fbpx

Jak zrobić papier z recyklingu w domu?

Wydaje się, że sztuka recyklingu staje się coraz bardziej popularna wśród ludności i coraz więcej osób decyduje się na recykling wszystkich opakowań i produktów, które spożywają. I nie tylko, istnieje również ruch, który dąży do pójścia o krok dalej i stworzenia własnych materiałów z recyklingu. Czy może być coś bardziej naturalnego, rzemieślniczego i ekologicznego?

Dzisiaj w Monouso opowiadamy jak robić papier z recyklingu w domu. Bez wątpienia jest to miła inicjatywa, którą można zrobić z dziećmi, aby nauczyły się one robić papier, a także aby uświadomiły sobie wartość recyklingu i znaczenie dawania rzeczy drugiej szansy. Naszym obowiązkiem jest nauczyć ich, jak dbać o środowisko naturalne, co jest lepszym sposobem, aby to zrobić?

Czego potrzebuję, żeby zrobić papier z recyklingu w domu?

 • Makulatura lub papier gazetowy (z wyjątkiem tych, które są laminowane)
 • Nożyczki rzemieślnicze
 • Duży pojemnik lub miska
 • Mikser lub blender
 • Odwadniacz
 • Gąbka
 • Siatki i stare tkaniny

Jak zrobić papier z recyklingu w domu?

 1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to pociąć zużyty papier na małe kawałki. Zadanie to może być wykonane przez dziecko domu za pomocą nożyczek rzemieślniczych. Ważne jest, aby uczestniczyła i rozumiała, że jej zadanie jest ważne i cenione w ramach działania.
 2. Po pocięty na małe kawałki papier musimy wlać do dużego pojemnika, do którego musimy dodać dwa razy więcej gorącej wody niż papier. Chodzi o to, aby pozostawić go na tyle długo, aby papier wchłonął całą wodę.
 3. Następnie musimy wszystko dobrze wymieszać i zmielić na pastę. Do tego celu można użyć blendera lub blendera, ale z wystarczającą mocą. Ten krok jest ważny dla rodziców.
 4. Z tej ubitej mieszanki powstanie szarawa masa papierowa. Kiedy już go mamy, wystarczy włożyć go do ociekacza i spłukać zimną wodą (ważne, że jest to zimna woda). Następnie ponownie dobrze odwadniamy cały papier, aby wyeliminować nadmiar wody i zapobiec jej kapaniu.
 5. Następnym krokiem jest rozłożenie masy papierowej na sicie za pomocą łyżki. Można użyć łyżki lub wałka (typowego do wyrobu ciasta do pizzy), aby znacznie ułatwić i przyspieszyć proces. Ten krok jest dość zabawny ze względu na oryginalność sprawy, więc maluchy będą się świetnie bawić.
 6. Aby dobrze wysuszyć wodę i położyć kres wilgoci, pomóż sobie gąbką, którą będziesz musiał dobrze przejść, aby osuszyć wodę.
 7. Wygląda na to, że wynik jest już widoczny, prawda? Teraz musimy zamienić arkusz w ściereczkę, którą wcześniej musieliśmy zwilżyć, a następnie ponownie podać gąbkę, aby usunąć wilgoć i wygładzić bez usuwania siatki.
 8. Zdejmij ekran i weź drugi kawałek tkaniny, aby przykryć papier z recyklingu. W ten sposób będzie on idealny i jednolity ze wszystkich stron.
 9. Niech mijają godziny, nawet jeden dzień, a papier będzie suchy i gotowy do ponownego użycia. Możemy użyć go do malowania lub innych rzeczy. Dzieci będą bardzo dumne ze swojej pracy.

Jaki jest pożytek z recyklingu?

Jest to tylko mały przykład na to, jak materiały, które wkładamy do pojemników na surowce wtórne, są poddawane recyklingowi i jak możemy je ponownie wykorzystać, ale są też tysiące innych przykładów. Na przykład, materiały z recyklingu mogą być wykorzystane do produkcji opakowań na żywność lub opakowanie ekologiczne nadające się do recyklingu i biodegradowalne, które ułatwią ci życie.

Oprócz tego, że są odporne, zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego i po użyciu mogą być ponownie wykorzystane, aby dać im nowe życie. Nie pozostawiają one negatywnego wpływu na środowisko, a to właśnie lubimy najbardziej.

Robienie papieru z recyklingu w domu, a następnie korzystanie z niego jest bardzo łatwym, zabawnym i edukacyjnym zajęciem, które pomoże dzieciom dobrze się bawić po południu, ale także poznać wartość recyklingu. Dbałość o środowisko naturalne jest w naszych rękach. Wszystkie działania się sumują, a to jest jedno z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Responsible: Envalia Group, S.L.

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy