fbpx

Wskazówki dotyczące prania obrusów odpornych na plamy

Jeśli chodzi o dekorowanie stołu, nic nie jest bardziej praktyczne i wygodne niż obrusów odpornych na plamy. Ten produkt nie tylko jest bardzo estetyczny, ale można go bardzo łatwo wyczyścić. Chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących prania obrusów plamoodpornych?

Usunięcie plam z rozlanych płynów, resztek jedzenia czy innych niedoskonałości nie zajmie Ci więcej niż chwilę, jednak musisz wiedzieć jak odpowiednio traktować ten produkt, aby był z Tobą przez długi czas. W przeciwnym razie można poważnie uszkodzić obrus.

Chcesz dowiedzieć się, jak perfekcyjnie wyprać obrus plamoodporny? Chcesz wiedzieć, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Twojego biznesu hotelarskiego? W Monouso dajemy Ci wszystko, od niepowtarzalnych wskazówek po opisy różnych materiałów. Zaczynamy?

Idealne materiały na obrus odporny na plamy

Wybór najlepszego obrusu plamoodpornego nie zawsze jest łatwy. Zanim kupisz jeden, powinieneś rozważyć następujące czynniki:

 • Wygląd.
 • Tekstura.
 • Nieprzepuszczalność.
 • Odporność.
 • Uniwersalność prania.

Teraz, jeśli nie wiesz od czego zacząć, powinieneś przyjrzeć się trzem najbardziej poszukiwanym materiałom na rynku. Mianowicie:

Poliester

Materiał ten nie wymaga prasowania, więc możesz zapomnieć o zagnieceniach. Wystarczy wrzucić go do pralki (na delikatnym cyklu, oczywiście), niech wyschnie i voila, masz swój kawałek gotowy do ustawienia tabeli.

Plastyfikowany

Zastawa stołowa z powłoką z tworzywa sztucznego jest nie tylko najtrwalsza, ale również najprzyjemniejsza w dotyku. Ponadto, ich wszechstronny wygląd sprawia, że są idealnym wyborem do kuchni, jadalni, a nawet stołów na świeżym powietrzu. Nie zapominaj o myciu go od czasu do czasu.

Żywica

Obrusy odporne na plamy z żywicy wykonanez mieszanki bawełny i poliestru. Dla wielu nabywców jest to najlepsza opcja dostępna na rynku. Ich wzory są zazwyczaj najbardziej atrakcyjne, nie wspominając o przyjemnej fakturze ich konstrukcji.

lavar-manteles-antimanchas

Jak prać obrus odporny na plamy

Teraz, gdy już wiesz, jak wybrać materiał, pozostaje tylko dowiedzieć się, jak prawidłowo wyczyścić obrus plamoodporny, abyś miał czysty i zadbany kawałek, którym pochwalisz się gościom. Nie przegap:

 • Dokładnie sprawdź instrukcję obsługi swojego produktu. Każdy obrus posiada instrukcję dotyczącą cyklu prania, zalecanej temperatury prasowania i inne.
 • Sprzątać natychmiast po jedzeniu. Otrząsając się z resztek posiłków, oszczędzisz sobie przyszłych niedogodności.
 • Używaj mokrych i suchych chusteczek. Rozlałeś kawę na swój plamoodporny obrus? Nie martw się, wszystko czego potrzebujesz to chusteczki higieniczne i problem rozwiązany.
 • Umiarkowanie ogranicz ilość mydła i używaj go jak najmniej. Może to spowodować zużycie materiału, z którego wykonany jest Twój produkt.
 • Unikaj używania szczotek i płynów do zmiękczania tkanin, mogąone blaknąć, a nawet uszkadzać obrusy.
 • Od czasu do czasu używaj pralki. W wielu przypadkach wystarczy raz na miesiąc.
 • Nie używaj suszarki bębnowej, ponieważ może się ona zepsuć przy tego typu przedmiotach i zniszczyć je nieodwracalnie.

Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, a Twoje obrusy plamoodporne pozostaną nieskazitelne przez długi czas. Nie zapomnij, że możesz kupić ten, który chcesz w naszym sklepie MonousoCzekamy na Ciebie!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.