fbpx

Jednorazowe płaszcze laboratoryjne. Dlaczego są niezbędne?

Znaczenie jednorazowych płaszczy laboratoryjnych leży w ich ochronie i higienie.

Wyobraź sobie, że jesteś w laboratorium klinicznym, w którym znajduje się kilka potencjalnie zanieczyszczonych próbek. Sam je pan otrzymał od pacjentów, którzy czuli się trochę chorzy.

Czy czułbyś się bezpieczny bez dobrego wyposażenia ochronnego, w tym jednorazowej powłoki laboratoryjnej? Nie zrobiłbyś tego, prawda?

Gdybyś nie był chroniony, prawdopodobnie zanieczyszczyłbyś siebie, a potem innych.

I to nie jest jedyny przypadek, kiedy potrzebujesz takiej sukni. Mają one istotne znaczenie nie tylko w sektorze zdrowia, ale także w sektorze spożywczym, przemysłowym, estetycznym itp.

Co to jest jednorazowy płaszcz laboratoryjny?

batas laboratorio

Jednorazowe płaszcze laboratoryjne to ubrania wykonane z higiena i ochrona. Zazwyczaj pokrywają one tułów, ręce i nogi.

Ich główną funkcją jest unikanie kontaktu użytkownika z substancjami zanieczyszczającymi lub zapobieganie zanieczyszczaniu ludzi, przedmiotów, próbek itp.

Po użyciu, te suknie są wyrzucane. Dzięki temu zapewnione jest większe bezpieczeństwo i higiena.

Są one zazwyczaj wykonane z polietylenu i polipropylenu. Mogą być one dostępne w różnych kolorach, w zależności od rodzaju aktywności, która będzie z nimi wykonana. Można je dostać za pomocą rzepów lub wstążek.

Zazwyczaj są luźne, lekkie i wygodne, więc można je nosić przez długi czas bez uczucia uduszenia. Są one również odporne na wilgoć, chemikalia i ciepło.

Są one bardzo przydatne w sektorze zdrowotnym, spożywczym, przemysłowym i estetycznym, itp.

Znaczenie jednorazowych płaszczy laboratoryjnych w sektorze zdrowia

batas laboratorio sector sanitario

Jednym z obszarów, w którym stosowanie jednorazowych płaszczy laboratoryjnych jest niezbędne, jest obszar zdrowia. Ten rodzaj odzieży można znaleźć na salach operacyjnych, w laboratoriach klinicznych, oddziałach szpitalnych itp.

Nie jest tajemnicą, że w szpitalach istnieje ryzyko infekcji lub wirusów. Mogą się one rozprzestrzeniać poprzez wydzieliny lub płyny takie jak krew. Stąd wielkie znaczenie posiadania takich sukni w tych przestrzeniach.

W szczególności scenariuszem, w którym istnieje największe ryzyko, jest sala operacyjna. W takim miejscu zwiększa się prawdopodobieństwo zakażenia, ponieważ istnieje większa ekspozycja na płyny, wirusy itp.

W grę wchodzi nie tylko bezpieczeństwo lekarza i innego personelu medycznego, ale także ochrona pacjenta. Ponieważ są one jednorazowego użytku, unikają zarażania innych pacjentów wirusami lub bakteriami przywieranymi do sukni po operacji.

W przeszłości, chirurdzy używali białych sukni przy wykonywaniu operacji. Stwierdzono jednak, że w tych sukniach mogą znajdować się baterie, co stanowi zagrożenie dla pacjenta.

W ten sposób na sali operacyjnej białe płaszcze zastąpiono jednorazowymi płaszczami laboratoryjnymi lub podobną odzieżą. A jeśli chodzi o kolor, preferowany jest niebieski lub zielony.

Higiena w sektorze spożywczym

batas laboratorio alimentos

Praca z żywnością wymaga pewnej ilości środków higieny. Należy zachować integralność żywności, która będzie spożywana przez użytkowników.

Dlatego w stołówkach, fabrykach żywności, rzeźniach, sklepach mięsnych itp. pracownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z żywnością, są odpowiednio umundurowani. Odzież może się różnić, ale w dużym stopniu używa się jednorazowych płaszczy laboratoryjnych.

W przypadku rzeźni, rzeźników lub innych zakładów przetwórstwa mięsa zwierzęcego, płaszcze te tworzą barierę ochronną przed ewentualnym zakażeniem. W takich pomieszczeniach występuje większa ilość wydzielin i płynów, przed którymi pracownik musi być chroniony.

Jednorazowe suknie laboratoryjne i przemysłowe

Jednorazowe farby laboratoryjne są niezbędne w dużej części sektora przemysłowego. W przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, elektronicznym i innych branżach, posiadanie tego typu odzieży jest niezwykle ważne dla personelu.

W ten sposób chroniona jest produkcja wszelkich substancji zanieczyszczających pochodzących od pracowników. Co byś pomyślał, gdybyś znalazł włos po otwarciu pojemnika z pigułkami? Pewnie byś go zwrócił.

Ponadto, suknie te chronią pracownika przed wpływem na jego zdrowie.

Bycie jednorazowym, oprócz zapewnienia większej higieny, pozwala zaoszczędzić pieniądze. Nie trzeba wydawać pieniędzy na pranie.

Większy komfort w sektorze estetycznym

W branży estetycznej często stosuje się również jednorazowe płaszcze laboratoryjne. Można je znaleźć w salonach kosmetycznych, spa, itp.

Stosuje się je głównie w celu zapewnienia użytkownikowi większego komfortu i higieny.

Na przykład, wyobraź sobie, że zamierzasz obciąć włosy. Jeden z tych płaszczy laboratoryjnych może zapobiec opadaniu ściętych włosów na ubranie.

A ponieważ są one jednorazowe, nie dostaniesz używanej sukni wypełnionej włosami innego użytkownika. Dadzą ci zupełnie czystą.

Teraz, zmieniając otoczenie, w spa te suknie zapewniają komfortową odzież. Kiedy idziesz do jednego, zawsze dostajesz suknię, w którą możesz się przebrać. A najlepsze jest to, że wiesz, że nikt nigdy wcześniej go nie nosił.

Ponadto, właściciel fryzjera lub spa również korzysta, ponieważ nie musi wydawać na pranie.

Edukacja i jednorazowe płaszcze laboratoryjne

batas laboratorio sector educativo

Podobnie, w sektorze edukacji często konieczne jest stosowanie jednorazowych płaszczy laboratoryjnych. Dotyczy to w szczególności eksperymentów naukowych, projektów artystycznych, itp.

Na przykład, jeśli przeprowadzasz eksperyment chemiczny, musisz chronić swoją skórę przed wszelkimi szkodliwymi substancjami.

Ale jeśli robisz obraz i nie chcesz pobrudzić sobie ubrania, możesz założyć jedną z tych sukni i to wszystko. Ponieważ jest jednorazowego użytku, nie musisz go myć.

Są suknie w każdym rozmiarze, dorosły i dziecko. Bo w szkole zawsze będą musieli zajmować się nauką, sztuką, i tak dalej.

W szczególnym przypadku dzieci, suknie mogą również chronić je przed deszczem. W ten sposób mogą bawić się i uczyć na zewnątrz, nawet gdy pada deszcz.

Gdzie kupić płaszcze laboratoryjne?

Nie możemy zakończyć, nie zapraszając Państwa do odwiedzenia naszego obszernego katalogu jednorazowych farb laboratoryjnych.

W Monouso oferujemy Państwu najwyższej jakości jednorazowe farby laboratoryjne, aby zapewnić Państwu najlepszą higienę i bezpieczeństwo.

Zapoznaj się z naszymi ofertami Znajdziesz rozwiązanie, którego szukałeś.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.