fbpx

Rodzaje mopów i ich główne zalety

Mopy są jednym z podstawowych narzędzi stosowanych w higienie domowej, choć mogą być również używane do sprzątania wielu obiektów, takich jak biura, szpitale, szkoły i centra handlowe.

Akcesoria te charakteryzują się dużą chłonnością, wyróżniając się jako narzędzia higieny o dużym potencjale w profesjonalnym czyszczeniu.

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o typach mopów i głównych zaletach, jakie zapewniają one w czyszczeniu naszych przestrzeni.

Rodzaje mopów

Na rynku istnieje duża różnorodność narzędzi, które pozwolą nam osiągnąć profesjonalne sprzątanie każdego miejsca. Mopy są jednak narzędziami o szczególnych cechach, które sprawiają, że możemy cieszyć się nienagannym środowiskiem.

Wśród dostępnych typów mopów mamy

Mop płaski

Ten typ mopa jest najbardziej popularny, ponieważ jest to opcja ekonomiczna i zazwyczaj możemy go kupić w każdym sklepie.

Często są one wykonane z mikrofibry lub bawełny. Mają płaską głowę pokrytą podkładką, która może być jednorazowa lub wielokrotnego użytku.

Mopy płaskie są preferowane do codziennego mycia podłóg ze względu na ich łatwość montażu i użytkowania.

Ale pamiętaj, że nie wszystko jest różowe przy użyciu mopa płaskiego, ponieważ czasami nie jest on tak skuteczny i komplikuje sprzątanie resztek jedzenia, które przykleiły się do podłogi.

Mopa parowego lub elektrycznego

Jest to wygodne i łatwe w użyciu narzędzie, które ułatwia codzienne sprzątanie. Posiada on akumulatorowy zbiornik, który podgrzewa wodę do momentu, gdy stanie się ona parą wodną, która ma być rozpylana przez podkładkę na podłodze podczas czyszczenia.

Jedną z głównych cech charakterystycznych mopa parowego jest jego moc dezynfekcyjna, ponieważ czyści i dezynfekuje w tym samym czasie, utrzymując środowisko wolne od włosów, cząsteczek i kurzu.

>  Pomysły na świętowanie urodzin w plenerze: najbezpieczniejszy sposób!

Mopy parowe oszczędzają czas, nadają się do wielokrotnego użytku, są odporne i mają niskie zużycie. Idealnie nadają się do sprzątania pomieszczeń, w których przebywają zwierzęta domowe ze względu na ich zdolność do głębokiego czyszczenia.

Korzyści wynikające z zastosowania mopów

Jest wiele informacji związanych z zaletami używania mopów. Aby pomóc Ci zdecydować, jakiego rodzaju mopa potrzebujesz, podzielimy się z Tobą najważniejszymi korzyściami z jego użytkowania:

 • Mogą one wyeliminować do 95% mikroorganizmów i bakterii obecnych na powierzchniach podłogowych i wykładzinach.
 • Jest to odporny produkt, który jest w stanie wytrzymać wiele zmywania, a jego wydajność nie różni się.
 • Redukuje to czas i wysiłek w pracy, zwiększając tym samym wydajność i rentowność.

Jak używać mopa płaskiego do profesjonalnego sprzątania

W celu osiągnięcia profesjonalnego sprzątania konieczne jest stosowanie się do porad specjalistów.

Za pomocą tego małego przewodnika szybko, wygodnie i łatwo usuniesz każdy rodzaj brudu.

 1. Zwilżyć mop, aby usunąć cząsteczki i kurz nagromadzone na powierzchni podłogi.
 2. Wykonuj zygzakowate ruchy po powierzchni podłogi bez podnoszenia mopa, w ten sposób unikniesz pozostawienia śladów.
 3. Łapie brud pomiędzy włóknami mopa.
 4. Wstrząsnąć mopem, aby usunąć nadmiar odpadów i podnieść go, aby zapobiec ponownemu zabrudzeniu podłogi.
 5. Aby zwiększyć skuteczność czyszczenia mopa, należy go odkurzyć, pamiętając o usunięciu ewentualnych zanieczyszczeń, które mogą się w nim osadzić.
 6. Po wyczyszczeniu mopa, powtórzyć jeszcze raz, aż do momentu, gdy powierzchnia podłogi będzie czysta.
 7. Na koniec umyć mop w pralce gorącą wodą, aby wyeliminować mikroorganizmy i bakterie.

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszego mopa parowego

Posiadanie pod ręką praktycznego i prostego rozwiązania, które pozwala nam utrzymać higienę w naszych pomieszczeniach, daje nam spokój, że mamy środowisko wolne od kurzu, włosów, a nawet bakterii.

W tym celu konieczne jest posiadanie odpowiedniego instrumentu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie dawał gwarancję utrzymania środowiska, w którym czujemy się nienaganni.

>  Rodzaje psich odchodów: odruch zdrowotny

Tutaj dzielimy się szeregiem rekomendacji, które pomogą Ci wybrać najlepszy mop parowy w momencie zakupu:

 • Należy sprawdzić, czy poszukiwany model mopa posiada regulator pary, który zapewni czyszczenie trudno dostępnych powierzchni.
 • Upewnij się, że mopa parowego można używać na kilku powierzchniach, w ten sposób nie będziesz miał żadnych niedogodności ani uszkodzeń na powierzchni, na której go używasz.
 • Pamiętaj, że mop parowy posiada zbiornik na wodę i określa jego pojemność oraz wagę w zależności od wysiłku, jaki chcesz wykonać.
 • Kolejne, nie mniej ważne zalecenie dotyczy głowic mopa parowego. Upewnij się, że są one obrotowe lub trójkątne, to pozwoli Ci dotrzeć do wszystkich zakątków.

Bez względu na to, jakie mopy masz w domu, najważniejszą rzeczą jest stosowanie się do zaleceń, które ci daliśmy, aby utrzymać je w dobrym stanie i jak najlepiej je wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Responsible: Envalia Group, S.L.

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy