fbpx

Niezbędne przybory kuchenne

Kuchnia jest szczególnym miejscem w naszych domach, stąd tak ważne jest posiadanie pewnych przyborów kuchennych. Często zagracamy ją niezliczoną ilością patelni i garnków, których rzadko używamy, ograniczając przestrzeń.

Wybór przyborów jest bezpośrednio związany z rodzajem potraw, które zazwyczaj przygotowujemy, czyli każda osoba będzie nabywać swoje przybory w zależności od tego, czego wymaga w kuchni. Potrzeby osoby, która przygotowuje potrawy sauté i wymaga woka, nie będą takie same jak kogoś, kto paruje i potrzebuje parowaru.

Są jednak podstawowe narzędzia, które każda kuchnia musi posiadać, aby przygotować dowolne danie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem przyborów kuchennych, przeczytaj do końca i zaczynajmy!

Top 10 przyborów kuchennych

Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie podstawowych przyborów, których nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni.

1. Nóż

Dobry nóż jest niezbędny w każdej kuchni. Można je znaleźć w różnych rozmiarach i rodzajach

Ważne, aby miał dobre, ostre, szerokie ostrze do siekania i krojenia wszelkich składników. Wybór wielkości lub rodzaju noża będzie zależał od gustu kucharza.

Zawsze upewnij się, że jest łatwy w obsłudze, abyś mógł szybko i sprawnie pracować podczas korzystania z niego.

2. Zestaw garnków i patelni

Kolejnymi elementami, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni są garnki i patelnie. Dostępne są różne rozmiary i materiały, takie jak stal nierdzewna czy aluminium.

Do każdego człowieka należy wybór, jaki rodzaj garnków kupić i w jakiej ilości. Wielu wybiera komplet, a inni wolą kupować je osobno.

Zaleca się wybierać rondle lub garnki, które mają uchwyty, wykonane ze stali nierdzewnej i łatwe do utrzymania w czystości.

3. Patelnia z powłoką nieprzywierającą

Wybór patelni może być nieco bardziej skomplikowany, ponieważ powinny one posiadać wysokiej jakości powłokę nieprzywierającą. Najbardziej polecanym materiałem jest ceramika lub powłoka tytanowa, ponieważ nie jest szkodliwa dla zdrowia.

Ważne jest również, aby były lekkie, łatwe w czyszczeniu i można było w nich przyrządzać wszelkiego rodzaju potrawy typu stir-fry.

4. Zestaw narzędzi kuchennych

Jest to zestaw sztućców do gotowania składający się z łopaty, chochli, łyżki do spaghetti i skimera. Polecamy zakupić je z takich materiałów jak silikon, który nadaje się do mycia w zmywarce

5. Tarka

W kuchni zawsze powinna znaleźć się dobra tarka, która nada Twoim przepisom wyjątkowego charakteru. Znajdziesz je w różnych rozmiarach, a dzięki nim możesz zetrzeć na tarce warzywa, skórki z cytrusów, gałkę muszkatołową, czosnek, imbir i inne składniki.

Polecamy również wybrać taką konstrukcję, która pozwoli Ci wygodnie się nią posługiwać, aby nie zrobić sobie krzywdy

6. Deska do krojenia

Deska do krojenia to jeden z przyborów, których nigdy nie powinno zabraknąć w kuchni. Istnieje wiele różnych modeli i materiałów, więc trudno jest wybrać jeden.

Trzeba jednak jasno powiedzieć, że deska do krojenia powinna być wykonana z mocnego i dużego materiału. Deski drewniane są najczęściej stosowanym materiałem, ponieważ mają solidny i piękny wygląd. Drewno dba o ostrość ostrza naszego noża, gdyż zawsze poddaje się naciskowi podczas cięcia

Bez wątpienia posiadanie dobrej drewnianej deski pozwoli Ci na sprawniejszą pracę w kuchni pracować bardziej płynnie w swojej kuchni.

7. Drewniana łyżka

kto nie potrzebuje mieszać dania podczas gotowania? Dobra drewniana łyżka jest zawsze potrzebna i jest uważana za jeden z najbardziej niezbędnych przyborów kuchennych najpotrzebniejszych przyborów kuchennych.

Drewniana łyżka może występować w wielu rozmiarach i wzorach, ideałem jest, abyś wybrał najwygodniejszą dla siebie. Do ich wielkich zalet należy to, że nie nadają metalicznego posmaku potrawom, nie rysują garnków i patelni oraz nie nagrzewają się.

Po ich umyciu najlepiej od razu osuszyć je suchą ściereczką, aby nie uległy zniszczeniu.

8. Cedzak

Niejednokrotnie będziemy chcieli odsączyć wodę z preparatu i nie dopuścić do tego, aby potrawa była nienaruszona. Dlatego właśnie potrzebne jest sitko.

Dzięki niemu możemy również usunąć zanieczyszczenia lub cząstki z każdego soku, dżemu lub preparatu, który tego wymaga. Można je dostać w różnych materiałach, takich jak plastik, metal czy silikon, oraz w różnych rozmiarach, w zależności od upodobań i potrzeb.

9. Obieraczka

Wielu pomyśli, czy obieraczka jest naprawdę potrzebna, skoro możemy obierać nożem? Odpowiedź brzmi: tak

Obieraczki pozwalają obrać składniki dowolnego preparatu z łatwiejsze przygotowanie. Obieranie zwykle wymaga wiele wysiłku, a jeśli chodzi o jedzenie wysiłek, a w przypadku bardzo obfitego jedzenia jest on większy.

Są też bezpieczniejsze, bardziej precyzyjne i wydajniejsze od noży, dzięki czemu możemy pracować wydajniej noży, umożliwiając szybką i łatwą pracę.

10. Trzepaczka

Są mieszanki, których nie da się wymieszać samą łyżką, bo generują zbyt wiele grudek. Najlepiej mieć trzepaczkę, do mieszania wszelkich preparatów, a zwłaszcza do ubijania jajek.

Można je znaleźć w różnych materiałach, takich jak plastik, bambus czy polerowana stal nierdzewna, a także w różnych rozmiarach.

Wreszcie, jeśli chcesz uczynić ze swojej kuchni funkcjonalną i praktyczną przestrzeń, nie wahaj się zaopatrzyć we wszystkie te elementy.

Jakie przybory kuchenne są niezbędne w domu?

Noże, zestaw naczyń kuchennych, patelnia z powłoką nieprzywierającą, zestaw narzędzi kuchennych, tarka, deska do krojenia, drewniana łyżka, durszlak, obieraczka i trzepaczka.

Dlaczego warto wybrać patelnię z powłoką nieprzywierającą?

Dzięki niej możemy gotować bez obawy, że potrawy będą przywierać. Najbardziej polecane są te z powłoką ceramiczną lub tytanową.

Co wchodzi w skład zestawu narzędzi kuchennych?

Zestaw narzędzi kuchennych składa się z łopatki, chochli, łyżki do spaghetti i skimmera.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.