fbpx

Jak założyć domową firmę piekarniczą

panaderia-casera-portada

Jeśli chcesz rozpocząć działalność piekarską, ale posiadanie sklepu nie odpowiada ci, zawsze możesz otworzyć domową piekarnię. Jest to również dobra alternatywa dla tych, którzy chcą rozpocząć działalność w branży restauracyjnej, a także dla domowych piekarzy z powodu koronaawirusa.

Generalnie, na mniejszą skalę niż piekarnie detaliczne lub hurtowe, piekarnie domowe dają piekarzom możliwość sprzedaży produktów, które są wykonane w ich własnym domu. Ale ten proces wykracza poza zamawianie ciasteczek w Twojej kuchni. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co trzeba zrobić, aby otworzyć domową piekarnię, czytaj dalej!

Jak założyć domową firmę piekarniczą

Przed otwarciem domowej piekarni należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. W tym kroku krok po kroku poprowadzimy Państwa począwszy od badania aspektów prawnych, a skończywszy na strategiach marketingowych domowej piekarni.

Certyfikaty, licencje i wymagania zdrowotne

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest rozpoczęcie od uzyskania licencji, która pozwala na otwarcie firmy. Ten krok jest prosty, wystarczy udać się do lokalnego ratusza, aby dowiedzieć się, jak uzyskać certyfikat i przedstawić go.

Zgodność z przepisami dotyczącymi żywności

Prawo to zapewnia spełnienie wymogów zdrowotnych i higienicznych w celu zagwarantowania bezpieczeństwa konsumenta końcowego, jak również prawidłowego przygotowania, konserwacji, przechowywania, transportu, reklamy i konsumpcji żywności.

Względy związane z rejestracją zdrowotną

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją żywności domowej, w tym domowych wypieków, muszą zgłosić się do Registro Sanitario de Establecimientos Alimentarios Menores (REM). Rejestr ten jest prowadzony przez Wspólnotę Autonomiczną, w której znajduje się Twoja firma, więc może się on różnić w zależności od obszaru, w którym mieszkasz.

Prawodawstwo europejskie

Zgodnie z prawem przestrzeń, w której prowadzona jest działalność spożywcza, musi być łatwo dostępna, aby inspektorzy sanitarni mogli przeprowadzać niezbędne kontrole. Zaletą posiadania tego zezwolenia jest to, że po złożeniu wniosku, można rozpocząć działalność bez konieczności oczekiwania na odpowiedź. Przyspiesza to proces.

Ustawodawstwo administracyjne

To prawo wymaga od Ciebie złożenia “odpowiedzialnego oświadczenia” – dokumentu, który określa i wykazuje, że masz wszystkie wymagania i żądania dotyczące rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jeżeli jednak administracja publiczna dostrzeże oznaki nieprawidłowości, będzie zobowiązana do podjęcia niezbędnych działań.

Ubezpieczenia społeczne i finanse

Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej należy zarejestrować się w Ubezpieczeniu Społecznym poprzez specjalny system dla osób prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek (RETA) lub we własnym zakresie. Musisz również zarejestrować się w Urzędzie Skarbowym (wcześniej skonsultuj się z bazami).

Certyfikat postępowania z żywnością

Ten rodzaj certyfikatu nie jest sam w sobie wymagany do rozpoczęcia działalności, ale jest wygodny dla pracowników, aby uzyskać certyfikat obsługi żywności. W ten sposób uzyskają oni wiedzę niezbędną do prawidłowego opracowania i uniknięcia zagrożeń dla zdrowia w trakcie procesu.
panaderia-casera-cuerpo

Koszty: koszty rozruchu i koszty bieżące

Następnym krokiem w otwarciu domowej piekarni jest opracowanie kompletnego biznes planu. Pisząc ten plan, należy wziąć pod uwagę koszty rozpoczęcia działalności, jak również prognozy finansowe. Poniżej znajdują się niektóre wydatki, których można się spodziewać w trakcie przygotowań do otwarcia piekarni:

Domowa piekarnia Koszty rozruchu

 • Odnowienia.
 • Sprzęt kuchenny.
 • Opłaty licencyjne.
 • Pewnie, że tak.
 • Wstępna inwentaryzacja lub składniki.

Ale tylko dlatego, że rozpoczęcie małej firmy wiąże się z dużymi kosztami, nie oznacza to, że nie możesz zastosować się do kilku wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić i zmniejszyć koszty. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na nowy biznes:

 • Kupuj małe przedmioty, narzędzia ręczne i inne materiały piekarnicze masowo online, aby zaoszczędzić pieniądze.
 • Składniki kupuje się luzem na targowiskach rolniczych lub w sklepach detalicznych, a nie w sklepach spożywczych.
 • Zanotujcie, ile gazu zużywacie. Postaraj się ograniczyć podróże, aby uzupełnić składniki i zapasy, a jeśli planujesz dostarczyć towar, zdecyduj o wielkości promienia, który chciałbyś obsłużyć.
 • Zacznij od przepisów, aby zadowolić ludzi do pierwszej sprzedaży. W miarę upływu czasu, eksperymentuj z bardziej ekskluzywnymi produktami, aby utrzymać zaintrygowaną klientelę.

Po obliczeniu kosztów rozruchu, zastosuj je do swoich prognoz finansowych. Aby sporządzić prognozy finansowe dla planu biznesowego dla piekarni, należy nakreślić bieżące koszty i porównać je z oczekiwanym sukcesem w wyniku badań rynkowych. Poniżej wyjaśniamy, jak znaleźć rynek docelowy dla Twojej domowej piekarni.

Badania rynku piekarni domowych

Twój rynek docelowy, czyli populacja, do której zmierzasz, jest jednym z najważniejszych aspektów biznes planu. Mając do wyboru kilka rodzajów piekarni, musisz znaleźć swoją niszę, spełniając jednocześnie ograniczenia produktowe i lokalizacyjne, jakie ma Twoja społeczność.

Oto kilka przykładów rynków docelowych i sugestii, które pomogą lepiej uchwycić Twoją firmę. Zanim spróbujesz sprzedać na tych rynkach, upewnij się, że są to legalne lokalizacje w Twojej piekarni domowej jurysdykcji.

Biura lub budynki korporacyjne

Ten rynek może lubić podawać jedzenie na waszych porannych i popołudniowych spotkaniach. Dla tych klientów, możesz dostarczyć swoje wypieki na tacach do łatwego dzielenia się.

Produkty dla rynku budownictwa biurowego lub korporacyjnego:

 • Różne rolki.
 • Małe ciasteczka.
 • Bajgle.
 • Pączki.

Szkoły

Od spotkań z rodzicami-nauczycielami po festiwale pod koniec roku, szkoły często organizują imprezy, na których można serwować produkty.

Produkty na rynek szkolny:

 • Sortowane ciasteczka.
 • Brownies.
 • Zdobione babeczki.

Restauracje

Jeśli mieszkasz w mieście pełnym rodzinnych restauracji lub innych ruchliwych restauracji, te lokale mogą być dla Ciebie doskonałym rynkiem docelowym. Wiele restauracji chce podawać desery, ale nie ma czasu ani miejsca na ich przyrządzenie.

Produkty na rynek restauracyjny:

 • Ciastka.
 • Chleby wszelkiego rodzaju: pełnoziarniste, wieloziarniste, itp.
 • Sezonowe słodkie lub pikantne jedzenie.
 • Regionalne desery.

Świadomi zdrowia klienci

Może mieszkasz w młodej, aktywnej, przychodzącej dzielnicy. Twoi docelowi klienci mogą mieć diety bezglutenowe lub chcieć niskokaloryczne słodycze, które pasują do ich ruchliwego stylu życia, więc ten rynek jest dla Ciebie doskonałą okazją do zaoferowania unikalnych alternatyw deserów.

Produkty dla rynku zdrowotnego:

 • Granola.
 • Ciastka bez mączki.
 • Chleb orzechowy.
 • Sortowane słodycze z orzechami.

Należy wyraźnie oznaczyć wszelkie alergeny, które mogą być obecne w wypiekach. Dobrym pomysłem może być również oznakowanie przedmiotów, które są wegetariańskie.

Marketing domowej piekarni

Aby piekarnia mogła rozpocząć działalność, musisz upewnić się, że rynek wie, że jesteś otwarty na biznes. Oto kilka sposobów na sprzedaż domowego wypieku.

Słowo usta

Aktywnie uczestnicząc w swojej społeczności mieszkaniowej, nie tylko sprzedajesz siebie, ale także budujesz relacje z klientami. Jeśli ci klienci są zadowoleni z jakości Twoich produktów piekarniczych, wrócą, aby zrobić więcej biznesu i rozpowszechniać informacje o Twojej piekarni.

Marketing internetowy i media społecznościowe

Stwórz stronę internetową lub stwórz stronę na Facebooku dla piekarni, tweetuj o nadchodzących specjałach i umieszczaj zdjęcia na Instagramie produktów, aby zdobyć zwolenników, którzy mogą stać się Twoimi następnymi klientami.

Sprzedaż na lokalnych imprezach lub w lokalizacjach

W tym przypadku jakość Twoich produktów będzie mówić sama za siebie. Im bardziej sprawisz, że Twoje produkty wysokiej jakości będą widoczne w punktach sprzedaży, tym bardziej zbudujesz bazę klientów, którzy będą mogli skontaktować się z Tobą w sprawie specjalnych zamówień.

Jeśli chcesz rozpocząć domową działalność piekarniczą, istnieje kilka zasad i przepisów, które należy zbadać przed rozpoczęciem inwestycji. Po rozwiązaniu wszystkich kwestii prawnych, ważne jest, aby zrobić kilka badań rynku i wybrać niszę dla swojej firmy. Zanim rozpoczniesz swoją działalność, zapoznaj się z tym artykułem, który przeprowadzi Cię przez proces otwierania nowej piekarni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.