fbpx

Korzyści wynikające z zastosowania drewnianych łyżek

Prawie tak stare jak sam człowiek, to narzędzie było kute w drewnie od samego początku. Jego zastosowanie w kuchni jest bardzo wszechstronne i jest wiele osób, które nadal głoszą korzyści płynące z używania drewnianych łyżek zamiast innych rodzajów naczyń.

Po co mieszać z drewnianymi łyżkami?

Podczas przygotowywania słodkiego przepisu, drewniana łyżka jest najlepszym wyborem do mieszania. Powody, dla których go używamy są następujące:

 • Zachowuje smak składników, ponieważ nie reaguje ujemnie na inne chemikalia.
 • Zapobiega to uszkodzeniu pojemników teflonowych.
 • Ponieważ nie przenosi on ciepła jak metal, nie naraża na ryzyko poparzenia rąk.
 • Są antypoślizgowe, nawet jeśli są mokre.
 • Są one higieniczne i antybakteryjne.

Po co używać drewnianych łyżek w kuchni?

Drewniane łyżki są nadal preferowane jako narzędzia do gotowania, ze względu na tradycję i praktyczność. Cnoty tego narzędzia są:

Drewno nie powoduje zadrapań

Drewno jest gładkie z delikatnymi powierzchniami pojemników nieprzywierających. Stal nierdzewna lub żeliwne patelnie są lepiej zachowane. Są też przyjemne i ciche.

Nie przenoszą one ciepła

Możesz wziąć rękojeść łyżki bez ryzyka, nawet jeśli znajduje się ona w gorącym garnku od dłuższego czasu. Duża zaleta w porównaniu z tworzywem sztucznym, które jest uszkodzone lub metalem, który Cię spala.

Drewno jest obojętne

Drewno jako materiał nie wypłukuje szkodliwych substancji chemicznych i nie wchodzi w reakcje z kwaśnymi produktami spożywczymi, więc nie zmienia smaku żywności, jak to robią metalowe łyżki.

Łatwy w obsłudze

Pozwalają na lepszy chwyt, są lżejsze, nie śliskie. Generalnie, ich zaokrąglona konstrukcja uchwytu zapewnia większy komfort.

Tradycyjna elegancja

Metalowa, plastikowa, melanina czy ceramiczna chochla nigdy nie przewyższą piękna drewnianej łyżki. Ten materiał oferuje wiele możliwości dekoracji i zdobienia Twojej kuchni. Jak widać na poniższym filmie

https://www.youtube.com/watch?v=UubV1M0XR1Y

Zasadniczo, palety te są dostępne w różnych rozmiarach lub wymiarach. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, idealne jako prezenty.

Opór

Są one trwalsze i trudniejsze do złamania, jeśli odpowiednio się nimi zaopiekujesz. Mogą być również stosowane do usuwania ciężkich mieszanek lub dużych ilości żywności. Potrafią wytrzymać intensywne upały.

Wolny od zarazków

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, badania potwierdzają, że naturalne właściwości drewna zapobiegają rozwojowi zarazków i bakterii. Tymczasem metalowe i plastikowe łyżki są bardziej podatne na zanieczyszczenia.

Materiał przyjazny dla środowiska

Drewniane łyżki jako naczynia kuchenne budzą zaufanie, ponieważ są produktem wykonanym z odnawialnego, biodegradowalnego i nietoksycznego materiału.

Jak leczyć drewniane łyżki

Wygodnie jest wykonać zabieg leczenia drewnianymi łyżkami, zwłaszcza gdy nie były one używane po raz pierwszy. Podobnie, proces utwardzania służy do uszczelniania porowatych części drewna i zapobiegania ich wchłanianiu zapachów i aromatów żywności. Do tego potrzebujesz:

 • Masło roślinne
 • Patelnia do piekarnika

Procedura jest prosta: drewnianą łyżkę należy całkowicie przykryć masłem, a w szczególności tą częścią, która ma kontakt z żywnością. Następnie włóż naczynia do patelni i przenieś je do piekarnika w temperaturze 200°C na 15 minut. Jest również naturalne, że drewno uwalnia trochę żywicy. Ten proces jest jak rodzaj hydroizolacji.

cucharas de madera

Jak konserwować drewniane łyżki

To podstawowe narzędzie jest szeroko stosowane do ubijania, mieszania i mieszania różnych preparatów. Ponieważ drewno jest porowate, może z czasem pękać. Dlatego też, aby zapobiec ukrywaniu przez drewnianą łyżkę mikroorganizmów i wilgoci, należy ją myć lub czyścić w następujący sposób:

 • Czyszczenie łyżki natychmiast po użyciu.
 • Należy go myć ręcznie, unikać zmywarki.
 • Stosować ciepłą wodę i nieścieralne mydło w płynie.
 • Nie pozostawiaj ich do namoczenia, ponieważ drewno wchłania wodę i pogarsza się.
 • Wysuszyć go szmatką. Lepiej zostawić go na powietrzu, a nie przechowywać w szafkach.
 • Czasami można je natrzeć oliwą z oliwek, aby poprawić ich wygląd.

Drewniana łyżka to starożytne narzędzie, które do dziś jest używane w dzisiejszej kuchni. Ponadto jego właściwości kulinarne przewyższają te, które posiadają jego odpowiedniki wykonane z innych surowców. Z drugiej strony korzyści płynące z używania drewnianych łyżek sprawiają, że gotowanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.