fbpx

Locavore: co to jest i co to oznacza

Zdrowa i zrównoważona kuchnia zrobiona ze świeżych, wysokiej jakości produktów jest tutaj na stałe. Poza tym, że jest to prosty trend przejściowy, coraz częściej obserwujemy nowe sposoby konsumpcji świeżych produktów i nowe terminy, które się do nich odnoszą. Tak jest w przypadku terminu locavoreJest to słowo, które jest na ustach wielu profesjonalistów z branży hotelarskiej i restauracyjnej z powodu tego wszystkiego, co sugeruje. Dziś w Jednorazowe zastosowanie powiemy ci więcej o tym terminie locavore i wszystko, co się z tym wiąże.

¿Qué encontrarás en este artículo?

Locavore, co to jest?

Locavore to termin odnoszący się do osoby, która stawia na spożywanie lokalnej żywności wyprodukowanej w odległości mniejszej niż 150 km od miejsca jej spożycia i która została opracowana w sposób całkowicie ręczny, przy najmniejszym wpływie na środowisko naturalne. Choć termin ten stał się popularny w 2005 roku, to obecnie nabiera on coraz większej siły.W tym roku kilku przedsiębiorców z sektora spożywczego w San Francisco podjęło wyzwanie pod nazwą Locavore, polegające na spożywaniu przez miesiąc tylko lokalnych produktów.Ten trend nie popadł w zapomnienie, a dziś wiele osób stawia na restauracje, które oferują dania przyrządzone z lokalnych produktów . Założenie jest jasne: nie jest ani zdrowe, ani zrównoważone spożywanie żywności, która przemierza tysiące mil, aby dotrzeć do talerza.Jest to obecnie tendencja wzrostowa, w której konsumenci traktują ją poważnie. To nie tylko chodzenie do restauracji, które propagują tę ideologię, ale także zachęcanie ich do tworzenia własnych ogrodów domowych.

Co oznacza bycie lokajem?

Bycie lokatorem oznacza wiele rzeczy, ale przede wszystkim zaangażowanie w lokalną żywność, produkty lokalne i sezonowe, co oznacza pozbawienie się wielu produktów żywnościowych, które nie są produkowane w okolicy, w której mieszkamy. Prawdą jest, że nie chodzi tu o stuprocentową cenzurę produktów pochodzących spoza danej miejscowości, ale o jak największe jej ograniczenie, a także o zmniejszenie zanieczyszczeń wytwarzanych przez transport.

Wiele osób stawia na lokalną żywność i restauracje o tym wiedzą, więc coraz więcej firm hotelarskich i gastronomicznych opiera swoją filozofię na tym trendzie. Niektóre z największych zalet bycia restauracją locavore są następujące:

  • Unikalne smaki w każdym daniu. Poprzez gotowanie z lokalnymi produktami, które nie zostały zmienione lub przyprawione, każda potrawa jest wyjątkowa i czysta, więc smaki mogą się nieznacznie różnić w każdej potrawie. Są to produkty świeże, świeżo zerwane, czyste i znacznie wyższej jakości, ponieważ mają więcej składników odżywczych, a koncentracja smaku jest znacznie wyższa.
  • Sezonowość: czy ten aspekt jest pozytywny czy negatywny? Cóż, w zależności od tego, jak na to spojrzysz. Restauracje Locavore mają otwarte menu całkowicie dostosowane do pór roku, pór roku i zbiorów. Pozwala to na zaskoczenie klientów i wymaga dużej dawki kreatywności ze strony szefów kuchni, którzy od czasu do czasu muszą przygotowywać nowe potrawy. Plusem jest to, że bez wątpienia klienci wiedzą, jak cenić.
  • Jakość w stosunku do ilości: ponieważ są to świeżo zebrane produkty lokalne, klienci szukają tożsamości zrównoważonego rozwoju, a to oznacza, że jakość w stosunku do ilości jest zawsze oferowana.
  • Dobra reputacja: klienci wiedzą, jak budować lojalność wobec restauracji, które oferują lokalne produkty wysokiej jakości i są skłonne zapłacić nieco więcej, jeśli oznacza to konsumpcję produktów naturalnych.

A żeby zamknąć krąg, lokatorzy i restauracje stawiają na ekologiczna zastawa jednorazowego użytku y zielone opakowanie które mają najmniejszy wpływ na środowisko.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.