fbpx

Utrzymanie owoców morza w dobrym stanie: wskazówki dotyczące konserwacji

Conservacion del marisco en buen estado

Utrzymanie owoców morza w dobrym stanie jest delikatną kwestią, ponieważ są to produkty łatwo psujące się, które w krótkim czasie tracą jakość i świeżość. Głównym zaleceniem jest nie przerwanie łańcucha chłodniczego i spożycie go w ciągu jednego lub dwóch dni po zakupie. Jeśli tak się nie stanie, najlepiej jest go zamrozić.

Jak utrzymać owoce morza w dobrym stanie

Po zamrożeniu

Jeśli owoce morza są kupowane głęboko zamrożone, proces rozmrażania powinien być rozpoczęty między 24 a 36 godzin przed spożyciem, a nie bezpośrednio w temperaturze pokojowej, ale przenieść go do lodówki na początku.

Kiedy jest świeży

Istnieją gatunki, których nie należy mrozić w domu, takie jak pąkle. Najlepszym sposobem na zachowanie świeżości pąkli jest przykrycie ich wilgotną szmatką. Te owoce morza mogą przetrwać więcej dni żywe w lodówce, cztery do pięciu.

Aby zachować świeżość krewetek, należy je również przechowywać w lodówce, przykryte wilgotną ściereczką, aż do czasu spożycia, które powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od zakupu.

Homary norweskie są bardziej delikatne i powinny być traktowane jak najmniej. Ponownie, zimne przechowywanie jest najlepszym rozwiązaniem, gdy są one świeże, przy użyciu pojemników z wodą i dużą ilością lodu.

Po ugotowaniu

Na pytanie jak przechowywać ugotowane owoce morza w lodówce, ideałem jest użycie komory chłodniczej i przykrycie jej papierem roślinnym lub ściereczką zwilżoną słoną wodą.

Ta metoda jest idealna dla krabów pająków, krabów lub krabów.

Jednak, aby zachować gatunki takie jak pąkle musimy wziąć pod uwagę, że są one spożywane na gorąco, wtedy nie powinniśmy trzymać ich ugotowanych w lodówce, ponieważ straciłyby swój smak

Konsekwencje niewłaściwego przechowywania owoców morza

Przerwanie łańcucha chłodniczego, nieprzeprowadzenie odpowiedniego procesu gotowania lub niespożycie świeżych owoców morza kilka dni po ich zakupie skutkuje spożyciem nie świeżych owoców morza i w konsekwencji zatruciem, które daje objawy od mdłości, wymiotów i biegunki po silne bóle głowy i dezorientację.

Niektóre gatunki muszą być kupowane żywe: homar, homar, krab pająk, krab, kraby, pąkle … A znak, że są w dobrym stanie jest to, że poruszają się i wydają rodzaj “piany”.

W przypadku krewetek, które można zamrozić, oznaką, że są w dobrym stanie jest to, że głowa i nogi są dobrze przytwierdzone do ciała, nie odchodzą. Dodatkowo, jeśli wydzielają jakiś zapach, musi być on przyjemny, jak morze.

Ten wskaźnik jest ważny, ponieważ jeśli owoce morza wydzielają silny zapach, jest bardzo prawdopodobne, że są w złym stanie. Jeśli tak się stanie, najlepiej jest go wyrzucić, aby uniknąć problemów.

Porady i wskazówki dotyczące konserwacji owoców morza

Owoce morza, świeże i mrożone, są bardzo cenionym produktem w kuchni, ale aby zachowały swój najlepszy smak, ważne jest, aby dobrze je przechowywać.

Skorupiaki takie jak krab, krab pająk lub kraby, po ugotowaniu i ostudzeniu, powinny być umieszczone w ściereczce namoczonej w wodzie z gotowania, a następnie zawinięte w folię.

W przypadku skorupiaków, takich jak homar, krewetka, ich konserwacja odbywa się za pomocą plastikowej folii. Inną alternatywą jest opcja tupperów i próżni, w specjalnie przygotowanych do tego pojemnikach. Z tym owocem morza najlepiej jest go ugotować, ale prawdą jest, że to ogranicza jego możliwości w kuchni.

Mięczaki , takie jak małże, kurki, małże brzytwowe, są konserwowane żywe i niegotowane. Należy je szczelnie owinąć folią spożywczą, choć lepiej jest użyć do tego celu maszyny pakującej.

Dobre zakonserwowanie owoców morza pozwala cieszyć się produktem o dużej intensywności i smaku. Ale do tego niezbędne jest posiadanie dobrych naczyń, takich jak te, które oferujemy w Monouso.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.