fbpx

Rodzaje płyt jednorazowych

Świat płyt jednorazowych w ostatnich latach bardzo się zmienił, do tego stopnia, że logiczne jest, iż wielu klientów czuje się zagubionych przy wyborze: czy wybieram prosty wzór, czy też wybieram wzory? Jakie materiały mam dostępne i które lepiej odpowiadają moim potrzebom? Czy płyty te są ekologiczne?

Nie przejmuj się! Zdajemy sobie sprawę z tego bałaganu i dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik po zakupach, w którym udzielimy Ci wszystkich niezbędnych porad, abyś mógł odkryć świat tego typu dań, ogromne możliwości, jakie masz i jak wybrać to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak mówi powiedzenie: nieśmiały palec nie unosi się na talerzu!

Zalety stosowania płyt jednorazowych

Platos descartables - Ventajas

Najważniejszymi zaletami stosowania płyt jednorazowych są

 • Są bardzo łatwe w transporcie, głównie dlatego, że są bardzo lekkie
 • Wykonują swoją pracę w każdej chwili i w każdych okolicznościach
 • Pomagają one zachować higienę przestrzeni
 • Stanowią one oszczędność czasu
 • Istnieją różne materiały do jego produkcji

Zastosowanie płyt jednorazowych: Wady

Mal manejo de platos de plástico

Chcemy porozmawiać o tym, co naszym zdaniem jest jedyną wadą tego produktu: niewłaściwe użycie.

Jak często mówimy, produkty jednorazowego użytku nie są złe, ale nieodpowiedzialne użycie może doprowadzić do zanieczyszczenia lub nawet zepsucia żywności. Dobra wiadomość jest taka, że płyty jednorazowe MonoUso są w pełni certyfikowane i w 100% nadają się do recyklingu (w wielu przypadkach nawet biodegradowalne), więc jeśli używamy i utylizujemy je prawidłowo, zawsze będziemy cieszyć się produktem wysokiej jakości.

Rodzaje płyt jednorazowych

Tipos de platos prescindibles

Jak mówiliśmy od początku, płyty jednorazowe są produkowane z różnych materiałów.

Dlatego możemy je podzielić na trzy duże rodzaje płyt jednorazowych.

Płyty plastikoweplatos de plástico

Płyty plastikowe, choć znane są z tego, że są bardzo zanieczyszczającym elementem, są najbardziej powszechne i najtańsze.

Mogą być sztywne lub półsztywne. Wytrzymują zimne, gorące, suche i mokre jedzenie.

Jeśli chodzi o projektowanie, wydaje się, że nie ma żadnych ograniczeń. Okrągłe, kwadratowe, trójkątne, kolorowe, przezroczyste, z przegródkami, istnieje wiele modeli plastikowych płyt jednorazowego użytku.

Nalegamy, aby plastik sam w sobie nie zanieczyszczał środowiska, to nasze złe zarządzanie prowadzi nas na przykład do plastikowych oceanów pływających w naszych morzach.

Dobra utylizacja tworzyw sztucznych, a następnie ich recykling doprowadziłyby do powstania lepszych warunków na naszej planecie, a nasze działania miałyby mniejszy wpływ na środowisko naturalnePlatos de plástico de colores

Biodegradowalne i ekologiczne płyty

Biodegradowalne i ekologiczne potrawy cieszą się najlepszą reputacją na tym rynku, ale mogą też być znacznie droższe, niż nam się wydaje.

Są one wykonane w 100% z elementów naturalnych, a zatem ulegają biodegradacji.

Trzcina cukrowa i liście palmy to niektóre z materiałów używanych do produkcji tych talerzy.

W zależności od zakupionej potrawy, może ona wytrzymać – bez problemu – suche, mokre, zimne i gorące jedzeniePlatos biodegradables

Tekturowe tabliceplatos de cartón

Papierowe płyty kwitną.

Obecnie, w związku z ostrą konkurencją na rynku płyt jednorazowych, tekturowa płyta traci z dnia na dzień coraz więcej gruntu.

Mają bardzo miękką konsystencję, topią się przy liczeniu z wilgocią i nie pracują z gorącymi potrawami.

Najlepszym sposobem wykorzystania jednorazowych papierowych talerzy jest podawanie suchej żywnościPlatos de cartón

Ceny płyt jednorazowych

cuánto vale un plato

Ceny płyt są tak zróżnicowane jak ich oferta.

Wszystko zależy od użytego materiału, zastosowanej konstrukcji i liczby tablic.

Dla przykładu, 175 jednostek z tekturowej płyty kosztowało 18,56 Z kolei 180 sztuk plastikowej płyty kosztowało 83,97 euro.

Możemy Państwa zapewnić, że znajdą Państwo wersję, która będzie odpowiadała Państwa budżetowi i lepiej odpowiadała Państwa potrzebom i wymaganiom.

Dowiedz się, jak kupić płytę jednorazową

Comprar platos desechables

Kupowanie jednorazowych talerzy, do dzisiaj, było dla nas zupełnie nieistotną czynnością.

Chyba, że szukasz konkretnego modelu lub projektu, na przykład na imprezę dla dzieci, nikt nie zatrzymuje się, aby myśleć o naczyniach, które kupują.

Zgadzamy się na to. Ale naprawdę powinieneś mocniej myśleć o tym, co zamierzasz kupić.

Format, danie, które najlepiej pasuje do ciebie

Variedad de plastos descartables

Ważny jest tu kształt, to znaczy, jaki kształt talerza jest ci potrzebny?

Na pewno to wiesz, ale proste użycie różnych rodzajów jednorazowych talerzy partyjnych, takich jak kwadratowe lub sześciokątne, może mieć duże znaczenie dla wizerunku uroczystości.

Kształt najczęściej spożywanych potraw jest: Okrągły, kwadratowy i sześciokątny. Znamy jednak płytki trójkątne.

Funkcjonalność wybranego

Plato de plásticos desechable en microondas

Do czego będziesz używał jednorazowej płyty? Suche jedzenie, mokre jedzenie, sosy, musisz być o tym bardzo jasny przed zakupem produktu.

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest to, czy mogą być one używane w mikrofalówce.

Zobaczmy funkcjonalność płyt jednorazowych, zebranych w trzech dużych zestawach:

Naczynia mikrofalowe: Chociaż większość plastikowych naczyń jednorazowego użytku nie powinna być używana w kuchence mikrofalowej, istnieją modele przeznaczone do tego celu.

Przed użyciem należy sprawdzić zalecenia na opakowaniu i upewnić się, że można go używać w kuchence mikrofalowej.

Płyty piankowe: Jednorazowe płyty piankowe, wykonane z polietylenu, są doskonałym rozwiązaniem w przypadku przyjmowania pokarmów, które muszą być spożywane na ciepło lub na zimno.

Niektóre z tych naczyń, aby zwiększyć ich zdolność do utrzymania temperatury, posiadają pokrywkę.

Syntetyczne płytki łupkowe: Kształt tych płytek, podobny do łupka, sprawia, że jest to bardzo elegancki i oryginalny element.

Jest on masowo wykorzystywany przez firmy cateringowe i eventowe.

Platos cómodos

Płyty jednorazowe są wykonane z jedną funkcją: Comfort.

Wyobraź sobie małe przyjęcie urodzinowe dla twojego małego chłopca. Wszyscy goście szkoły w parku w pobliżu twojego domu.

Pokrowce, przystawki, ciastka, słodycze, między innymi, muszą być umieszczone na talerzach.

Musiałbyś wziąć cały zestaw naczyń, żeby pokryć zapotrzebowanie. Nie wspominając o tym, że należy je myć po każdym użyciu i w parku na rogu. Gdzie je umyjesz?

