fbpx

Wskazówki dotyczące unikania bankructwa podczas Covid-19

Nadejście wirusa zakłóciło i zmieniło znaną nam rzeczywistość. Oczywiście, jednym z najbardziej dotkniętych sektorów jest gospodarka światowa.

Środki ograniczające rozprzestrzenianie się na całym świecie stawiają wiele przedsiębiorstw pod kontrolą, prowadząc do bankructwa kilka z nich.

Niewielu przedsiębiorców było w stanie poradzić sobie z tą sytuacją na swoją korzyść. W rzeczywistości duża liczba osób zdecydowała się na bezrobocie na czas nieokreślony, ryzykując w ten sposób bankructwo.

Chociaż choroba pozostawiła po sobie tragiczne konsekwencje, nie powinna być równoznaczna z bankructwem firmy. Z tego powodu, na MonousoW tej części postanowiliśmy dać ci kilka wskazówek, jak najlepiej poradzić sobie z kryzysem.

Co powinienem zrobić?

Próba przebrnięcia przez recesję wydaje się być zadaniem niemożliwym do wykonania, ale można z niej skorzystać, aby jak najlepiej wykorzystać swoją firmę, odkryć ją na nowo, wymyślić i uruchomić ponownie. Dowiedz się o naszych sugestiach, jak przezwyciężyć ten zły czas.

Zachowajcie spokój

Może się to wydawać banałem, ale uspokojenie się i nie panikowanie jest podstawowym krokiem w każdym kryzysie. Niepokój może prowadzić do podejmowania decyzji, które są szkodliwe dla przyjaciół, rodziny, przyjaciół i pracowników, jak również dla Ciebie i Twojej firmy.

Przede wszystkim zachowajcie spokój, aby zmotywować swój zespół do spokojnego radzenia sobie z sytuacją.

Tworzenie i analizowanie strategii

Po odzyskaniu pewności siebie, nadszedł czas, aby stawić czoła rzeczywistości: trzeba podjąć działania, które sprawią, że firma stanie w obliczu bankructwa.

Wywołaj wywiad z zespołem na odległość i przemyśl na nowo sytuację biznesową. Zrób roczny budżet i zacznij opracowywać różne plany działania. Powinny one uwzględniać najlepsze i najgorsze warunki, aby z wyprzedzeniem przygotować się na ewentualność.

Ocenić istniejące strategie. Omówienie z pracownikami nowych metod poprawy biznesu. Utrzymuj również komunikację z klientami, doradcami i inwestorami, aby opracowywać strategie, z których skorzystają wszyscy.

quiebra-covid

Odkryj na nowo swój biznes

Skorzystaj z tych chwil, aby rozwinąć swój biznes online. Co więcej, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz umieścić go w sieci i dać swoim produktom i usługom większy zasięg.

To może być szansa, aby dać firmie nowy leasing na życie. Dostosuj się do nowych trendów rynkowych i przeprojektuj swoje kampanie reklamowe.

Chociaż nie ma jednego rozwiązania pozwalającego uniknąć bankructwa przedsiębiorstwa, przekwalifikowanie się może być jedną z najlepszych alternatyw.

Inwestować ostrożnie

Przedsiębiorstwa nie mogą pozostać statyczne na rynku, a postęp, jaki nastąpił w związku z pojawieniem się wirusa, jest tego całkiem oczywisty. Jednak zła inwestycja w tych niepewnych czasach może spowodować nieodwracalne straty.

W tym momencie należy wziąć pod uwagę wszystkie poprzednie kroki, aby uniknąć utraty firmy. Jeśli Ci się to uda, będziesz mógł mądrze inwestować, ożywić swój projekt, a nawet przezwyciężyć warunki sprzed zamknięcia.

Pamiętaj, aby być jak najbardziej realistycznym, jeśli chodzi o finanse, nie popadając w pesymizm i bezczynność.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci utrzymać Twoją firmę. Z Monouso, jesteśmy z tobą!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.