fbpx

Powody, dla których warto używać ekologicznych papierowych serwetek w swojej restauracji

Papierowe serwetki są niezbędnym elementem naczyń kuchennych w każdej firmie hotelarskiej i gastronomicznej. Coraz więcej hoteli, barów i restauracji decyduje się na ten rodzaj serwetek, zamiast tradycyjnych serwetek materiałowych.

Serwetki papierowe odnoszą sukces, ponieważ są praktycznym, ekonomicznym, higienicznym i estetycznym rozwiązaniem. Obecnie na rynku istnieje również wiele możliwości, które mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb każdego przedsiębiorcy. Są tu papierowe serwetki na każdy gust. Od specjalnie zaprojektowanych serwetek papierowych po ekologiczne serwetki papierowe, wśród wielu innych opcji.

W rzeczywistości, ekologiczne serwetki papierowe rosną. Żyjemy w społeczeństwie, które staje się coraz bardziej świadome pod względem społecznym i środowiskowym. Zrównoważony rozwój staje się coraz bardziej popularny, a przedsiębiorstwa coraz wyraźniej dostrzegają swoją rolę jako podmiotów odpowiedzialności społecznej.

W tym artykule dokonamy przeglądu właściwości i zalet ekologicznych serwetek papierowych.

Biodegradowalne serwetki, czym one są?

Ekologiczne serwetki papierowe są biodegradowalne, tzn. wykonane są z materiału zdolnego do rozkładu w naturalnych procesach inicjowanych przez organizmy biologiczne (bakterie, grzyby, glony…).

Po wyrzuceniu serwetki, zostanie ona poddana procesowi degradacji i chemicznego uproszczenia, tak aby pozostałe materiały na serwetki mogły zostać zwrócone do ziemi w sposób naturalny.

W tym kontekście serwetki biodegradowalne są pozycjonowane jako rozwiązanie ekologiczne, zrównoważone i przyjazne dla środowiska.

Zalety stosowania ekologicznych serwetek papierowych w Twojej restauracji

1 – Wygodne, higieniczne i praktyczne Biodegradowalne serwetki papierowe z recyklingu mają wszystkie zalety serwetek papierowych. Są one higienicznym, wygodnym i użytecznym rozwiązaniem. Ponieważ jest to serwetka jednorazowa, unikniesz konieczności dzielenia się nią z kilkoma gośćmi, całkowicie eliminując wszelki możliwy kontakt bakteriologiczny. W dodatku będziesz mógł zrezygnować z usługi pralniczej i nie będziesz musiał martwić się o ich składanie. Ułatwią ci one codzienne życie!

>  Pojemniki do bezproblemowego zamrażania w domu

2 – Przyczyni się pan do poprawy zdrowia planety. Żyjemy w kryzysowej sytuacji klimatycznej i wszystkie drobne działania liczą się bardziej niż kiedykolwiek. Stosując ekologiczne serwetki papierowe przyjmiesz trwałe i przyjazne dla środowiska rozwiązanie. Ponadto, ograniczysz ilość odpadów z Twojej firmy.

3 – Wzmocnisz wizerunek swojej restauracji. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, żyjemy w coraz bardziej odpowiedzialnym społeczeństwie. Klienci łączą się z firmami działającymi na rzecz dobra społecznego i przyrody. W tym sensie, poprzez wprowadzenie do Twojej restauracji serwetek ulegających biodegradacji, klienci będą Cię pozytywnie odbierać i będą bardziej skłonni polecać Twoją firmę innym użytkownikom.

Gdzie kupić serwetki z zielonego papieru?

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie można kupić ekologiczne serwetki papierowe, zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego Monouso. Posiadamy obszerny katalog serwetek biodegradowalnych, w różnych rozmiarach i formatach, zgodnych z potrzebami każdego baru czy restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Responsible: Envalia Group, S.L.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy