fbpx

Działania w zakresie higieny w okresie od szkoły do szkoły

Medidas de higiene vuelta al cole

Po kilku miesiącach pobytu w zamknięciu z powodu Covida-19 i stopniowego rozpoczynania procesu de-eskalacji, osiągnęliśmy nową normalność Higiena i zabiegi pielęgnacyjne są teraz częścią krajobrazu.

Nowa normalność jest również obarczona wieloma obawami i pytaniami, na które odpowiedziano za pomocą codziennych działań.

W tej chwili, chodzi o to, że chodzi o powrót do szkoły i jakie są środki higieny, aby zapewnić kontrolę zakażeń przy wywoływaniu zajęć.

Ze swojej strony rząd uzgodnił środki ze wspólnotami autonomicznymi. Ustanawiają one obowiązkowe stosowanie masek od szóstego roku życia, w uzupełnieniu do innych przepisów, takich jak dystans między ludźmi.

Ma to zmniejszyć ryzyko zakażenia Covid-19 w klasie.

Następnie podzielimy się środki higieny, które zostaną wdrożone w celu zapewnienia bezpiecznego powrotu do szkoły.

Żel wodno-alkoholowy

Gel hidroalcohólico

Użycie hydroalkoholowego żelu ręcznego jest jedno z działań, które należy wdrożyć w każdej szkole, umieszczając przy wejściu do instytucji i w każdej z sal szkolnych dozowniki z hydroponicznym żelem alkoholowym.

W ten sposób uczniowie będą używać żelu sanitarnego na rękach za każdym razem, gdy wejdą i wyjdą z centrum nauki i sal lekcyjnych.

Ponadto ośrodki badawcze będą miały do dyspozycji mydło i wodę, aby zapewnić utrzymywać w czystości ręce dzieci i wzmocnić środki higieny.

Maski

Mascarillas-medidas-de-higiene

Jednym z obowiązkowych środków dla dzieci powyżej szóstego roku życia, w tym powrocie do zajęć bezpośrednich, jest użycie masek w ośrodku badawczym.

Dzieci muszą nosić maskę przy wejściu do instytucji i nosić ją w klasie podczas zajęć, we wnęce i w jadalni nawet wtedy, gdy uczniowie znajdują się w pewnej odległości.

Pranie ręczne

Lavado de manos

Prawidłowe mycie rąk to bardzo ważnym środkiem higieny w tym powrocie do szkoły

Zaleca się stosowanie mydła i wody, choć idealną alternatywą, która pomoże Ci utrzymać higienę rąk, jest stosowanie żelu hydroalkoholowego.

Z tego powodu, od nauczycieli do uczniów powinni myć ręce prawidłowo przy wchodzeniu i wychodzeniu z ośrodka nauki, przed i po wyjściu na plac zabaw podczas przerwy, przed jedzeniem i po wyjściu do łazienki

Bezpieczeństwo Odległość

Distancia de seguridad como medida de higiene

Odległość bezpieczeństwa będzie utrzymywana przez cały czas. Z tego powodu, studenci powinni utrzymać odstęp co najmniej pięciu stóp.

Jeśli chodzi o grupy koegzystencji, muszą one zagwarantować brak kontaktu między grupami, które różnią się od siebie, co ogranicza interakcję z członkami każdej z nich.

Pomiar temperatury

Toma de temperatura

Innym środkiem higieny, który będzie obecny w tym powrocie do zajęć twarzą w twarz, będzie pomiar temperatury.

Które zostaną przekazane wszystkim pracownikom i studentom przed wejściem na teren ośrodka studiów, ustalenia dotyczące tego środka będą zależały od każdej instytucji.

Klastry

Aglomeraciones

Jednym ze środków, którego nie należy tracić z oczu, jest unikać tłumów nauczycieli, uczniów i przedstawicieli.

W tym celu należy włączyć kilka wejść i wyjść do ośrodka kształcenia, z planami lekcji, które pozwalają na rozłożenie w czasie wejścia i wyjścia uczniów.

Jadalnie

Medidas de seguridad en Comedores

Jeśli chodzi o korzystanie z jadalni, muszą one być włączone tak, aby przy podawaniu posiłków między studentami utrzymywana jest odległość co najmniej półtora metra.

W celu ułatwienia umieszczenia każdego ucznia w jadalni, zostanie mu przydzielone stałe miejsce, co pozwoli uniknąć kontaktu z uczniami z innych grup.

Zalecenia dotyczące transportu

Recomendaciones en el transporte

Wśród zaleceń dotyczących korzystania z transportu znajduje się stosowanie maski, która jest obowiązkowa dla dzieci powyżej 6 roku życia, choć zaleca się, aby były one używane przez dzieci w wieku od 3 do 5 lat, które korzystają z usług transportowych.

Inną alternatywą, która jest również wdrażana w jadalniach, jest przydzielenie stałych miejsc dla dzieci, środek ten ułatwi kontrolę uczniów w transporcie.

Koordynacja zgodności

Coordinación de cumplimiento

Koordynatorem ds. zgodności jest figura kontrolna i sprawdzić informacje związane z Covid-19.

Jedną z jego funkcji jest zwracanie się do jednostek służby zdrowia o informacje na temat nowych przepisów lub wytycznych związanych z pandemią, a także zapewnienie, że ośrodek badawczy rozpowszechnia te informacje

Wodno-alkoholowy żel ręczny i inne produkty

Gel hidroalcohólico manos y otros productos

W celu utrzymania odpowiedniej higieny i promowania środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się Covid-19, w Jednorazowe zastosowanie udostępniamy a seria produktów, które pomogą Ci osiągnąć higienę profilaktyczną.

Wśród nich jest zastosowanie żelu hydroalkoholowego, który jest uważany za doskonałą alternatywę dla higieny rąk.

żel do dezynfekcji rąk jest w stanie wyeliminować w ciągu kilku minut nawet do 90% mikroorganizmów, które wpływają na zdrowie, nawilżają i jednocześnie chronią skórę.

Kolejnym produktem, który można znaleźć w sklepie internetowym Monouso, jest maski jednorazoweużywany jako środek ochrony dla zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, takich jak Covid-19.

Ponadto, w Monouso oferujemy Państwu praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, które gwarantuje higienę użytkownika, mówimy o dozowniki mydłaktóry może być również używany do serwowania hydroalkoholowego żelu.

Dozowniki mydła lub żelu wodno-alkoholowego są łatwe w użyciu narzędzia, ponieważ za jednym naciśnięciem przycisku dozuje ilość potrzebną do umycia rąk.

Wejdź na naszą stronę internetową i odkryj szeroką gamę dostępnych produktów, aby zapewnić najlepsze rozwiązanie dla Twoich wymagań.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.