fbpx

Wskazówki dotyczące odpowiedzialnego korzystania z plastiku sztucznych

Wskazówki dotyczące odpowiedzialnego korzystania z tworzyw sztucznych

Bezkrytyczna konsumpcja plastiku przyniosła w konsekwencji ogromny negatywny wpływ na zdrowie i środowisko, a rządy na całym świecie wdrożyły już szereg działań, które będą promować odpowiedzialnego korzystania z plastiku. Weź udział w dbaniu o planetę, pomożemy Ci!

Podzielimy się tutaj kilkoma zaleceniami, które pozwolą Ci zmniejszyć zużycie plastiku i ograniczyć negatywne skutki stosowania tego materiału, który może mieć niszczycielskie konsekwencje dla klimatu

Czym jest odpowiedzialna konsumpcja lub odpowiedzialne użytkowanie?

¿Qué es el consumo o uso responsable?

Odpowiedzialna konsumpcja lub odpowiedzialne użytkowanie definiowane jest jako sposób modyfikacji nawyków konsumpcyjnych dostosowanych do potrzeb, stawiających na środowisko równości społecznej i ochronę środowiska.

W celu przeprowadzenia odpowiedzialnej konsumpcji lub użytkowania konieczne jest rozważenie pewnych działań, które będą miały pozytywny wpływ, takich jak:

  • Ocenić wpływ na środowisko.
  • Korzystaj z produktów i usług, które są przyjazne dla środowiska.
  • Określenie możliwych skutków spowodowanych określonym stylem życia.

Europejskie rozporządzenie w sprawie promowania odpowiedzialnego korzystania z tworzyw sztucznych

Regulación europea para promover el uso responsable del plástico

Od początku 2018 roku Komisja Europejska zaczęła ustanawiać środki, które pozwolą na zmniejszenie zużycia plastiku. Inicjatywa ta koncentruje się na ograniczeniu mikroplastiku, jak również tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, zapewniając ochronę środowiska i promując świadomość w społeczeństwie.

Rozporządzenie to zobowiązuje firmy do wprowadzenia niezbędnych zmian wewnątrz organizacji w celu utrzymania odpowiedzialnego korzystania z tworzyw sztucznych. W celu uniknięcia negatywnych skutków dla zdrowia i środowiska, konieczne jest podjęcie działań zapewniających odpowiedzialne korzystanie z tworzyw sztucznych.

Działania na rzecz odpowiedzialnego korzystania z tworzyw sztucznych

Acciones para usar el plástico de forma responsable

Woda w szklanych kubkach lub pojemnikach wielokrotnego użytku

Spożywanie wody w szklanych kubkach lub pojemnikach wielokrotnego użytku zmniejszy zużycie produktów jednorazowego użytku, co zachęca do korzystania z pojemników wielokrotnego użytku, aby uniknąć generowania większej ilości odpadów.

Produkty jednorazowego użytku? Mniej znaczy więcej

Używanie mniejszej ilości produktów jednorazowego użytku, ograniczanie stosowania opakowań z tworzyw sztucznych na rzecz opakowań z kartonu, szkła i drewna przyczyni się do właściwego wykorzystania tworzyw sztucznych.

Zakupy masowe

Produkty spożywane luzem można kupić po niższej cenie, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia plastiku używanego do pakowania niektórych produktów. Zmniejszy to również ilość generowanych przez Ciebie odpadów.

Unikaj opakowań z tworzyw sztucznych

Unikanie używania plastikowych pojemników jest jednym z działań, które możesz podjąć. Zamiast tego typu pojemników wybierz pojemniki wykonane z kartonu, szkła i drewna, ponieważ wszystkie te materiały są idealne do przechowywania i konserwowania żywności.

Zabierz ze sobą torby na zakupy

Codziennym działaniem, które możesz włączyć do swojej rutyny, aby zmniejszyć użycie plastiku, jest zabieranie na zakupy własnych toreb wielokrotnego użytku z tkaniny lub kartonu. Jeśli masz w domu dużo plastikowych torebek, daj im drugie życie i zabierz je ze sobą na zakupy, abyś mógł dłużej cieszyć się ich użytecznością

Zawsze szukaj możliwości zastąpienia plastiku

Zmniejszenie zużycia plastiku poprzez używanie szklanych pojemników, stali nierdzewnej i ręczników kuchennych zachęci do odpowiedzialnego korzystania z plastiku, a także zmniejszy ilość odpadów, które mają wpływ na środowisko.

