fbpx

Jak zrobić biodegradowalne torby plastikowe

bolsas-de-plastico-biodegradables

chcesz dowiedzieć się, jak zrobić własne biodegradowalne torby foliowe? W takim razie śledź nas, bo dajemy Ci wskazówki, jak to zrobić. W ten sposób będzie można stworzyć tworzywa sztuczne, które ulegają degradacji w znacznie krótszym czasie i które są lepsze dla naszej planety.

Biodegradowalne torby foliowe: jak powstają?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że bioplastiki to tworzywa sztuczne wytwarzane z produktów pochodzenia naturalnego lub roślinnego, które przekształcają się w tworzywa biodegradowalne. Chodzi o to, by w naturze rozkładały się szybciej, powodując jednocześnie mniejsze szkody dla środowiska.

Niektóre z bioplastików powstają ze szczególnie popularnych surowców, takich jak ziemniaki, kukurydza czy soja. Dlatego są one jednymi z podstawowych składników, na których możemy polegać przy produkcji biodegradowalnych torebek foliowych.

Warto zaznaczyć, że w zależności od materiału, z którego są wykonane, istnieją różne opcje: torby papierowe lub drewniane, kraft, juta kartonowa, nylon, hessian czy głównie skrobia ziemniaczana i kukurydziana. Wszystkie z nich mogą być wykonane w domu; będąc procesem, który można wykonać nawet z dziećmi, aby spędzić trochę czasu z rodziną.

bio-bolsa

Składniki

Istnieje wiele przepisów, które można zastosować, aby zrobić własny bioplastik w domu. We wspólnym znajdziesz, że skrobia kukurydziana (skrobia kukurydziana) jest jednym z głównych surowców i potrzebujesz jej jako bazy. Oprócz innych takich jak gliceryna, ocet czy woda.

Do wszystkich tych składników potrzebny jest po prostu pojemnik i łyżka. Oczywiście lepiej, żeby były nieprzywierające, żeby masa nie przywierała. Teraz, gdy masz już wszystko przygotowane, zacznijmy!

Kroki do naśladowania

Aby zrobić własne biodegradowalne torby plastikowe, wystarczy wykonać poniższe kroki:

  1. Weź pojemnik
  2. Dodaj 1 łyżkę skrobi kukurydzianej
  3. Dodajemy 4 łyżki wody i mieszamy ze skrobią kukurydzianą do rozpuszczenia
  4. Dodaj 1 łyżkę gliceryny, 1 łyżkę octu i dobrze wymieszaj
  5. Mając gotową masę, podgrzewać na małym ogniu, stale mieszając
  6. Gdy uzyskasz gęste, pozbawione grudek ciasto, zdejmij je z ognia
  7. Pozostawić ciasto do wyschnięcia na nieprzywierającej powierzchni lub na folii zaciskowej
  8. Gdy ciasto będzie suche, wystarczy uformować je w woreczek – ważne, by nie czekać, aż będzie zupełnie zimne, bo nie będzie można zmienić kształtu.
  9. Po uformowaniu go w worek, pozostawić do wyschnięcia na 2-3 dni

I tak właśnie przebiega proces wytwarzania biodegradowalnych torebek foliowych. Możesz zauważyć, że prawie nie potrzebujesz żadnych składników ani materiałów, więc możesz szybko zacząć robić własne biodegradowalne torby plastikowe w domu, kiedy tylko będziesz ich potrzebować.

Jeśli nie uda Ci się za pierwszym razem, nie przejmuj się, próbuj dalej! Należy pamiętać, że aby była to torba, trzeba nadać jej kształt, więc uzyskane ciasto musi być wystarczająco duże, aby spełnić swoje zadanie.

Jest to prosty proces, ale może zająć trochę czasu, więc nie poddawaj się, na pewno prędzej czy później Ci się uda. Możesz nawet spróbować go z innymi składnikami, takimi jak banan, ziemniak, pomarańcza, mango, pomidor itp. Może masz w domu jakieś składniki, które możesz wykorzystać do stworzenia własnych torebek ekologicznych.

Poza torbami dostępna jest szeroka gama opakowań biodegradowalnych. Czy jesteś gotowy na przejście na opakowania biodegradowalne?

Jaké ingredience potřebujete k výrobě biologicky rozložitelných plastových sáčků?

Budete potřebovat kukuřičnou mouku, glycerin, ocet a vodu. Budete také potřebovat nádobu a lžíci.

Je obtížné vyrobit biologicky rozložitelné plastové tašky?

Je to jednoduchý a zábavný proces, který je ideální pro děti. Postupujte podle našeho průvodce krok za krokem a užijte si to.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.