fbpx

Rodzaje serwowania stołów do zastosowania w Twojej restauracji

servicio-a-mesa-portada

Jeśli masz lokal gastronomiczny, restaurację lub hotel, ważne jest, aby wiedzieć, jakie czynniki wpływają na zadowolenie klienta.

W Monouso chcemy, aby Twój biznes wyróżniał się, oferując swoim klientom maksimum przyjemności. Jesteśmy przekonani, że nie tylko każdy rodzaj usługi jest właściwy

Dlatego chcemy Wam opowiedzieć o istniejących rodzajach serwisu stołowego, abyście mogli wybrać ten najbardziej odpowiedni w zależności od okazji. Zacznijmy!

Serwis amerykański

Amerykański serwis, czyli “galwanizacja”, jest dziś najbardziej powszechnym serwisem. Polega ona na przygotowaniu potraw wcześniej w kuchni, a następnie doprowadzeniu ich do stołu. Kelner dostarczy je gotowe do każdej knajpy.

Usługa ta jest jedną z najtańszych, jeśli porównamy ją z innymi, ponieważ wymaga mniej kelnerów i pozwala na szybki obieg. Ponadto, ponieważ wszystko jest przygotowywane w kuchni, możesz dać doskonałą prezentację każdej potrawy.

Służba Rosyjska

Serwis rosyjski jest jednym z najbardziej wyrafinowanych i pomimo swojej nazwy, jest pochodzenia francuskiego. Jego główną cechą jest to, że jedzenie jest przygotowywane przy pomocniczym stole (gueridon) w obecności gości. Znany jest również jako usługa gueridonowa.

W ten sposób klienci mogą obserwować składniki i sposób przygotowania potrawy tuż przed jej spożyciem. Jest to jednak jeden z rodzajów usług w restauracjach i hotelach, który wymaga większych inwestycji w personel i wyposażenie.

servicio-a-mesa-cuerpo

Serwis francuski

Usługa francuska jest wykorzystywana głównie w luksusowych restauracjach lub podczas kolacji dyplomatycznych lub rządowych. Charakteryzuje się tym, że kelner, zbliżając się od prawej strony, pokazuje składniki dań w menu do jadłodajni. Te ostatnie są podawane zgodnie z ich gustem.

Jak widać, każda osoba poświęca swój czas na wybór tego, co jeść, dlatego też jest to jeden z najwolniejszych rodzajów usług w restauracjach. W rzeczywistości wymaga to pewnych umiejętności posługiwania się sztućcami podczas serwowania.

Jednak jako punkt przychylności klienci wezmą tylko to, co naprawdę chcą spożywać, a jedzenie nie zostanie zmarnowane.

Serwis Angielski

Angielski serwis ma swoje źródło w brytyjskiej tantiemie, jest idealny na bankiety, na których oferowane będzie tylko jedno menu. W tym trybie kelnerzy podają jedzenie do stołu w fontannie. Następnie serwują bezpośrednio na każdym talerzu, tylko po lewej stronie i za pomocą własnych sztućców.

Jest trochę szybszy niż serwis francuski, ponieważ w tym przypadku nie będzie można wybrać racji żywnościowych. Z drugiej strony, wymaga to dużej ilości personelu, zwłaszcza gdy jest wielu gości lub klientów.

Serwis bufetowy

Usługa bufetowa jest jedną z najbardziej praktycznych i najtańszych, ponieważ wymaga bardzo niewielu pracowników. Polega ona na wystawianiu jedzenia i napojów na jednym lub kilku stołach, tak aby jadłodajnie mogły same się obsłużyć.

Pozwala na swobodne i szybkie przemieszczanie się gości lub użytkowników, dzięki czemu jest idealny, gdy trzeba zająć się wieloma osobami. Znajduje zastosowanie w wielu hotelach i restauracjach, doskonale sprawdza się na imprezach towarzyskich, takich jak wesela, przyjęcia okolicznościowe, m.in.

Po zapoznaniu się z różnymi rodzajami usług stołowych w restauracjach i ich charakterystyką, na pewno będziesz miał lepszy pomysł, który z nich wybrać. W Monouso zalecamy wybór tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom klientów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.