Pojemniki wielokrotnego użytku zamiast plastikowej folii

Na rynku można znaleźć szeroką gamę opakowań wielokrotnego użytku, które mogą być stosowane w zastępstwie folii zaciskowej.

Pojemniki te mogą być wykonane z ceramiki, szkła lub stali nierdzewnej, które będą pracować bez żadnych niedogodności do przechowywania i konserwacji żywności.

Recykling i ponowne wykorzystanie

Zachęcanie do recyklingu, dawanie drugiej szansy plastikowym pojemnikom, które mogą mieć inne zastosowanie.

Pojemniki można wyrzucać do odpowiednich pojemników, gdy nie mogą być już używane.

Używaj butelek wielokrotnego użytku

Inną idealną opcją zachęcającą do odpowiedzialnego korzystania z plastiku jest korzystanie z butelek wielokrotnego użytku, które można napełniać, używać, myć i ponownie napełniać ze źródła wody pitnej.

Co robimy ze słomkami?

Aby zachęcić do odpowiedzialnego korzystania z plastiku, unikaj słomek, bo choć mogą wydawać się nieszkodliwym narzędziem, mogą wyrządzić poważne szkody środowisku.

Podczas serwowania drinków lub koktajli można zrezygnować z plastikowych słomek i cieszyć się nimi bez żadnych niedogodności.

Produkty, które również szkodzą: kapsułki z kawą i guma do żucia

Inne produkty, które również negatywnie wpływają na środowisko to kapsułki z kawą i guma do żucia. W przypadku kapsułek z kawą, po zużyciu, zaleca się ich ponowne wykorzystanie w pracach ogrodniczych, będąc w stanie użyć ich do sadzenia małych roślin.

Z drugiej strony, gumy do żucia – większość z nich – wykonane są z plastiku i ze względu na trudność w jego recyklingu, zaleca się kupowanie gum ekologicznych lub unikanie ich spożywania.

Ubierz swoją kuchnię w produkty wielokrotnego użytku

Używanie w kuchni produktów wielokrotnego użytku wykonanych ze stali nierdzewnej, drewna i bambusa będzie doskonałym działaniem, które zachęci do odpowiedzialnego korzystania z plastiku. Produkty wielokrotnego użytku są doskonałą opcją, ponieważ zapewniają odporność i są idealne do dbania o środowisko.

Golarki

Zaleca się stosowanie elektrycznych maszynek do golenia i wosków depilacyjnych w celu utrzymania właściwej higieny. Stosowanie tych artykułów zmniejszy ilość odpadów powstających w wyniku wyrzucania jednorazowych maszynek do golenia.

Mecze lub mecze są lepsze

W celu promowania właściwego wykorzystania plastiku zaleca się używanie zapałek lub zapałek, unikając używania zapalniczek wykonanych z plastiku.

Alternatywą, jeśli wolisz używać zapalniczek zamiast zapałek, jest używanie zapalniczek wielokrotnego napełniania, dzięki czemu zawsze możesz użyć tej samej.

Odpowiedzialne wykorzystanie tworzyw sztucznych w przemyśle

El uso responsable del plástico en la industria

Odpowiedzialne wykorzystanie plastiku w przemyśle jest bardzo istotnym aspektem, ze względu na przepisy ustanowione na początku 2018 roku.

Środki te mają na celu wprowadzenie stosowania pojemników nadających się do recyklingu, które promują dobre praktyki recyklingu i właściwe wykorzystanie tworzyw sztucznych.

Podstawową ideą odpowiedzialnego wykorzystania plastiku jest stworzenie nowych nawyków konsumpcyjnych, które zagwarantują, że w przyszłości plastikowe pojemniki będą mogły być w całości poddane recyklingowi.

Dlaczego warto promować odpowiedzialne korzystanie z tworzyw sztucznych?

¿Por qué promover el uso responsable del plástico?

Istnieje kilka powodów, dla których konieczne jest promowanie odpowiedzialnego korzystania z tworzyw sztucznych. Głównym powodem jest zmniejszenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń plastikowych na środowisko, tutaj podzielimy się najistotniejszymi z nich:

Wpływ na ekosystem morski

Wpływ stosowania plastiku na ekosystem morski jest znaczny, plastik łatwo zanieczyszcza wszystkie rodzaje zbiorników wodnych. Taka ilość odpadów może z łatwością przedostać się na ląd i zniszczyć nie tylko ekosystemy morskie, ale także lądowe istoty żywe.

