fbpx

Weganie i wegetarianie: wielcy zapomniani w restauracjach

restaurantes vegetarianos y veganos

Zainteresowanie wielu osób dietą wegańską lub wegetariańską rośnie z każdym dniem. Dlatego też wiele restauracji coraz częściej włącza pewne potrawy do swojego menu. Aby pomóc Ci dostosować się do zdrowszego i bardziej ekologicznego stylu życia, w tym artykule opowiemy Ci o znaczeniu i obecnych trendach w żywności wegetariańskiej i wegańskiej. Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby dostosować menu swojej restauracji.

Znaczenie posiadania menu przystosowanego dla wegetarian i wegan

Posiadanie menu specjalnie dostosowanego dla wegetarian i wegan pozwoli Ci wyjść naprzeciw potrzebom Twoich klientów.

Musisz zacząć traktować dania wegańskie jak resztę swojego menu i poświęcać im taką samą lub nawet większą uwagę. W ten sposób zyskasz szersze grono odbiorców i będziesz mógł otworzyć swoje drzwi dla ogółu, stając się inkluzywnym.

Dodatkowo, wśród znaczenia dostosowanego menu możemy podkreślić wielkie korzyści płynące z włączenia takich potraw do diety każdej osoby, pamiętając jednak, że wszystko to odbywa się według wyboru twoich klientów, a nie po to, aby zmusić ich do włączenia lub wykluczenia jakiegoś rodzaju żywności.

Włączając to do swojego menu pomożesz swojej restauracji promować zdrową i zbilansowaną dietę, która przyciągnie uwagę wielu osób. Wszystko to odbywa się w celu dostosowania się do potrzeb każdego klienta, gwarantując tym samym najlepsze oferty i uwagę.

Potencjalni klienci, których możesz przyciągnąć

Wraz z upływem lat, gastronomia ewoluuje. Dlatego musisz być w stanie ewoluować razem z nią. Dostosowując menu swojej restauracji dla wegetarian i wegan, musisz wziąć pod uwagę, jakich klientów przyciągniesz.

Dlatego teraz porozmawiam z Tobą o klientach, których możesz sprowadzić do swojej restauracji.

  • Ludzie z chęcią prowadzenia zdrowego życia: W dzisiejszych czasach ludzie postanowili dbać o swoją dietę. Każdego dnia jest coraz więcej osób zaniepokojonych jedzeniem zdrowszej żywności i jedzeniem zrównoważonej diety.

Chociaż często robi się to, aby utrzymać swoje ciało w lepszej formie, wielu robi to, aby uniknąć walki z chorobami, które zmniejszają jakość życia. Ci ludzie wolą dietę beztłuszczową z większą ilością owoców, warzyw i roślin strączkowych.

  • Millenialsi: Opierają się bardziej na weganizmie niż wegetarianizmie, ponieważ decydują się być zwolennikami zrównoważonej konsumpcji, która zachęca przyszłe pokolenia do dbania o środowisko zwierząt i unikania znęcania się nad nimi za wszelką cenę.

Weganizm całkowicie eliminuje wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego.

  • Osoby odpowiedzialne za środowisko: ten typ osób myśli krytycznie o zasobach planety, które w przeciwieństwie do populacji nie rosną tak często. Bodźcem dla tych osób jest obawa przed wyczerpaniem się zasobów Ziemi.

Często są oni bardzo zaniepokojeni stanem środowiska naturalnego i często szukają ekologicznego rozwiązania negatywnych skutków podaży produktów mięsnych.

Trendy w żywności wegetariańskiej i wegańskiej dzisiaj

Trendy w jedzeniu są równie zmienne jak w modzie. Jednak niektóre pozostają niezmienne przez lata.

  • Substytuty mięsa: Począwszy od tofu, seitan, soi, nowatorskiego gofu i glutenu pszennego, żywności, która jest często używana do naśladowania tekstury mięsa.
  • Preferowanie organicznych produktów pochodzenia roślinnego: żywność, która zachowuje wszystkie swoje właściwości i ma niską zawartość tłuszczu.

W 2022 roku mleko ziemniaczane zostało włączone w dość nowatorski sposób jako pyszna alternatywa mleka bez nabiału. Ponadto można teraz cieszyć się włączeniem owoców morza jako wspaniałej alternatywy, ale wykonanej całkowicie z roślin.

Te trendy są tutaj, aby pozostać i zaznaczyć przed i po w każdym menu restauracji, która decyduje się na integrację z wegetarianami i weganami dzisiaj.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.