. Wystarczy wymieszać 3 łyżki sody oczyszczonej w 2 litrach wody i proszku do prania, namoczyć ubranie, zostawić na 30 minut, spłukać dużą ilością wody i położyć na słońcu.
  3. Ocet jabłkowy lub biały. Ocet jest inny znakomitym pralnianym wybielającym produktem dla usuwać plamy i niechciane zapachy. Zwilżyć plamę odrobiną octu, po 15 minutach spłukać dużą ilością wody i wyprać jak zwykle.
  4. Nadtlenek wodoru i amoniak. Jest to bardzo mocna mieszanka, którą nie wszystkie tkaniny wytrzymują. Wymieszaj litr wody, 5 kropli amoniaku i 100 ml nadtlenku wodoru, dokładnie wymieszaj, namocz ubranie i pozostaw na 30 minut. Na koniec spłukać dużą ilością wody i pozostawić na słońcu.

Wszystkie te małe sztuczki były używane przez nasze babcie, aby utrzymać ubrania białe i czyste, więc nie zapomnij zapisać składników! Są tanie, skuteczne i większość z nich mamy w domu.

Z jaką troską powinniśmy podchodzić do prania?

Należy zachować następującą ostrożność…
1. Rozdziel ubrania według kolorów, piorąc osobno białe.
2. Odwróć odzież na drugą stronę, aby uniknąć pillingów, które sprawiają, że wygląda ona nieschludnie.
3. Wybierz odpowiedni program w pralce.
4. Nie należy przeciążać pralki większym ciężarem niż jest to konieczne.
5. Wypłucz odpowiednio ubrania, aby uniknąć podrażnień.
6. Wskazane jest suszenie ubrań na słońcu, to prawdziwy naturalny wybielacz.

Jaki jest najlepszy wybielacz do prania?

Proszek z aktywnym tlenem i wybielaczem to najlepsze wybielacze do prania.

Jakie domowe wybielacze do prania mogę zrobić?

1- Sok z cytryny i sól.
2- Soda oczyszczona.
3- Ocet jabłkowy lub biały.
4- Nadtlenek wodoru i amoniak.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.