Problemem jest nie tylko powstawanie wyspy śmieci, ale obecność w oceanie cząsteczek mikroplastiku, które są zjadane przez morskie zwierzęta i stanowią część naszego menu.

Zanieczyszczona ziemia i powietrze

Innym miejscem rozpadu cząstek plastiku jest gleba, w której z czasem rozkładają się one na nanocząsteczki. Zanieczyszczenie gleby wpływa na łańcuch pokarmowy i jest jednym z najpoważniejszych i najpowszechniejszych problemów.

Zanieczyszczenie powietrza jest problemem, który wpływa na nasze zdrowie, a my tego nie zauważamy. Toksyny powstałe w wyniku stosowania plastiku uwalniane są do powietrza, powodując poważne problemy zdrowotne.

Uszkodzenie istot żywych

Szkody wyrządzane żywym istotom przez zanieczyszczenia plastikiem są różnorodne, począwszy od wewnętrznych blokad, a skończywszy na uszkodzeniach układu pokarmowego u fauny morskiej.

Inną konsekwencją zanieczyszczenia plastikiem jest to, że może on zaplątać się w szyje lub kończyny ptaków i ssaków morskich.

Z drugiej strony, rozdrobnienie plastiku powoduje akumulację substancji toksycznych obecnych we florze i faunie, które w końcu są spożywane przez ludzi, powodując problemy zdrowotne.

Monouso promuje stosowanie produktów ulegających biodegradacji

Monouso promueve el uso de productos biodegradables

W sklepie internetowym Monouso można znaleźć szeroką gamę opcji, które promują odpowiedzialne korzystanie z plastiku. Wśród nich mamy:

Biodegradowalne płyty

Biodegradowalne talerze są ekonomiczną, zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywą, idealną do serwowania i prezentowania jedzenia podczas przyjęć, imprez lub uroczystości.

Oferują one szeroką gamę opcji i wzorów, aby podkreślić dekorację stołu oferując inne doświadczenie dla swoich gości.

Kubki kartonowe i papierowe

Kubki kartonowe i papierowe to lekkie, wytrzymałe naczynia, idealne do serwowania gorących i zimnych napojów. Są one biodegradowalne, przyjazne dla środowiska i kompostowalne, dostępne w różnych rozmiarach i pojemnościach.

Kubki kartonowe i papierowe posiadają plastikową folię wewnątrz kubka, która zapobiega rozlewaniu się lub przeciekaniu zawartości.

Pokrowce przyjazne dla środowiska

Sztućce ekologiczne to zrównoważona alternatywa, która służy jako uzupełnienie do prezentacji i obsługi stołu gości. Są one higieniczne, wytrzymałe i wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

W sklepie internetowym Monouso można znaleźć szeroką gamę opcji, które oferują nowoczesne i odporne wzory.

Biodegradowalne słomki

Biodegradowalne słomki są alternatywą dla dekoracji Państwa imprez i uroczystości, ich design i kolorowy wygląd podkreśli prezentację napojów.

Są one wykonane z grubego papieru, co daje mu niezbędną sztywność, aby utrzymać przez wiele godzin, są przyjazne dla środowiska, więc nie będziesz musiał się martwić o zanieczyszczanie środowiska.

Inną opcją, którą możesz wykorzystać, aby zadbać o środowisko i cieszyć się orzeźwiającym napojem, są słomkiw ykonane ze skrobi kukurydzianej, ziemniaczanej lub trzciny cukrowej.

Słomki ze skrobi kukurydzianej są mocne i trwałe, nadają się do kompostowania i są bezpieczne dla alergików.

Biodegradowalne słomki to przyjazne dla środowiska naczynia, które oferują idealne rozwiązanie oszczędzające czas podczas czyszczenia.

W katalogu Monouso można znaleźć szeroką gamę produktów o innowacyjnych wzorach, które pomogą Ci zadbać o środowisko.

Biodegradowalne miniatury

Biodegradowalne miniatury to akcesoria służące do degustacji potraw.

Są to produkty przyjazne środowisku, idealne do podkreślenia prezentacji dań, które będą smakować gościom.

Biodegradowalne miniatury są kompostowalne, wykonane z masy celulozowej z trzciny cukrowej. Akcesoria te są wyrzucane do pojemników na odpady organiczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.