fbpx

Najczęściej spożywany napój w 2022 roku nie pozostawi cię z suchymi ustami

Wśród najczęściej spożywanych napojów w on-trade jest jeden, który wyróżnia się ponad resztę. Jest to ulubione danie Hiszpanów, ale także jedno z najbardziej popularnych w różnych częściach świata. Jego spożycie wzrasta.

Wyobraź sobie gorące i nie tak gorące wieczory. Pełny stół przyjaciół i mnóstwo śmiechu na zakończenie dnia. Jaki drink zamówisz? Lodowato zimno. Wyobrażasz sobie?

Oczywiście bez wątpienia preferowanym napojem jest piwo. Z tapas, a nawet na wynos, piwo jest ulubionym piwem młodych ludzi, aby przejść czas. Piją z umiarem i zawsze z posiłkiem.

W 2022 roku dominuje piwo spożywane w ramach zdrowej, nieprzesadzonej formy rozrywki. Różne smaki, które istnieją, sprawiają, że jest jeszcze bardziej interesująca. Piwo jest jednym z najczęściej spożywanych napojów i nie można go pominąć. Powtarza to, co działo się wcześniej w 2021 roku.

Top 5 najczęściej spożywanych napojów w ostatnich miesiącach

Piwo prowadzi w rankingu najczęściej spożywanych napojów. W ślad za nim idą ściśle inne. Wybór hiszpańskiego społeczeństwa zależy od kilku czynników. Ważne jest, aby wziąć je pod uwagę podczas zaopatrywania swojej firmy.

Jakie są te czynniki, które wpływają na wybór konsumenta? Niektóre z nich to:

  • Pora dnia, w której napój jest spożywany.
  • Rodzaj wyjścia lub spotkania, na które się wybierają.
  • Wiek klientów.

Pamiętaj o tych kryteriach, ale przede wszystkim musisz znać cechy swojego konsumenta. Trzeba ich słuchać i zwracać uwagę na ich preferencje. Sami powiedzą ci, w co się zaopatrzyć, jeśli zwrócisz na to uwagę.

Top 5 najczęściej spożywanych napojów

Choć obecnie istnieją różne trendy konsumpcyjne, można stworzyć listę 5 najpopularniejszych napojów. Wybór ten będzie uzależniony od charakterystyki Twojego klienta. Oto lista 5 najczęściej spożywanych napojów:

  • Piwo: znajduje się na szczycie tej listy, ponieważ jest najczęściej wybieranym napojem wśród dorosłych poniżej 35 roku życia. Dla nich jest to synonim zabawy i spotkania z przyjaciółmi. Cieszą się jego różnorodnością smaków i stawiają na umiarkowane spożycie. Jest idealnym towarzyszem dobrej zabawy bez ekscesów i spożywany jest kilka razy w tygodniu.
  • Wino: jest kolejnym najpopularniejszym napojem. Jego największe spożycie występuje wśród osób o średniej wieku 55 lat. Zwykle towarzyszy wyjściom z partnerem lub uroczystym kolacjom, ale może być też spożywany kilka razy w tygodniu. Najczęściej spożywany jest w nocy.
  • Alkohole destylowane: do tej grupy należą m.in. wódka, gin, rum, tequila. Wybierają je osoby młodsze, a ich konsumpcja kojarzy się z weekendowymi imprezowymi wieczorami.
  • Wina musujące i szampan: są to wina wybierane na specjalne okazje, a ich spożycie jest również najwyższe wśród ludzi młodych i w weekendy.
  • Wermut: ten aperitif jest ostatni na liście, ale jest nie mniej ważny. Wermut przed obiadem to dla Hiszpanów coś więcej niż drink. Jest to czas na tego typu koktajl w dobrym towarzystwie.

Obserwuje się rosnącą tendencję do umiarkowanej konsumpcji, zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Miłe spędzenie czasu, w dobrym towarzystwie i przy drinku to cel większości ludzi w dzisiejszych czasach.

Różnice w zależności od wieku klienta

Kluczowym czynnikiem, który decyduje o tym, które drinki są najbardziej popularne, jest wiek klientów. Widać to wyraźnie w powyższym zestawieniu. Piwo jest najczęściej spożywane przez młodych dorosłych, ale także przez inne grupy wiekowe.

Jego przodownictwo w zestawieniu sprawia, że jest on obowiązkowym elementem we wszelkiego rodzaju lokalach gastronomicznych. Wino jest preferowane przez osoby powyżej 55 roku życia.

Destylowane napoje alkoholowe są ulubieńcem młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat, którzy z weekendów w nocy czynią główny cel swoich uciech. Często zaczynają imprezę w barach i zamawiają tego typu drinki.

Prawda jest taka, że aby zadowolić swoich klientów, kluczowe jest poznanie ich i obserwacja ich cech. Stąd będziesz mógł zdecydować, które napoje są najczęściej spożywane w Twoim biznesie i będziesz miał klientów, którzy będą wracać, aby Cię wybrać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.