fbpx

Rękawice jednorazowe: skuteczna ochrona dla Twoich rąk

Stosowanie rękawic jednorazowych jest stosowane od wielu lat, głównie w służbie zdrowia. Z biegiem lat również niektóre sektory produkcji komercyjnej włączyły je do swojego czasu pracy. W celu zapewnienia większej ochrony osobom, które z nich korzystają.

Obecnie nadal stosuje się rękawiczki jednorazowe, ale dzięki technologii jest ich ogromna różnorodność. Co wiesz o takich rękawiczkach? Które z nich są dla Ciebie najwygodniejsze w użyciu? Dziś udzielimy Ci odpowiedzi na te i inne pytania, które być może sobie zadajesz.

co to są rękawice jednorazowe?

Rękawice jednorazowe to odzież, która pomaga chronić nasze ręce zarówno przed bakteriami, jak i chemikaliami. Są one przeznaczone tylko do jednorazowego użytku, co oznacza, że po zużyciu nie można ich ponownie użyć ani wyprać, należy je wyrzucić

do czego służą rękawice jednorazowe?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że są to rękawice o najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej ochronie dla rąk. Wykonane są w celu zabezpieczenia rąk przed bezpośrednim kontaktem z substancjami, które mogą mieć wpływ na zdrowie danej osoby. Wszystko zależy od tego, jaką pracę wykonuje dana osoba.

Jeśli pracujesz w szpitalu lub laboratorium, rękawiczki jednorazowe są używane, aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu. Gdy masz kontakt z płynami ustrojowymi, ryzyko złapania zakaźnych drobnoustrojów jest utajone.

Podobnie jest, jeśli pracujesz w przemyśle chemicznym podobnie jeśli pracujesz w przemyśle chemicznym lub spożywczym, gdzie jesteś narażony na kontakt z zanieczyszczeniami kontakt z substancjami i środkami zanieczyszczającymi. Najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób aby się zabezpieczyć, należy używać jednorazowych rękawic, które są niezbędne w tych pracach.

Większość komercyjnych typów rękawic jednorazowych

Jak już wspomnieliśmy, na rynku istnieje kilka rodzajów rękawic jednorazowych. Wszystkie spełniają tę samą funkcję, czyli chronią zdrowie noszącej je osoby. Skąd tak duża różnorodność w tych rękawicach? Być może w pewnym momencie zadałeś sobie to pytanie.

Nie chodzi tylko o konkurencję handlową. Jest to również zaspokojenie potrzeby osób pracujących w sektorach wymagających tego typu rękawic. Najczęściej stosowanym materiałem w tego typu rękawicach jest lateks

Okazuje się jednak, że spora grupa osób nie może go tolerować. Przemysł wyszedł więc naprzeciw tej potrzebie i pojawiły się różne rodzaje rękawic jednorazowych. Zwróć uwagę na te najbardziej komercyjne poniżej.

Rękawice lateksowe

Ze względu na swoje właściwości i cechy, te jednorazowe rękawice wyróżniają się kilkoma podstawowymi aspektami, są uważane za najbardziej komercyjne. Najbardziej wyróżniającą cechą rękawic lateksowych jest ich elastyczność i komfort podczas użytkowania

Są to również wyróżniają się również tym, że zapewniają dobrą czułość i idealnie dopasowują się do dłoni, sprzyjając doskonale, sprzyjając wydajności podczas pracy. To sprawiło, że lateksowe rękawice rękawice lateksowe stały się najczęściej używanymi rękawicami w sektorze opieki zdrowotnej.

Jednorazowe rękawice lateksowe występują w wersji pudrowanej i bezpudrowej, obie mają swoje wady i zalety; negatywny aspekt tego typu rękawic związany jest z alergiami wywoływanymi przez cząsteczki lateksu.

Rękawice winylowe

Winylowe rękawice jednorazowe mają krótszy okres przydatności niż rękawice lateksowe i nitrylowe. Są one zazwyczaj najtańsze na rynku i najtrudniejsze do dopasowania do rąk. Choć nie są tak odporne jak lateks czy nitryl, ich stosowanie jest zalecane przy pracach o niskim stopniu ryzyka.

W przemyśle spożywczym doskonale sprawdzają się rękawice winylowe. To sektor, w którym te jednorazowe rękawice są najczęściej stosowane, a wyniki mówią same za siebie. Kolejnym miejscem, w którym znajdują szerokie zastosowanie, są prace porządkowe.

Rękawice nitrylowe

Spośród różnych materiałów używanych do produkcji rękawic jednorazowych, nitryl wyróżnia się ponad innymi. Jest to materiał syntetyczny, który nie zawiera naturalnego lateksu, aby uniknąć alergii u osób, które je noszą.

Charakteryzują się doskonałą elastycznością, wrażliwością i lepszym chwytem, co ułatwia poruszanie się i zręczność podczas pracy. Doskonale dopasowują się do dłoni i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach

Nie wszystko jest idealne, bo cena jednorazowych rękawic nitrylowych jest najwyższa na rynku. Inwestycja jednak się opłaca, bo mówimy o rękawicach, które są bardzo wytrzymałe. Musiałbyś je wyrzucić nie dlatego, że się zepsują, ale dlatego, że osiągnęły koniec okresu użytkowania.

Co to są rękawice jednorazowe?

Rękawice jednorazowe to odzież, która pomaga chronić nasze ręce zarówno przed bakteriami, jak i chemikaliami. Są one przeznaczone wyłącznie do jednorazowego użytku, co oznacza, że nie można ich ponownie użyć ani umyć po użyciu i należy je wyrzucić.

Do czego służą rękawice jednorazowe?

Są to rękawice o najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej ochronie dla Twoich dłoni. Wykonane są w celu zabezpieczenia rąk przed bezpośrednim kontaktem z substancjami, które mogą mieć wpływ na zdrowie danej osoby. Wszystko zależy od tego, jaką pracę wykonuje dana osoba.

Większość dostępnych w handlu rodzajów rękawic jednorazowych

– Lateks
– Winyl
– Nitryl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.