fbpx

Rodzaje opakowań, możesz je rozróżnić?

tipos-embalaje-portada

Czy wiesz, że istnieją trzy rodzaje opakowań, które grupują wszystkie kontenery używane do transportu towarów? Jeśli nie, nie martw się, nawet właściciele firm często nie są świadomi tych pojęć.

Opakowania są podstawową podstawą transportu i dystrybucji towarów, więc jeśli prowadzisz firmę hotelarską, powinieneś zająć się tymi zasadami, aby uniknąć niedogodności.

Chcesz wiedzieć, jakie są rodzaje opakowań i jak są one podzielone? Cóż, w Monouso stworzyliśmy mały przewodnik, który pomoże Ci rozróżnić opakowania, rodzaje i materiały. W ten sposób będziesz wiedział, które z nich są najodpowiedniejsze do ochrony Twoich towarów.

Klasyfikacje opakowań

Każda fabryka lub firma dystrybucyjna obejmuje następujące rodzaje podczas transportu towarów

  • Podstawowe opakowanie. To jest ten, który wchodzi w bezpośredni kontakt z towarem. W związku z tym dotrze on bezpośrednio do konsumenta końcowego, w którym znajduje się produkt końcowy.
  • Opakowanie wtórne. Przechowują one podstawowe opakowania. Składają się one z pudełek, kontenerów, torebek i innych narzędzi do grupowania mniejszych opakowań.
  • Trzeciorzędne opakowania. Ten zestawia dwa poprzednie, więc jest największy. Stosowany jest do dystrybucji na większą skalę, gdzie przewożone są znacznie większe ilości produktów.

Rodzaje i właściwości materiałów opakowaniowych

Chociaż nie są to wszystkie materiały opakowaniowe, są one najczęściej stosowane ze względu na ich praktyczność i wygodę. Zapoznaj się z nimi poniżej:

Drewno

Drewno jest jednym z najbardziej odpornych na wstrząsy materiałów, więc mieści w sobie największe produkty. Większość produktów z drewna musi być transportowana za pomocą dźwigów lub wózków widłowych ze względu na ich duże rozmiary.

Z drugiej strony, nie nadają się one do bezpośredniego przechowywania płynów, lecz do przechowywania opakowań wtórnych.

Służy do tworzenia pudełek, palet, koszyków, a w niektórych przypadkach powłok.

embalaje-cuerpo

Karton

Karton jest jednym z preferowanych materiałów ze względu na swoją niską cenę i lekkość. Nie jest ona jednak odporna na wilgoć, dlatego musi być całkowicie izolowana. Podobnie, powinien być on zapakowany w plastikową taśmę, aby pudełka były szczelne.

Stosuje się je do wszelkiego rodzaju drobnych produktów, od zastawy stołowej i pojemników plastikowych po buty i tkaniny.

Szkło

Szkło jest właściwym produktem do izolacji próżniowej. Z tego powodu jest on preferowany przez przemysł spożywczy do przechowywania sosów, dressingów i napojów.

Pomimo tego, że należą do najlepszych izolatorów, ich kruchość stanowi ryzyko dla ich transportu. Dlatego musi być on chroniony ochronnym tworzywem sztucznym i przechowywany we wskazanych miejscach.

Tworzywo sztuczne

Jest to najbardziej ekonomiczny materiał ze względu na swoją niską cenę i odporność na upadek. Ponadto jest on używany do tworzenia materiałów ochronnych, takich jak folia bąbelkowa lub worki wypełniające.

Jest to również dominujący materiał w produkcji toreb, dlatego też jest on używany do przenoszenia opakowań we wszystkich sektorach przemysłu.

Nie zapomnij, że w naszym sklepie internetowym Monouso możesz dostać pojemniki i ochraniacze materiału, który chcesz. Dzięki temu można mieć doskonały system dostaw lub zagwarantować dobre zarządzanie towarami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.