W takiej sytuacji wskazane jest stosowanie płyt jednorazowych.

Oprócz sztućców i kubków jednorazowych, talerze jednorazowe oszczędzają nam czasu, miejsca i pieniędzy.

Wzór jednorazowy nie jest równoznaczny z brzydkim

Elegante plato desechable

Udowodniono, że ludzie wolą kupować przedmioty, które wyróżniają się w odpowiedzi na ich problemy i wnoszą styl do ich życia.

Dlatego projekty płyt z każdym dniem stają się coraz piękniejsze i bardziej oryginalne. Do tego stopnia, że nie ma czego zazdrościć tradycyjnym potrawom.

Konstrukcja płyt może być sklasyfikowana w następujący sposób:

 • Klasyka: Tradycyjnie okrągłe, te płyty są okrągłe, mogą być kolorowe i mają charakterystyczny element graficzny na krawędziach.
 • Dzieci: Są to jednorazowe talerze używane na przyjęciach dla dzieci. Mogą być jednobarwne, a nawet mieć Twoje osobiste odciski na nich.
 • Eleganckie: pokazano kwadratowe, sześciokątne, a nawet trójkątne płyty. Są one regularnie sztywne, do tego stopnia, że można je myć w celu ponownego użycia.
 • Naturalnie: Biodegradowalne płyty należą do tej grupy. Produkowane są z elementów obecnych w środowisku, takich jak liście drzew, które mają naturalny wygląd i fakturę surowca, z którego zostały wykonane.

Stylowe i piękne płyty jednorazowego użytku

Platos desechables elegantes y bonitos

Jeszcze kilka lat temu płyty jednorazowe były synonimem złego wzornictwa. Białe, przezroczyste i kartonowe – praktycznie – były jedynymi opcjami.

Następnie, koncentrując się na imprezach dla dzieci, coraz większą popularnością cieszyły się talerze jednorazowe. Miały one kolory, a nawet motywy ulubionych postaci dzieci.

Jednak nie ma to jak teraz. Duża różnorodność kolorów, nadruków i materiałów jest oferowana przez rynek płyt jednorazowych.

W rzeczywistości, dziś w haute cuisine i degustacji powszechne jest używanie dań jednorazowych design w luksusie, łącząc oryginalne i eleganckie kształty z praktycznością talerzy jednorazowych.

Poziom toksyczności płyt jednorazowych

Reciclaje de plástico

Jest to bardzo ważny punkt, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie płyt jednorazowych.

Przeprowadzono badania, niektóre z nich są niejednoznaczne, które wskazują, że spożywanie bardzo gorących pokarmów w niektórych rodzajach tworzyw sztucznych może być szkodliwe dla zdrowia.

W związku z tym należy sprawdzić rodzaj tworzywa sztucznego użytego do produkcji płyty, zanim nadamy jej niewłaściwe zastosowanie, które może powodować problemy.

W tym sensie, najbezpieczniejsze są tworzywa sztuczne:

 • Politereftalan etylenu – PETE: Jest to najszerzej stosowany w produkcji płyt jednorazowych.
 • Polietylen o dużej gęstości – HDPE: Ze względu na swoją odporność na chemikalia, ten rodzaj tworzywa sztucznego stosowany jest do przechowywania szamponów, chloru, detergentów oraz niektórych produktów spożywczych, takich jak m.in. mleko, jogurt i oleje.
 • Polietylen małej gęstości – LDPE: tworzywo sztuczne o dużej elastyczności i twardości. Stosowany jest do produkcji takich wyrobów jak: worki do pakowania żywności, wiadra i węże.
 • Polipropylen – PP: Ze względu na wysoką temperaturę topnienia, ten rodzaj tworzyw sztucznych jest stosowany w przemyśle medycznym, ale także do produkcji wyrobów do transportu i przechowywania gorących posiłków, słomek, pokryw, a nawet pojemników kuchennych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.