fbpx

Używać środków dezynfekujących do rąk, przydatnych przeciwko koronaawirusowi?

Szybkie rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 zmieniło nasze życie i doprowadziło do przyjęcia środków zapobiegawczych w celu uniknięcia zarażenia. Wśród nich, stosowanie środków do dezynfekcji rąk jako substytutu tradycyjnego mycia naszych kończyn. Pojawiają się jednak wątpliwości: czy jest on przydatny jako bariera powstrzymująca moc zarażenia koronaawirusem.

Jednym z ważnych środków, zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i ekspertów naukowych w tej dziedzinie, jest częste mycie rąk wodą z mydłem. Ponadto sugeruje się, aby minimalny czas mycia wynosił 20 sekund.

W przypadku, gdy nie masz źródła wody do prawidłowego mycia, środkiem do higieny rąk wydaje się być idealnym sprzymierzeńcem.

Zobaczmy, jakie są zalecenia dotyczące stosowania i składu środków do higieny rąk, aby można było prawidłowo stosować ten rodzaj żelu i zmaksymalizować środki ochrony w czasie występowania koronaawirusa.

Czy do walki z Covidem-19 powinniśmy używać środków do dezynfekcji rąk?

¿Debemos usar desinfectantes de manos para combatir el Covid-19?

Od momentu wybuchu pandemii istnieje zbiorowa świadomość konieczności przeprowadzenia właściwego mycia rąk, przy użyciu metod eliminujących wszelkie ślady wirusów i bakterii.

Chociaż jest to jeden z najskuteczniejszych środków zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa, konieczne jest mycie rąk wodą z mydłem.

Nie. Ale nie zawsze jesteśmy w pobliżu źródła wody lub mamy mydło do mycia rąk.

Co powinniśmy robić w takich przypadkach?

Kiedy jesteśmy z dala od domu, mamy możliwość użycia środków do higieny rąk.

Idealnymi środkami do dezynfekcji rąk do eliminacji tego typu wirusów są te z zawartością alkoholu powyżej 60%.

Aby zwiększyć jego skuteczność, podczas stosowania środków do dezynfekcji rąk musimy wziąć pod uwagę inne środki, takie jak stosowanie maski i unikać kontaktu z oczami, nosem i ustami.

Właściwe stosowanie środków do dezynfekcji rąk

Uso correcto de los desinfectantes

Przy stosowaniu żelu dezynfekującego należy pamiętać, że jedyne ważne jest to, że ma on stężenie alkoholu większe niż 60%.

Aby roztwór wodnego alkoholu był skuteczny, należy umieścić go na suchych, niezabarwionych rękach, ponieważ jego funkcją nie jest usuwanie zanieczyszczeń, ale zabijanie bakterii.

Nie używaj ich również na mokrych dłoniach, ponieważ ich skuteczność zmniejszy się z powodu rozcieńczenia żelu i możesz być narażony na ryzyko podrażnienia skóry.

Aby prawidłowo oczyścić ręce, należy nałożyć odpowiednią ilość środka dezynfekującego na dłoń jednej z nich. Następnie należy pocierać ją o obie dłonie, palce, tył dłoni i miejsca styku palców. Imitacja zalecanych ruchów do mycia rąk.

Proces musi być powtarzany aż do całkowitego odparowania produktu. W tym czasie, twoje ręce będą czystsze.

Nie wszystkie środki do higieny rąk są skuteczne

No todos son efectivos

Zgodnie z oczekiwaniami, Covid-19 otworzył bardzo aktywną i wymagającą niszę rynkową. Ochraniacze na usta, maski, rękawice i środki do higieny rąk to produkty powszechne, ale nie do końca masywne.

Ze względu na duży popyt i podaż, ludzie zdecydowali się na zakup dowolnego środka do higieny rąk lub zrobili je w domu.

Chociaż są one przydatne do redukcji lub eliminacji niektórych rodzajów bakterii, w rzeczywistości nie są one w 100% skuteczne w eliminowaniu wirusa tak zaraźliwego jak Covid-19. Nie mają one odpowiedniej ilości alkoholu wśród swoich składników.

Środki do higieny rąk zawierają kilka rodzajów alkoholu. Należą do nich etanol, propanol i izopropanol.

Stężenia są różne. Zazwyczaj są one między 60% a 90%, aby zabić wszystkie mikroorganizmy na dłoni.

Natomiast żele dezynfekujące, które nie zawierają alkoholu, używają związków, takich jak chlorek benzalkonium, aby go zastąpić.

W przeciwieństwie do żelu na bazie alkoholu, produkty te z trudem redukują mikroorganizmy i są nieskuteczne w eliminowaniu koronaawirusa

A jeśli nie mam żadnych środków dezynfekcyjnych ani mydła, to co mam robić?

Y si no tengo desinfectantes ni jabón ¿Qué hago?

Jeśli nie posiadasz żadnego z tych produktów, możesz użyć chusteczek nawilżanych.

Choć może to być oczywiste, przypominamy, że chusteczki muszą mieć wśród swoich składników wysoki procent alkoholu lub chloru w małych ilościach.

Mokre chusteczki nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ te z wysoką zawartością alkoholu nie są powszechne.

Na koniec należy pamiętać, że ręce są jednym z głównych przekaźników infekcji, więc niezależnie od tego, czy chodzi o żele do dezynfekcji rąk czy wilgotne chusteczki, należy je dokładnie wyczyścić.

Zaufaj Monouso, że kupisz swoje produkty higieniczne i położysz twarz do wirusa!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.