fbpx

Pomysły na recykling rolek kartonowych

Ideas para reciclar rollos de cartón

Recykling tekturowych rolek jest idealny, aby dać drugie życie tym odpadom, które zawsze pozostają w domu. Po zakończeniu korzystania z papieru toaletowego, kuchennego lub otrzymaniu paczki w poczcie, mamy zapasową rolkę kartonu.Te rolki – prawie zawsze – wyrzucamy je, nie wykorzystując przy tym ich potencjału.Dlatego przedstawiamy Państwu kilka pomysłów na recykling rolek kartonowych. Proste rzemiosła, które możesz robić sam lub z rodziną Zwróć uwagę na te, które najbardziej Ci się podobają i zacznij zbierać tekturowe tuby, które masz w domu i wprowadzić je w życie.

Skąd pochodzą tekturowe rury do recyklingu?

¿De dónde sacar los tubos de cartón para reciclar?Jak wspomniano powyżej, tuby kartonowe dostarczane są wraz z niektórymi produktami, które kupujemy dla domu lub biura.Folia, folia aluminiowa, papier toaletowy, ręczniki i chłonny papier to niektóre z produktów, które po zakończeniu pozostawiają kartonową rolkę jako odpad.Jeśli pociągnie Cię pomysł recyklingu tekturowych rolek, przechowuj je w koszu lub pudełku, które je chroni. Posiadając kilka tekturowych rurek, będziecie gotowi do wykonania kilku rzemiosł.

Lepsze rzemiosło do recyklingu rolek kartonowych

Mejores manualidades para reciclar rollos de cartónNajlepszą rzeczą w użyciu kartonowych rolek jest to, że są one proste w modyfikacji, więc nie trzeba będzie wiele wysiłku, aby dać im nowe i funkcjonalne życie.Zobaczmy, jak można wykorzystać te odpady.

Organizator pulpitu

Do stworzenia biurkowego organizatora potrzebujesz 10 kartonowych rolek w preferowanych przez siebie rozmiarach, farb, markerów, tektury, nożyczek i silikonu.Karton będzie podstawą twojego organizatora, więc pomaluj i pozwól wyschnąć dobrze przed przyklejeniem kartonowych rolek.Jeśli chcesz przechowywać markery, kolory lub długopisy, umieść rurki pionowo. Przytnij je wszystkie do tego samego rozmiaru i masz doskonały pojemnikna ołówki.Z drugiej strony, jeśli chcesz przechowywać małe przedmioty, takie jak spinacze do papieru, będziemy używać tekturowych rolek poziomo.Zakryć końce rolek, przykleić kilka poziomo i zrobić mały otwór w korpusie każdej z nich. Przez tę dziurę można przechowywać dowolne materiały biurowe.

Separator kablowy

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają ładowarkę do każdego urządzenia elektronicznego, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.Weź pudełko na buty, umieść kilka tekturowych rurek w rzędzie i stań w pozycji pionowej. Wewnątrz każdej rolki znajdzie się miejsce na ułożenie kabli w odpowiedniej kolejności i bez plączenia się ich z resztą.

Lampka

Kartonowe rolki to doskonały wybór do wykonania lamp dekoracyjnych do pomieszczeń, salonów, biur lub innych przestrzeni.Do lamp można używać długich tekturowych tub, pędzli i farb, które chcesz.Za pomocą kutra wytnij na tekturowej rurze wzory, które lubisz. Mogą to być linie, okręgi lub dowolne inne kształty.Do dekoracji można pozostawić ich naturalny wygląd lub pomalować je kolorami. Inną możliwością jest pomalowanie ich w zależności od pomieszczenia, w którym będą używane.Na koniec umieść oprawkę lampy wewnątrz tekturowej rolki , zainstaluj żarówkę, podłącz lampę do źródła zasilania i ciesz się nią.

Pudełka na prezenty

Jeśli dajesz mały prezent i nie chcesz kupić opakowania, które jest większe niż prezent, zaprojektuj własneopakowanie.Weź rolkę kartonu o wybranym przez siebie rozmiarze, udekoruj go wzorami lub projektami, które Ci się podobają.Aby zamknąć tubę upominkową, można zagiąć krawędzie i przykleić. Inną, milszą opcją jest wykonanie dwóch pokryw z kartonu.

