fbpx

Jak używać tekturowych form do pieczenia najlepszych receptur

Pieczenie z papierowymi babeczkami jest łatwiejsze niż myślisz, a rezultat jest bardzo smaczny.

Wyobraźcie sobie to: nadchodzi wielki dzień, może wesele, i trzeba upiec dużo babeczek.

Powiedzmy, że chcesz zrobić 500 babeczek. Jak je upieczesz? Jak je podasz?

Istnieje rozwiązanie: kupić specjalne papierowo-kartonowe formy do pieczenia babeczek. Pozwoli to w łatwy i atrakcyjny sposób upiec i podać babeczki.

Ponadto, ponieważ są one jednorazowego użytku, nie trzeba będzie myć tych form. Każdy gość, raz jako babeczka, będzie musiał tylko włożyć foremkę do kosza. Fajnie, co?

Tekturowe formy do pieczenia?

https://www.youtube.com/watch?v=f6-BXv8Ryoc

Papierowe formy do pieczenia to pojemniki lub kapsułki przeznaczone do przygotowania deserów lub chleba. Można je stosować zarówno w piekarniku jak i w mikrofalówce. Możesz ich używać do robienia babeczek, babeczek, ciastek, itp.

Formy te są bardzo odporne na wysokie temperatury, więc nie stanowią żadnego ryzyka. Nie zapalą się i nie przypalą w piecu.

Wiele z tych form jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Jeśli troszczysz się o środowisko, to są one dla ciebie świetną opcją.

Są one doskonałym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju imprezy, takie jak urodziny, rocznice, śluby, itp. Umożliwiają one przygotowanie i dystrybucję deserów lub przekąsek w dużych ilościach.

Ponadto, ponieważ są one jednorazowe, oszczędzają wiele pracy przy sprzątaniu.

Są one dostarczane w opakowaniach po kilka sztuk i są bardzo ekonomiczne.

Krok po kroku w przygotowaniu deserów

preparación moldes papel cartón

Aby upiec desery z tymi formami, nie trzeba być ekspertem. W rzeczywistości, procedura jest podobna do tej stosowanej w przypadku innych rodzajów form, takich jak na przykład aluminiowe.

Po prostu wykonaj te kroki:

 1. Przygotuj formę. Wnętrze formy do pieczenia należy posmarować olejem, masłem lub sprayem do rozcierania formy. Następnie, w zależności od receptury, posypać formę mąką lub kakao.
 2. Podgrzać piekarnik.
 3. Wlej mieszankę do siebie. Tuż przed włożeniem go do piekarnika, zobaczcie mieszankę na formie.
 4. Piec przez wskazany czas.
 5. Podawać w papierowej lub kartonowej formie.
 6. Wyrzuć formę do pieczenia, gdy skończysz jej używać.

Notatki:

 • Zaleca się przygotowanie formy na jakiś czas przed wlaniem mieszanki. W ten sposób tłuszcz dobrze osadzi się na powierzchni.
 • Kiedy wlewasz mieszankę do formy, powinieneś zrobić to z tego samego punktu. Pozwoli to na jej równomierne rozłożenie, wypełnienie luk. Możesz pomóc przy pomocy palety lub łopatki wygładzić powierzchnię.
 • Należy pamiętać o wypełnieniu formy do 2/3 jej pojemności, aby mieszanka nie przelewała się podczas wzrostu.
 • Należy podkreślić, że w celu uzyskania lepszego wykończenia, czasami konieczne jest użycie form tekturowych razem z innymi formami. Zwłaszcza podczas przygotowywania babeczek, dobrze jest umieścić karton w innej formie z bardziej sztywnego materiału. Pozwoli to na zachowanie okrągłego kształtu tych deserów.
 • Przed włożeniem mieszanki do pieca należy wybić formę na sucho o blat roboczy. Pozwoli to na ucieczkę dużych pęcherzyków powietrza, co pozwoli uzyskać bardziej jednolite ciasto bez dziur.

Co można upiec z tymi kartonowymi formami?

Papierowe formy do pieczenia pomogą Ci przygotować wszelkiego rodzaju pyszne przepisy. W ogóle, możesz z nimi piec:

 • Babeczki, babeczki, babeczki. Chociaż każdy z tych deserów wygląda jak drugi, to nie są one takie same. Można je jednak wykonać przy użyciu tych samych kartonowych form. Są one okrągłe i zazwyczaj mają stożkowaty i falisty kształt.
 • Ciastka. Dzięki tym formom można doskonale wykonać wszystkie rodzaje ciastek. Mają okrągły kształt i nie są tak wysokie.
 • Chleby. Niektóre z tych form mają kształt prostokątny i są dłuższe niż szerokie. Za ich pomocą można wypiekać różne rodzaje chleba: bagietki, ciabatty, itp. Oczywiście są też okrągłe formy do pieczenia, przy pomocy których można wypiekać chleb żytni i inne podobne.
 • Inne receptury. Istnieje wiele przepisów, które muszą być pieczone przez jakiś czas. Te kartonowe formy mogą być również wykorzystywane do nich.

Doskonała prezentacja

Papierowe formy do pieczenia mają zazwyczaj doskonałą prezentację. W ten sposób nie tylko umożliwią przygotowanie deseru lub chleba, ale są również idealne do ich serwowania.

Na ogół są one bardzo kolorowe i występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Niektóre mają papier mikrofalowy, który daje ładną teksturę.

Tak więc, gdy deser jest już gotowy, nie ma potrzeby wyjmowania go z formy. Możesz zabrać go w formie na imprezę, uroczystość, itp.

Jeśli prowadzisz działalność gastronomiczną, degustacyjną itp., powinieneś kupić te formy. Można też podać dowolny rodzaj przekąski, małą porcję deseru, itp. Szczególnie małe formy, takie jak te używane do babeczek.

Za pomocą tych form można również transportować gotowe potrawy, takie jak chleb, owoce itp.

Możliwości są nieskończone, trzeba tylko wykorzystać swoją kreatywność. Formy można ozdobić jadalną farbą, etykietami, itp. W ten sposób można jeszcze bardziej poprawić prezentację. Pamiętaj tylko, aby wykonać tę dekorację po wyjęciu formy z pieca.

Po co kupować tekturowe formy do pieczenia?

Istnieje kilka powodów, dla których warto kupić tekturowe formy do pieczenia. Wiele z nich już wspomnieliśmy. Podsumowując, zalety tych form do pieczenia są następujące:

 • Idealne pieczenie. Desery i chleby pieczone doskonale.
 • Jednorazowego użytku. Nie musisz ich czyścić.
 • Bezpieczny. Nie spalą się w piecu.
 • Wspaniała prezentacja. Wyglądają spektakularnie.
 • Łatwy w użyciu.
 • Tani. Są one dostarczane w pakietach po kilku jednostkach i w dość przystępnej cenie.

W Monouso posiadamy obszerny katalog wysokiej jakości kartonowych form do pieczenia. Pozwalają one na przygotowanie najsmaczniejszych deserów lub chleba, jednocześnie ułatwiając czyszczenie.

Nie możemy więc przegapić okazji, aby zaprosić Państwa do zapoznania się z naszą ofertą w formach do pieczenia papieru.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.