fbpx

Jak używać pałeczek do popisywania się swoim sushi

Cómo usar los palillos chinos y lucirte en el sushi

Częstą praktyką jest chodzenie do restauracji sushi i oglądanie jadłodajni używających pałeczek do jedzenia bez komplikacji.

Jeśli orientalne jedzenie, zwłaszcza sushi, jest jednym z Twoich ulubionych, nie musisz przestać go jeść, bo nie wiesz jak używać pałeczek.

Używanie pałeczek nie jest czynnością skomplikowaną, ale wymaga cierpliwości i czasu na praktykę. Niezależnie od tego, czy opanowałeś użycie pałeczek, czy dopiero rozpoczynasz proces uczenia się, zawsze ważne jest, abyś doskonalił swoją technikę.

Naucz się każdego z kroków potrzebnych do trzymania pałeczek i jedzenia sushi bez upuszczania bułki przed włożeniem jej do ust.

Krok po kroku: jak używać pałeczek

Używanie pałeczek do jedzenia sushi wymaga tylko czterech prostych kroków, które, dzięki praktyce i cierpliwości, opanujesz w kilka minut.

W ten sposób zjesz swój talerz ze spokojem i bez obaw o jakikolwiek wypadek z sushi.

Etap 1: Uchwyt

Pierwszym krokiem w użyciu pałeczek jest chwyt

Gruba część pierwszej laski powinna znajdować się w naturalnej przestrzeni połączenia kciuka z palcem wskazującym i nad dwoma pierwszymi palcami środkowego palca.

Ważne jest, aby pierwszy pałeczka nie dotykała kciuka. Należy również upewnić się, że pałeczka jest mocno osadzona w dłoni, ale ręce nie są napięte.

Etap 2: Druga wykałaczka

Ta druga wykałaczka trzymana jest między kciukiem a palcem wskazującym w pozycji podobnej do tej, którą trzyma się ołówek podczas pisania.

Ważne jest, aby pałeczki były równoległe. Jeśli nie, będziesz musiał powtórzyć proces, aby prawidłowo trzymać pałeczki.

Krok 3: Jak trzymać

Patyczek pod spodem musi pozostać nieruchomy, a patyczek nad nim będzie tym, który się porusza.

Wykałaczka, która może się poruszać, będzie tą, z którą trzymasz jedzenie, podczas gdy wykałaczka, która jest twarda, będzie odpowiedzialna za trzymanie jej i zapobieganie jej upadkowi.

>  Jak zrobić gofry bez gofrownicy: Najlepszy sekret

Krok 4: Wkładanie jedzenia do ust

Trzymaj mocno porcję jedzenia i przynieś ją do ust. Unikaj zginania głowy w kierunku płyty.

Kiedy już wniesiesz tę rolę na wysokość ust, włóż ją całkowicie. Nie wolno ci ich gryźć i nie wolno ci opierać ich na ustach, a następnie jeść.

Wideo: jak korzystać z pałeczek jako nauczyciel

Aby pomóc ci lepiej zrozumieć, jak trzymać i używać pałeczek, oto wideo z kanału Pratiks España.

Szczegółowo opisuje każdy z kroków, które należy wykonać, aby chwycić pałeczki we właściwy sposób, jak również ruch, który musi być wykonany, aby utrzymać role sushi i zjeść je do woli.

Ćwicz w domu i jedz sushi, lub inne jedzenie, jak ekspert, bez żadnych swoich ról sushi demontażu lub odpadnięcia, gdy moczysz je w sosie sojowym.

Unikaj tego, gdy używasz pałeczek

W procesie uczenia się korzystania z pałeczek, musisz wiedzieć, jakich działań unikać.

Zobaczmy, jakich rzeczy pod żadnym pozorem nie należy robić, używając pałeczek.

Nigdy nie powinieneś ssać

Jednym z działań, którego każdy powinien unikać, jest ssanie pałeczek po zjedzeniu bułek z sushi lub jakiegokolwiek innego jedzenia.

Jeśli namoczymy papier w sosie sojowym, zjemy go i zauważymy, że na pałeczkach pozostało jedzenie, nie powinniśmy ich ssać.

Może być uznana przez innych za nieprzyjemną czynność i może odebrać ci apetyt.

