fbpx

QSR: Jak ewoluuje fast food

QSR: Jak ewoluują fast foody

QSR to biznesy gastronomiczne, które można znaleźć w każdym mieście. Sprawdzają się jako doskonała alternatywa na każdą porę dnia. Ten rodzaj biznesu charakteryzuje się oferowaniem zwinnych usług dla wszystkich swoich klientów, ale czy na przestrzeni lat pozostało to niezmienne?

Oto jak fast food ewoluował poprzez restauracje szybkiej obsługi i jaki wpływ mieli na niego klienci.

co to jest QSR?

¿Qué es el QSR?

QSR (Quick Service Restaurant) to model biznesowy, którego celem jest serwowanie klientom jedzenia w krótkim czasie. Klienci muszą zamawiać i odbierać swoje zamówienia przy ladzie obsługi, czyli nie ma tradycyjnej obsługi stołów

Po stworzeniu zamówienia klienta jest ono przekazywane do kuchni, aby zostało przygotowane w jak najkrótszym czasie. Klient czeka na całość zamówienia, po opłaceniu zamówienia. Odbiera zamówienie, udaje się do strefy stolika lub opuszcza lokal, w przypadku jedzenia na wynos. W ten sposób istnieje możliwość większego przepływu klientów w godzinach otwarcia.

Zidentyfikuj QSR bez problemów

Każdy biznes będący QSR ma wspólne cechy, które każdy może łatwo zidentyfikować.

Pierwszym sposobem na rozpoznanie tych firm jest brak drogiego menu. Zazwyczaj jest to kwota od 5 do 10 euro.

Posiadają one również proste umeblowanie i wystrój. Wyposażenie nie stawia na komfort, aby zapewnić szybką rotację klientów w lokalu.

Jeśli chodzi o wystrój, to większość elementów składających się na wystrój posiada markę lub kolory identyfikujące daną firmę.

Podobnie ten typ biznesu charakteryzuje się usługą na wynos, samoobsługą lub obiema tymi formami.

czy wszystkie QSR są franczyzowe?

Chociaż kilka QSR jest franczyzowanych w różnych miastach i krajach na całym świecie, nie oznacza to, że wszystkie biznesy są franczyzowe.

QSR są zwykle franczyzowe, ponieważ ten model biznesowy pozwala na otwieranie nowych placówek w różnych miejscach w celu rozszerzenia marki, ale koszty każdej placówki są ponoszone przez właściciela franczyzy i nabywcę.

Z drugiej strony istnieją QSR, które mają różne oddziały, które nie są franczyzowe , ponieważ są zarządzane przez właścicieli biznesu. Jednocześnie istnieją QSR, które są zbyt małe, by myśleć o inwestowaniu w kilka oddziałów czy zakładaniu franczyzy.

Rozwój QSR jako biznesu

QSR rozwijają się jako biznes , przede wszystkim ze względu na wysokie marże zwrotu z inwestycji, które oferują. Niektóre z tych restauracji osiągnęły wzrost do 2,3% lub więcej w ciągu każdego roku działalności.

Jeśli chodzi o przychody, QSR mogą generować setki tysięcy euro lub nawet miliony, w zależności od tego, czy biznes ma jeden czy kilka oddziałów.

Kolejnym atutem dla rozwoju QSR jest personel. Są to przedsiębiorstwa wymagające dużego nakładu pracy – aby zapewnić szybkość – więc powstają miejsca pracy. Dodatkowo, ponieważ działanie restauracji jest bardziej zwinne niż tradycyjnej restauracji , przychody są wyższe.

QSR i żywność

Powszechne jest kojarzenie pojęcia QSR z jedzeniem śmieciowym lub ogólnie tłustym, ponieważ niektóre z przedsiębiorstw mają w swoim menu produkty o tych cechach.

Choć to prawdziwy trend, prawda jest taka, że przez lata powstawały QSR, które oferowały zdrowe opcje, takie jak kanapki, sałatki, a nawet specjalne dania dla wegetarian i wegan.

