fbpx

Różnica między lagami a czyścicielami okien

Sprzątanie domu ma wiele produktów i przedmiotów, które mogą pomóc w utrzymaniu higieny w każdym zakątku domu. Wśród nich wymienimy dwa, które choć mają różne funkcje czyszczące, często powodują zamieszanie. Mowa o firmach zajmujących się myciem i czyszczeniem okien

Dowiedz się, jakie są zastosowania tych dwóch przyrządów, ile jest rodzajów ściągaczek i myjek do okien oraz jak prawidłowo ich używać, aby Twój dom wyglądał jak nowy.

czym są środki do czyszczenia okien?

Myjki do okien to wynalazek stworzony z myślą o łatwym czyszczeniu okien, które mamy w domu, biurze czy innym miejscu.

Wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego, składają się z uchwytu przymocowanego do gumowej krawędzi, dzięki której można myć okna bez zarysowania szyby.

Konstrukcja doskonale pasuje do wszystkich rodzajów szkła i konstrukcji, oferując możliwość czyszczenia nawet najmniejszych detali w trudno dostępnych zakamarkach, do których nie dotarłyby inne rodzaje narzędzi lub przyborów czyszczących.

Ponieważ są one jednym z najczęściej używanych przedmiotów do sprzątania w gospodarstwie domowym, obecnie istnieją różne rodzaje środków do czyszczenia szkła , takie jak między innymi magnetyczne środki do czyszczenia szkła, elektryczne środki do czyszczenia szkła i automatyczne środki do czyszczenia szkła.

Środki do czyszczenia szyb są używane przez dużą liczbę osób w domu do mycia okien, ale istnieją również profesjonalne środki do czyszczenia lokali, budynków i dużych powierzchni pokrytych szkłem.

Akcesoria do myjek do szkła

W celu uzyskania pełnego oczyszczenia pożądanych powierzchni, środki do czyszczenia szyb uzupełniane są przez znane wycieraczki do szyb.

Ściereczki do szyb wykonane ze skóry to doskonały wybór, jeśli myjemy okna, duże okna lub duże szyby. Po czyszczeniu nie pozostawiają śladów kłaczków ani wysuszenia.

Ściereczki z mikrofibry są również przydatne do tego zadania czyszczenia, ale należy uważać, aby nie znaleźć stałych przedmiotów, aby nie porysować szkła podczas czyszczenia.

W przypadku, gdy musisz umyć wysokie okna i sprawia Ci to trudność, dostępne są przedłużacze teleskopowe o różnych rozmiarach, dzięki którym możesz sprzątać aż do ostatniego rogu okna bez konieczności wchodzenia po schodach.

jak czyścić za pomocą płynu do mycia okien?

Przed przystąpieniem do mycia okien należy ocenić, jak bardzo zabrudzona jest szyba. Czyszczenie zabrudzonego okna zaschniętymi kroplami deszczu nie jest tym samym procesem, co czyszczenie plam spowodowanych przez błoto.

Należy najpierw umyć okna wodą z mydłem, aby usunąć zabrudzenia i kontynuować proces czyszczenia bez przeszkód w postaci cząsteczek.

Mydło i woda pomogą brudowi łatwo spaść, więc nie musisz tak ciężko pracować, aby go usunąć.

Po wykonaniu tych czynności oczyść okno za pomocą środka do nawilżania okien. Aby usunąć resztę wody, przetrzyj ściągaczką środek do czyszczenia okien.

co to jest ściągaczka?

Haragán został wymyślony przez Argentyńczyka José Fandi, pod nazwą suszarki podłogowej. Zanim zaczęto je sprzedawać, rybacy w Europie używali ich do usuwania wody z pokładu swoich łodzi.

Fandi stworzył haragán, jaki znamy. Wykonał go za pomocą drewnianego patyka, który miał na dole rowek, w który włożył gumową oponę od koła samochodowego.

Kiedy użył go po raz pierwszy, zdał sobie sprawę, że ponieważ został zaprojektowany w dwóch częściach, guma odczepi się, gdy poruszy nim, aby usunąć wodę.

Z tego powodu przeprojektował ją w jednym kawałku, aby guma nie odk lejała się i można ją było łatwo wyczyścić.

Akcesoria do ściągaczki

Ściskacze do czyszczenia sprzedawane są oddzielnie, w rozmiarach 45, 55 lub 75 cm . Sprzedawane są również z dołączonym uchwytem ułatwiającym usuwanie wody lub z łapaczem wody.

Haragany mają lekką konstrukcję wykonaną z aluminium, stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Posiadają podwójne gumowe ostrze ułatwiające czyszczenie wody.

jak sprzątać z haraganem?

Sprzątanie za pomocą ściągaczki to jedno z najłatwiejszych zadań do wykonania w domu, niezależnie od tego, czy zamierzamy usunąć wodę, czy ją zebrać.

W przypadku, gdy w miejscu, gdzie znajduje się woda, którą zamierzasz oczyścić, znajdują się śmieci, zbierz je za pomocą łopaty i miotły.

Wystarczy popchnąć ściągaczkę w kierunku, w którym chcemy skierować wodę i powtórzyć procedurę kilka razy, aby pozostawić podłogę suchą.

Różnica między ściągaczkami a środkami do mycia okien

Choć ściągaczki i płyny do mycia okien to produkty bardzo podobne z wyglądu, pełnią różne funkcje w domowych porządkach.

Ściągaczka działa w celu zebrania lub usunięcia wody z dowolnego miejsca, takiego jak między innymi domy, budynki, łodzie, masarnie czy budynki przemysłowe; a także w przypadku zalania.

Z drugiej strony, środek do mycia okien działa w celu usunięcia brudu lub wody z powierzchni szklanych, zapewniając czystość aż do ostatniego zakamarka.

Jaka jest różnica między obibokiem a czyścicielem okien?

Myjka wodna działa poprzez zbieranie i usuwanie wody z domów, budynków, łodzi, masarni, obiektów przemysłowych…
Z kolei płyn do mycia okien usuwa brud lub wodę ze szklanych powierzchni.

Czy są to narzędzia komplementarne?

Rzeczywiście są to narzędzia wykorzystywane do czyszczenia i usuwania zabrudzeń.

Jaka jest stała struktura luzu?

Jego lekka konstrukcja wykonana jest z aluminium i stali nierdzewnej.

Autor

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.