Wazon

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze kupują kwiaty, aby rozjaśnić i nadać kolor Twojemu domowi, możesz umieścić je w swoim spersonalizowanym wazonie , idealnym do recyklingu kartonowych rolek.Weź tekturową tubę z papieru kuchennego i włóż do niej szklankę. To jest sekret zatrzymywania wody z kwiatów, bez uszkodzenia rolki.Udekoruj swój wazon materiałami, które chcesz, od obrazów po aplikacje z różnych materiałów, chodzi o to, aby Twoja praca wyróżniała się, nie przysłaniając kwiatów.

Scraper dla twojego zwierzaka

Jeśli masz kota i chcesz, aby miał zabawkę, która go rozbawi, tekturowe rurki są idealne do zrobienia drapaka dla kota.Ułóż kilka kartonowych rurek z chłonnego papieru na żądaną wysokość. Połącz z gorącym silikonem.Otacza on strukturę tekturowych rolek sznurkiem. Zwijając sznurek, przyklej go silikonem, aby nie poluzował się i trzeba zacząć od nowa.Upewnij się też, że nie zostawisz żadnych luk, w których kot mógłby się bawić.

Recykling tekturowych rolek z dziećmi

Reciclar rollos de cartón con niñosRecykling kartonowych rolek jest również idealny do tworzenia rękodzieła i gier dla najmłodszych w domu.Najlepszą rzeczą w stosowaniu rurek kartonowych jest to, że nie stanowią one żadnego zagrożenia dla dzieci, dzięki czemu mogą one uczestniczyć w procesie wykonywania rzemiosła.Przyjrzyjmy się kilku pomysłom na recykling tekturowych rolek i stworzenie nowego świata dla Twoich dzieci, rodzeństwa, bratanków czy małych przyjaciół.

Wianki dla książąt i księżniczek

Aby grać królewsko, ważne jest, aby każdy członek miał swoją koronę . Recykling tekturowych rolek można zrobić ładne, niestandardowe korony.Materiały potrzebne do wykonania koron to tuby kartonowe, elastyczna nić, farby, pędzle, taśmy dekoracyjne i nożyczki.Tekturowe rolki można ozdobić dowolnymi kolorami lub różnymi dekoracyjnymi taśmami klejącymi. Po zakończeniu, odetnij jedną z krawędzi rolki w zygzaku, aby nadać jej typowy wygląd korony.Aby założyć koronę bez jej odpadania, należy otworzyć dwa małe otwory po bokach drugiego końca tekturowej rurki, aby umieścić gumkę i zawiązać ją.

Samochody wyścigowe

Jeśli dzieci chcą się ścigać na torze wyścigowym, to czy jest lepszy sposób na to, aby ich samochód wyścigowy był zwycięzcą?Do produkcji samochodów wyścigowych potrzeba kilku tubek papieru toaletowego, nożyczek, farby, kartonu, silikonu i markerów.Udekoruj tekturowe tuby farbami, które wolisz i pozwól im całkowicie wyschnąć.Podczas gdy farba na tekturowych rurkach wysycha, narysuj na nich kilka kółek i wytnij je tak, aby były oponami samochodowymi.Kręgi pomalować na czarno, a środek białą farbą, tak aby było wiadomo, że jest to opona.Przykleić opony do tekturowej rolki z odrobiną silikonu i wykończyć końcowe detale, takie jak numer biegacza, znacznikiem.

Dummy

Niezależnie od tematu, lalki są zabawkami, które odtwarzają wspaniałe historie, a dzieci bawią się z nimi.Do wykonania lalek potrzeba kilku rolek kartonu, nożyczek, farby, markerów, silikonu, kolorowych kart i akcesoriów (guziki, pompony, brokat).Zdefiniuj, jaki będzie temat twoich lalek i zacznij je robić. Jeśli są księżniczkami, można zrobić sukienkę i koronę z kolorowych kart i włosów z przędzy.Jeśli masz zamiar zrobić lalki z motywami bożonarodzeniowymi do dekoracji w czasie wakacji, użyj bawełny do wykonania brody i filcu do kapeluszy i ubrań Mikołaja i elfów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.