fbpx

Jak sztuczna inteligencja (AI) wpłynie na szpitalnictwo w 2022 r.

Jestem pewien, że gdybym rozmawiał z Tobą o sztucznej inteligencji, nie wiedziałbyś, co to jest. Z drugiej strony, jeśli zapytam Cię o asystentów głosowych lub chatboty, jestem pewien, że będziesz z nimi bardziej zaznajomiony.

Możemy powiedzieć, że sztuczną inteligencją charakteryzują się programy komputerowe zaprojektowane tak, aby mogły wykonywać czynności typowe dla człowieka.

W dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja nabiera coraz większego znaczenia we wszystkich przedsiębiorstwach, zarówno dużych, jak i małych oraz we wszystkich rodzajach branż. Dziś porozmawiamy o tym, jak to wykorzystać.

Najprostszym sposobem na skonsumowanie sztucznej inteligencji są znani asystenci głosowi. Obecnie już 9,4% populacji posiada w swoich domach jedno z tych urządzeń, dzięki czemu ich codzienne życie staje się wygodniejsze i łatwiejsze. Wystarczy wypowiedzieć komendę głosową, czyli zdanie, które ma sens.

Jak to wpływa na Twój biznes?

Jest to bardzo proste, gdy konsument zadaje asystentowi głosowemu słowo restauracja, bar, kawiarnia lub inne, możemy umieścić się w jednej z opcji, które przekazuje asystent. Aby to zrobić będziemy musieli zoptymalizować nasze wyniki w wyszukiwarkach, a także zastosować pozycjonowanie SEO. Dobra optymalizacja sprawi, że firma znajdzie się na takiej czy innej pozycji.

Innym sposobem na wykorzystanie sztucznej inteligencji, która w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna, jest zastosowanie chatbotów, czyli asystentów konwersacyjnych. Jest to rozwiązanie rozwiązujące problemy, z którego korzysta coraz więcej firm, ponieważ pozwala na rozwiązywanie zapytań potencjalnych klientów bez konieczności kontaktu z nimi. Korzystając z nich, możemy rozwiązać wszelkiego rodzaju wątpliwości, od korzystania z usługi dostawy, rezerwacji stolika, alergii, konsultacji menu czy innych podobnych pytań.

Wszechświat chatbotów

Jednak rozwój tych chatbotów może odbywać się na dwa sposoby. Najtańsze jest korzystanie z usług online, takich jak Botsify czy Chatfuel. Obie te platformy mają wersję darmową, która pozwala na zapoznanie się z nimi, ale mają pewne opcje, których używanie będzie wymagało opłaty. Druga opcja jest droższa i wymaga skorzystania z usług eksperta w tej branży, aby móc stworzyć chatbota w pożądany sposób.

Wreszcie, kolejnym z wielkich zastosowań, jakie ma obecnie sztuczna inteligencja, jest organizacja i zarządzanie siłą roboczą.

Musimy wyróżnić Orquest, jeden z najczęściej używanych obecnie programów. Program ten pozwala nam zorganizować zmiany i harmonogramy każdego z pracowników, zorganizować i zaplanować zarówno zarezerwowane stoliki, jak i te, które są jeszcze dostępne na żywo, a także pozwala nam mieć zapis godzin, w których było najwięcej klientów.

Niewątpliwie sztuczna inteligencja staje się bardzo przydatnym narzędziem dla sektora hotelarskiego i normalnym jest, że coraz więcej firm dodaje tego typu narzędzie, aby ich biznes był bardziej innowacyjny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.