fbpx

Spotkaj się z najstarszą restauracją na świecie

Conoce el restaurante más antiguo del mundo

Czy wiesz, że najstarsza restauracja na świecie znajduje się w Madrycie? Tak, dołącz do nas w tej historycznej podróży i dowiedz się wszystkiego o tym przełomowym punkcie naszej gastronomii.

Zacznijmy od ustalenia, gdzie jesteśmy. Najstarsza restauracja na świecie znajduje się przy ulicy Cuchilleros w Madrycie. Nazywa się Casa Botín i została założona w 1725 roku przez Cándido Remisa.

Ta renomowana restauracja została zbudowana na szczycie winiarni, a w początkach swojej działalności służyła jako karczma dla mieszkańców i gości.

W Casa Botín podbijają jadłodajnie z podpisanymi recepturami oznaczonymi przez tradycyjną kuchnię opalaną drewnem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii najstarszej restauracji na świecie i o uznaniu, jakie zdobyła, zostań z nami i nie przegap ani jednego szczegółu.

Casa Botín de Madrid: najstarsza restauracja na świecie

Casa Botín de Madrid: restaurante más antiguo del mundo

Casa Botín to placówka położona w centrum Madrytu. Posiada ponad 200 łóżek i świadczy swoje usługi w tym samym miejscu od 295 lat.

Jedną z głównych cech Casa Botín jest piec opalany drewnem, który od momentu otwarcia drzwi służy do przygotowania słynnej pieczonej prosiaczki.

W 1987 roku Casa Botín została uznana przez Guinness World Records za najstarszą restaurację na świecie , za to, że od momentu otwarcia jej drzwi są nieprzerwanie otwarte.

Oprócz tego wyróżnienia, Casa Botín otrzymał ważne wyróżnienia od różnych publikacji, organizacji i instytucji, takich jak

 • Forbes.
 • Przewodnik Repsol.
 • Przewodnik Michelin.
 • Metropoli Guide.
 • Turystyczna Odznaka Zasługi.
 • Doradca podróżny.
 • Trip Advisor Traveller Choice.

Kuchnia autorska z hiszpańską pieczęcią

Cocina de autor con sello español

Utrzymanie tradycji kuchni hiszpańskiej jest jednym z pomieszczeń Casa Botín.

W każdym jego przepisie zachowana jest oryginalność smaków. Mieszają białe wino, smalec, wawrzyn, czosnek, cebulę, sól i pieprz w różnych przetworach, obecnych w ich menu od 1725 roku.

Dbałość o jakość, dbałość o każdy szczegół usługi i docenianie historii – a także zwyczajów Madrytu – sprawia, że Casa Botín jest inspirującym miejscem dla odwiedzających.

Nie szukaj dalej, najlepszą kuchnię z hiszpańską pieczęcią znajdziesz w najstarszej restauracji na świecie, gdzie możesz delektować się szeroką gamą pysznych dań z pierwszorzędnymi składnikami i bezkonkurencyjnym smakiem.

Słynne menu najstarszej restauracji na świecie

Afamado menú del restaurante más antiguo del mundo

Słynnym punktem odniesienia Casa Botín jest jego menu , ta lista opcji gastronomicznych – uważana przez wielu za najlepszą na świecie – oferuje kawałki świni ssącej i jagnięciny gotowane w drewnie

Oprócz tych klasyków, odwiedzając najstarszą restaurację na świecie, można również skosztować takich dań jak

 • Morszczuk i pieczony kurczak.
 • Flaki w stylu madryckim.
 • Kaszanka.
 • Krokiety z szynki.
 • Gazpacho.

Ale to nie wszystko, w Casa Botín mają urozmaicone menu deserów, które zachwycą Państwa podniebienia, jak np. tarta botín, domowa specjalność z kilku warstw śmietany.

Możesz również spróbować niesamowitego ciasta serowo-czekoladowego, ciasta czekoladowego lub wybrać bardziej tradycyjny z jego niepokonanym kremem katalońskim

Sława bez granic

Una fama sin fronteras

Sława Casa Botín jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w Madrycie . Szacuje się, że 60% jej klientów to goście z zagranicy.

I choć wiele osób uważa, że muszą dokonać rezerwacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, to dzięki jej możliwościom, wystarczy tylko dwa lub trzy dni, aby móc spróbować jej smakołyków.

Na początku zamknięcia przez Covida-19, po raz pierwszy – po 295 latach nieprzerwanej pracy – Casa Botín został zmuszony do zamknięcia swoich drzwi.

Jednak Casa Botín na nowo odkryła się, aby jak zawsze zaoferować swoim gościom niezwykłe przeżycia, przestrzegając przepisów bezpieczeństwa biologicznego w restauracji.

Kto jadł w Casa Botín?

¿Quiénes han comido en Casa Botín?

Wielu z nich było bohaterami przyjmowanymi w tym lokalu , którzy mieli nie tylko przyjemność degustować menu w Casa Botín, ale także tworzyć i uwieczniać historie na papierze, którymi mogli dzielić się ze swoimi czytelnikami.

Benito Pérez Galdós, Ernest Hemingway, María Dueñas i Graham Greene to niektóre z literackich postaci

Oprócz nich w Casa Botín jadłJimmy Carter, Władimir Putin, Woody Allen, Ava Gardner, emerytowany król Karol i obecny król Don Felipe.

Dziś trzon Casa Botín stanowi trzecie pokolenie rodziny i jest to projekt na przyszłość, aby potomek czwartego pokolenia kontynuował tę tradycję.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.