Na ten trend odpowiadają nawet działające już duże sieci, dodając do swojego menu opcje odpowiadające potrzebom każdego klienta.

Oto nowe trendy

Fast Casual

QSR sklasyfikowane jako fast casual to placówki, które serwują opcje gastronomiczne w ramach zdrowej koncepcji, takie jak sałatki czy kanapki.

Mimo, że oferta menu jest mniejsza, jedzenie przykuwa uwagę ludzi, ponieważ jest zdrowe, pyszne i porównywalne do domowego wyrobu. Wystrój tych QSR ma tendencję do bycia bardziej nowoczesnym, aby klienci czuli się komfortowo , zgodnie z takimi stylami wystroju jak minimalistyczny czy industrialny.

Godne uwagi jest to, że w niektórych biznesach typu fast casual klienci mają do dyspozycji strefę, w której po dokonaniu płatności mogą przygotować danie z preferowanych przez siebie składników.

Dorywcza kolacja

W Casual Dining, innym wariancie QSR, menu jest bardziej zróżnicowane, a nawet sprzedaje się w nim alkohol.

Wystrój i wyposażenie tych restauracji jest komfortowe, zachęcając klientów do pozostania na posiłek i poobiednią przekąskę. Mają usługę na wynos, można zamówić przy barze lub przy stoliku.

Te QSR najchętniej odwiedzamy wieczorami lub w weekendy, ponieważ pozwalają one na relaks i spędzenie miłych chwil.

Organiczność pojawia się w fast foodach

Wraz z poszukiwaniem przez klientów zdrowszego jedzenia, QSR zaczęły skupiać się na tych potrzebach.

Kilka firm rozpoczęło działalność od propozycji przygotowanej z ekologicznej i wyprodukowanej w sposób zrównoważony żywności, dając początek nowemu rodzajowi QSR. Ponadto każda z tych potraw i napojów jest produkowana z uwzględnieniem potrzeb osób, które nie mogą spożywać glutenu, cukrów, nabiału lub niektórych alergenów.

Food Trucki

Food trucki to innowacyjny rodzaj QSR, ponieważ są to restauracje na kółkach.

Te food trucki mają menu jak każda inna restauracja, ale nie mają stałej lokalizacji w mieście. Dzięki temu mogą uczestniczyć w targach, imprezach, festynach lub prowadzić sprzedaż w każdy dzień tygodnia w dowolnym miejscu dopuszczonym przez radę miasta.

Generalnie food trucki mają inną specjalność, więc różnorodność to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę ich klientów.

Innowacja jako przepis

Aby zaoferować produkt inny niż ten, do którego przywykł każdy klient, pojawił się QSR, który zajmuje się dekonstrukcją i innowacją najbardziej ukochanych przepisów, takich jak burgery bez bułki.

Ten produkt dotyczy typowego mięsnego burgera, ale bułkę do hamburgera zastąpiono inną potrawą. Na przykład może to być kurczak. Obok tradycyjnych składników burgerów umieszcza się wtedy kurczaka, wołowinę.

Inne całkowicie zmieniają pierwotną koncepcję dania. W tym przypadku możemy przytoczyć burgery sushi. Wielkie burgery, w których bułka to ryż, a nadzienie to Twoje ulubione sushi.

Co to jest QSR?

QSR (Quick Service Restaurant) to model biznesowy, którego celem jest serwowanie klientom jedzenia w krótkim czasie. Klienci muszą zamawiać i odbierać swoje zamówienia przy ladzie obsługi, czyli nie ma tradycyjnej obsługi stołów.

Jakie są cechy charakterystyczne dla QSR?

– Nie mają drogiego menu.
– Wystrój i umeblowanie są proste.
– Marka i jej kolory są bardzo obecne.
– Mają one opcję na wynos, samoobsługową lub obie.

Czy wszystkie QSR są franczyzami?

Choć jest to norma, nie wszystkie QSR są franczyzowe.

Jakie są nowe trendy w QSR?

Fast Casual, Casual Dining, organic food i food trucki to nowe trendy podbijające QSR.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.