fbpx

Trzcina cukrowa

descubre más sobre la caña de azucar como material

Opakowania z trzciny cukrowej trzcina cukrowa są najbardziej przyjaznymi dla środowiska opakowaniami na rynku. Ta alternatywa ma na celu nie tylko zmniejszenie wpływu sektora spożywczego na planetę, ale także spełnienie wysokich standardów jakości. W końcu są lekkie, odporne na tłuste potrawy i wszechstronne w kuchni.

Opakowania z trzciny cukrowej

Opakowania wykonane z trzciny cukrowej to jedne z najbardziej zrównoważonych opakowań, jakie można znaleźć obecnie na rynku. Produkty te są wytwarzane z włóknistej bagassy roślinnej powstałej w wyniku ekstrakcji soku z trzciny cukrowej.

Mówimy o linii opakowań w 100% kompostowalnych, dzięki temu, że pochodzą z materiału roślinnego. Są one jednak polecane nie tylko ze względu na swoje zrównoważone właściwości, ale również dlatego, że są odporne, lekkie i całkowicie uniwersalne.

Obecnie często można zobaczyć te pojemniki w przedsiębiorstwach takich jak food trucki czy lokale na wynos. Dzieje się tak dlatego, że spełniają one standardy jakości wymagane przez opakowania w tym konkretnym rodzaju biznesu. A jeśli nam nie wierzysz, spójrz na poniższy blok.

Zalety opakowań z trzciny cukrowej

Pojemniki te zyskały dużą popularność w sektorze gastronomicznym dzięki swoim atrybutom.Ale jakie one są?

  • Wszechstronne: mogą być używane zarówno w mikrofalówce, jak i w lodówce. Dlatego można je wykorzystać do przechowywania gorących lub zimnych potraw.
  • Różnorodne: Pulpa z trzciny cukrowej jest jednym z najbardziej użytecznych materiałów dzięki temu, że można z niej wykonać kubki, miski, pojemniki, tace, talerze, pudełka?
  • Lekkie: Należą do najlżejszych opakowań biodegradowalnych na rynku i znacznie ułatwiają proces dostarczania żywności.
  • Odporne na tłuszcz: Doskonale nadają się do pakowania tłustej żywności, która jest gotowa do transportu lub przechowywania w lodówce.
  • Kompostowalne: Trzcina cukrowa w krótkim czasie ulega biologicznej degradacji, dlatego mogą być bardzo przydatne w kompostowaniu.
  • Nadające się do recyklingu. Mogą być poddane recyklingowi razem z kartonem, dzięki czemu można je zanieść do komercyjnego zakładu kompostowania.
  • Przystępne cenowo. Mają podobny przedział cenowy do tradycyjnych opakowań. Różnica polega na tym, że te wykonane z trzciny cukrowej pozostawiają mniej szkodliwy ślad na naszej planecie.

Dowiedz się więcej o naszym Słowniku hotelarstwa i gastronomii.

Najczęściej zadawane pytania

Jak powstają opakowania z trzciny cukrowej?

Opakowania z trzciny cukrowej są wytwarzane w procesie przemysłowym o niewielkim wpływie na środowisko. W tym procesie z trzciny cukrowej wyciskany jest sok, aby rozpocząć pracę z bagassą lub pozostałym materiałem.
Wytłoczyny poddawane są procesowi metamorfozy, w wyniku którego powstaje pasta bardzo podobna do konwencjonalnych tworzyw sztucznych. Z tej bioorganicznej pasty produkowane są opakowania z trzciny cukrowej.

Jakie są zalety opakowań z trzciny cukrowej?

Istnieje wiele zalet, które opakowania z trzciny cukrowej przynoszą zarówno użytkownikowi, jak i firmom cateringowym oraz środowisku. Poznaj ich 6 najbardziej wyróżniających się atrybutów:
1. Mogą być używane w mikrofalówce i w lodówce.
2. Mogą być używane do przechowywania gorących i zimnych potraw.
3. Ich lekkość ułatwia proces dostaw do domu.
4. Są bardzo odporne na tłuste potrawy.
5. Nadają się do kompostowania i wielokrotnego użytku, dzięki czemu przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.
6. Mają podobną cenę do tradycyjnych opakowań.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.