fbpx

Jak zrobić papier z recyklingu w domu?

Wydaje się, że sztuka recyklingu staje się coraz bardziej popularna wśród ludności i coraz więcej osób decyduje się na recykling wszystkich opakowań i produktów, które spożywają. I nie tylko, istnieje również ruch, który dąży do pójścia o krok dalej i stworzenia własnych materiałów z recyklingu. Czy może być coś bardziej naturalnego, rzemieślniczego i ekologicznego?

Dzisiaj w Monouso opowiadamy jak robić papier z recyklingu w domu. Bez wątpienia jest to miła inicjatywa, którą można zrobić z dziećmi, aby nauczyły się one robić papier, a także aby uświadomiły sobie wartość recyklingu i znaczenie dawania rzeczy drugiej szansy. Naszym obowiązkiem jest nauczyć ich, jak dbać o środowisko naturalne, co jest lepszym sposobem, aby to zrobić?

Czego potrzebuję, żeby zrobić papier z recyklingu w domu?

 • Makulatura lub papier gazetowy (z wyjątkiem tych, które są laminowane)
 • Nożyczki rzemieślnicze
 • Duży pojemnik lub miska
 • Mikser lub blender
 • Odwadniacz
 • Gąbka
 • Siatki i stare tkaniny

Jak zrobić papier z recyklingu w domu?

YouTube video

 1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to pociąć zużyty papier na małe kawałki. Zadanie to może być wykonane przez dziecko domu za pomocą nożyczek rzemieślniczych. Ważne jest, aby uczestniczyła i rozumiała, że jej zadanie jest ważne i cenione w ramach działania.
 2. Po pocięty na małe kawałki papier musimy wlać do dużego pojemnika, do którego musimy dodać dwa razy więcej gorącej wody niż papier. Chodzi o to, aby pozostawić go na tyle długo, aby papier wchłonął całą wodę.
 3. Następnie musimy wszystko dobrze wymieszać i zmielić na pastę. Do tego celu można użyć blendera lub blendera, ale z wystarczającą mocą. Ten krok jest ważny dla rodziców.
 4. Z tej ubitej mieszanki powstanie szarawa masa papierowa. Kiedy już go mamy, wystarczy włożyć go do ociekacza i spłukać zimną wodą (ważne, że jest to zimna woda). Następnie ponownie dobrze odwadniamy cały papier, aby wyeliminować nadmiar wody i zapobiec jej kapaniu.
 5. Następnym krokiem jest rozłożenie masy papierowej na sicie za pomocą łyżki. Można użyć łyżki lub wałka (typowego do wyrobu ciasta do pizzy), aby znacznie ułatwić i przyspieszyć proces. Ten krok jest dość zabawny ze względu na oryginalność sprawy, więc maluchy będą się świetnie bawić.
 6. Aby dobrze wysuszyć wodę i położyć kres wilgoci, pomóż sobie gąbką, którą będziesz musiał dobrze przejść, aby osuszyć wodę.
 7. Wygląda na to, że wynik jest już widoczny, prawda? Teraz musimy zamienić arkusz w ściereczkę, którą wcześniej musieliśmy zwilżyć, a następnie ponownie podać gąbkę, aby usunąć wilgoć i wygładzić bez usuwania siatki.
 8. Zdejmij ekran i weź drugi kawałek tkaniny, aby przykryć papier z recyklingu. W ten sposób będzie on idealny i jednolity ze wszystkich stron.
 9. Niech mijają godziny, nawet jeden dzień, a papier będzie suchy i gotowy do ponownego użycia. Możemy użyć go do malowania lub innych rzeczy. Dzieci będą bardzo dumne ze swojej pracy.

YouTube video

Jaki jest pożytek z recyklingu?

Jest to tylko mały przykład na to, jak materiały, które wkładamy do pojemników na surowce wtórne, są poddawane recyklingowi i jak możemy je ponownie wykorzystać, ale są też tysiące innych przykładów. Na przykład, materiały z recyklingu mogą być wykorzystane do produkcji opakowań na żywność lub opakowanie ekologiczne nadające się do recyklingu i biodegradowalne, które ułatwią ci życie.

Oprócz tego, że są odporne, zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego i po użyciu mogą być ponownie wykorzystane, aby dać im nowe życie. Nie pozostawiają one negatywnego wpływu na środowisko, a to właśnie lubimy najbardziej.

Robienie papieru z recyklingu w domu, a następnie korzystanie z niego jest bardzo łatwym, zabawnym i edukacyjnym zajęciem, które pomoże dzieciom dobrze się bawić po południu, ale także poznać wartość recyklingu. Dbałość o środowisko naturalne jest w naszych rękach. Wszystkie działania się sumują, a to jest jedno z nich.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.