Zawsze dominująca ręka

Jak w przypadku każdej innej czynności, do obsługi używanego instrumentu należy użyć jednej ręki. W przypadku pałeczek, to musi być ręka dominująca.

Użycie dominującej ręki pomoże Ci łatwiej kontrolować pałeczki i pewniej jeść.

Wskazujesz, kiedy używasz pałeczek?

Wytykanie palcami zawsze było nawykiem, który brzydzi i jest obrazą dla niektórych ludzi. Więc, wskazywanie pałeczką nie robi wielkiej różnicy.

Pamiętaj, że pałeczki to narzędzia do degustacji pysznych orientalnych dań w restauracji, a nie do wskazywania kelnerów czy produktów, które chcesz zamówić.

Nie używaj ich do rozpalania ognia, nie działają!

Wiele osób uważa, że pocieranie jednego kija o drugi wywołuje ogień, a tak nie jest.

Ważne jest, aby nie pocierać pałeczek w oczekiwaniu na przybycie jedzenia. Należy również unikać układania pałeczek na stole.

Nacieranie ich lub położenie na stole to niehigieniczne czynności, które pozwalają na przenoszenie bakterii z rąk na pałeczki

Unikaj trzymania ich na końcach

Kiedy dopiero uczysz się obchodzić z pałeczkami, często są one trzymane na jednym końcu.

>  Dotacje na otwarcie baru

Trzymanie ich na obu końcach nie pozwoli na skuteczne trzymanie się ról sushi i utrudni wkładanie ich do ust.

Rozwiązaniem tego problemu jest więc przećwiczenie chwytu za pomocą pałeczek w części znajdującej się kilka cali poniżej końców, aż do uzyskania wygodnego i funkcjonalnego chwytu.

Zawsze razem

W przeciwieństwie do jedzenia z dwoma różnymi narzędziami, takimi jak widelec i nóż, pałeczki są jednym narzędziem.

Oznacza to, że pałeczki powinny być ułożone razem obok talerza z sushi, a nie osobno.

Materiał do produkcji pałeczek

Do produkcji pałeczek używa się różnych materiałów. Tworzywa sztuczne, bambus i drewno to niektóre z użytych materiałów.

Najczęściej stosowanymi materiałami są drewno i bambus, ponieważ zapewniają one ochronę antybakteryjną.

W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego dostępne są różne pałeczki z tworzywa sztucznego, które można myć i ponownie wykorzystywać.

Negatywne skutki zmian klimatu spowodowały wzrost produkcji jednorazowych pałeczek ulegających biodegradacji, które mogą być stosowane jako kompost.

Trochę historii, skąd się biorą pałeczki?

The use pałeczka, lub kuai-tzu, pochodzić z the Shang dynastia, che rządzić Chiny podczas 1766 i 1122 1766.

Chińczycy na ogół używali noży myśliwskich i ich rąk do jedzenia, aż zaczęli stosować samodzielnie wykonane pałeczki jako sztućce.

Z biegiem lat pałeczki stały się ważną częścią stołu, ponieważ uważano, że gość nie powinien podejmować żadnych wysiłków w czasie posiłku.

Pałeczki przybyły do Japonii około VII wieku i zostały nazwane hashi.

Początkowo, pałeczki były używane tylko do oferowania jedzenia bogom, ponieważ ręce ludzi były postrzegane jako nieczyste do obsługi żywności, które będą spożywane przez najwyższe istoty.

Gdzie znaleźć najlepsze pałeczki do swojej restauracji

Chcesz mieć tematyczne przyjęcie w domu, sprzedawać role sushi lub chcesz zadowolić swoich gości jakąś orientalną potrawą?

W Monouso mamy sklep, który specjalizuje się w sushi. Piękne naczynia, tacki na sushi, pudełka do rozwożenia sushi czy parowniki to niektóre z produktów, które znajdziecie w tej przestrzeni.

Ale nie może być kompletny bez reprezentacji laski do sushi, wykonane z wysokiej jakości bambusa, nie przenoszą smaku na posiłki i są dostarczane z papierową okładką dla dodatkowej higieny.

Jeśli chcesz mieć produkty wysokiej jakości, w najlepszych cenach na rynku, zapraszamy do odwiedzenia Monouso, najlepszej opcji online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Responsible: Envalia Group, S.L.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy