fbpx

Opakowania PET i ich zastosowanie

Envases-PET-y-sus-usos-portada

Materiał taki jak tworzywo sztuczne jest bardzo wszechstronny w produkcji pojemników, a dziś chcemy, abyście Państwo wiedzieli, a raczej pamiętali, o pojemnikach PET i ich zastosowaniach.

Ze względu na swoje doskonałe właściwości pojemniki te są stosowane w różnych dziedzinach gospodarki. Ponadto, jeśli tak samo jak my dbasz o środowisko naturalne, powinieneś wiedzieć, że można je poddać recyklingowi. Zaczynajmy!

Czym są pojemniki PET i jakie są ich właściwości?

Tworzywa opakowaniowe z PET są na ogół przezroczystymi pojemnikami, idealnymi do przechowywania m.in. żywności, napojów, kosmetyków, detergentów. Stanowią one doskonałe rozwiązanie w zakresie dystrybucji towarów, zapewniając jakość i bezpieczeństwo przy obniżonych kosztach. Ponadto, można je poddać recyklingowi!

Pojemniki te są wykonane z politereftalanu etylenu lub PET. Jest to tworzywo sztuczne o właściwościach fizykochemicznych idealne do pakowania wyżej wymienionych produktów.

Wśród głównych cech charakterystycznych pojemników PET znajdują się

  • Przejrzyste. Idealne do obserwowania ich zawartości bez wystawiania ich na działanie otoczenia, choć dopuszczają również barwniki w swoim projekcie.
  • Równowaga pomiędzy elastycznością a sztywnością. Nie łamią się łatwo, a jeśli upadną, nie złamią się.
  • Stanowią one doskonałą barierę przed wilgocią, CO2, O2 i promieniowaniem UV.
  • Są one odporne na korozję i mają doskonałe właściwości termiczne.
  • Nie zmieniają one zapachu ani smaku żywności czy napojów.
  • Nie mogą być przebite przez ciecze.
  • Są one bardzo lekkie, co ułatwia ich transport.
  • Można je poddać recyklingowi.

Envases-PET-y-sus-usos-cuerpo

Główne zastosowania plastikowych pojemników PET

Zastosowań pojemników PET jest wiele, ponieważ materiał, z którego są wykonane, jest bardzo uniwersalny i może przybierać różne formy w zależności od tego, co chcesz przechowywać. Do tego dochodzą inne właściwości, takie jak przezroczystość i odporność na upadki, dzięki czemu pojemniki te stanowią jedną z najlepszych opcji dla produktów opakowaniowych.

Poniżej przedstawiamy Państwu główne zastosowania opakowań PET w dzisiejszych czasach:

Żywność

Plastikowe pojemniki PET mogą bezpiecznie wchodzić w kontakt z żywnością stałą lub płynną. W rzeczywistości znaczna część wody butelkowanej i napojów gazowanych eksportowanych na cały świat jest pakowana w butelki z tego typu tworzyw sztucznych. Służą one również do pakowania różnego rodzaju soków, napojów energetycznych, olejów i innych.

Z drugiej strony, istnieją pojemniki, takie jak tupperware, terriny i miski, wykonane z PET. Idealnie nadają się do przechowywania owoców, warzyw, ciastek, kremów, sałatek i innych produktów spożywczych, ponieważ zachowują świeżość i dobrą kondycję.

Jak widać, są one obecne zarówno w kuchni każdego domu i w supermarketach, które używają tych pojemników do sprzedaży swoich produktów.

Apteka

W obszarze farmaceutycznym gwarantują one integralność leków, aby nie narażać zdrowia klientów. Pojemniki PET są bardzo higieniczne i bezpieczne, ponieważ idealnie nadają się do przechowywania tych produktów.

Jednym z przykładów są opakowania typu blister, które składają się z przezroczystego wgłębienia (w wielu przypadkach wykonanego z PET) przymocowanego do powierzchni. Są one również używane do pakowania tabletek.

Kosmetyki

Pojemniki PET stosowane są również w branży kosmetycznej, ponieważ są higieniczne i nie zmieniają składu przechowywanych przez nie towarów. Dlatego używa się ich do pakowania szamponów, kremów, mydła w płynie, olejków do ciała i innych.

Sprzątanie

Ponieważ plastikowe pojemniki PET są obojętne, nie wchodzą w reakcję z zawartymi w nich substancjami chemicznymi. Dzięki temu idealnie nadają się do przechowywania wszelkiego rodzaju środków czyszczących, takich jak płynne detergenty, chlor, zmiękczacze do tkanin itp.

Strona ekologiczna pojemników PET

Chociaż pojemniki PET nie ulegają biodegradacji, to jednak mają one aspekt ekologiczny, o którym wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Ten rodzaj opakowań może być wielokrotnie poddawany recyklingowi, choć nie bez końca tak jak szkło czy metale.

Przetworzony PET (rPET) może być stosowany w produkcji samochodów, tekstyliów lub mebli. Może być również stosowany w opakowaniach żywności i napojów zgodnie z określonymi przepisami.

Ponadto transport tych kontenerów wymaga mniej energii w porównaniu z kontenerami o tej samej pojemności wykonanymi z innych materiałów. W ten sposób przyczyniają się one do zmniejszenia emisji CO2 spowodowanych zużyciem paliw kopalnych.

Gdzie można kupić plastikowe pojemniki PET przez Internet?

Jeśli chcesz kupić tanie pojemniki PET przez Internet, na stronie Monouso mamy to, czego szukasz. W naszym wirtualnym sklepie znajdą Państwo tuppery, miski, butelki, szklanki z pokrywkami, m.in. wykonane z tego tworzywa sztucznego. Konstrukcje i rozmiary są zróżnicowane, w tym wszystkie rodzaje pojemników wykonanych z rPET.

Wreszcie, po zapoznaniu się ze wszystkimi informacjami na temat pojemników PET i ich zastosowań, z pewnością będą Państwo bardziej świadomi, jak ważne są one w naszym codziennym życiu. Możemy tylko zachęcić Państwa do recyklingu tego typu pojemników dla zdrowia naszej planety.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.