fbpx

Jak używać jednorazowych masek dla alergików

Istnieją produkty, które stały się niezbędne w wyniku pojawienia się Covid-19 lub Coronavirus, które były już używane w innych sytuacjach, takich jak jednorazowe maski dla alergików.

W okresie wiosennym alergie i warunki oddechowe są powszechne, rośliny są zapylane, co aktywizuje alergie u znacznej części populacji.

Używanie jednorazowych masek antyalergicznych nie jest tak powszechne, jak mogłoby się wydawać, ale są one bardzo skuteczne w zapobieganiu.

Z tego powodu dzielimy się aktualnymi i interesującymi informacjami na temat właściwego stosowania masek jako metody zapobiegania alergii.

Co to za maski?

Qué son las mascarillas o cubrebocas

Maski są narzędziami ochronnymi, które służą do zatrzymywania bakterii pochodzących z nosa i ust.

Ponadto są one stosowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych przez drogi oddechowe oraz rozwojowi alergii w wyniku przedostawania się czynników zewnętrznych do dróg oddechowych danej osoby.

Ochraniacze ust chronią użytkownika przed przedostawaniem się alergenów do naszego organizmu i rozpryskiwaniem płynów ustrojowych, co ogranicza rozwój kryzysów alergicznych lub rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii.

Kroki do zakładania maski lub ustnika

Pasos para colocarse las mascarillas o cubrebocas

Prawidłowe stosowanie masek lub osłon do ust jest konieczne, aby skutecznie powstrzymać rozwój alergii na wiosnę.

Aby zachować zgodność z prawidłowym użytkowaniem jednorazowych masek antyalergicznych, należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Przed dotknięciem maski należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem, nacierając je przez 30 sekund przed ich wypłukaniem
 • Aby wysuszyć ręce, użyj ręcznika papierowego, a następnie wyrzuć go do pojemnika
 • Upewnij się, że maska jest w idealnym stanie, bez żadnych przerw i uszkodzeń. Jeśli zidentyfikujesz jakąś niedoskonałość, wyrzuć ją i poszukaj nowej
 • Załóż maskę wokół nosa, zanim założysz ją na twarz
 • Upewnij się, że prawa strona maski jest skierowana na zewnątrz. Pamiętaj, że strona skierowana w stronę twojej twarzy jest biała, a na zewnątrz może mieć różny kolor
 • Upewnij się, że twoja maska przeciwalergiczna jest odpowiednio dopasowana

Rodzaje płyt osłonowych w zależności od zamocowania

Istnieje kilka rodzajów ochraniaczy na zęby, które mają różne sposoby mocowania, wśród których można wymienić

 • Maski opaskowe: ten typ maski ma dwie elastyczne opaski, które są umieszczone z tyłu głowy, trzymając je w koronie i u podstawy czaszki.
  • Maski z opaskami usznymi: Te maski mają dwa elastyczne paski, które są umieszczone wokół każdego ucha
  • Maski z szlufkami lub paskami: mają szlufki na górze i na dole maski, są one umieszczane poprzez regulację szlufek w kierunku tylnej części głowy
 • Po założeniu maski należy wyregulować część nosową palcem wskazującym i kciukiem, upewniając się, że maska jest dobrze zamocowana
 • Jeśli używasz masek z sznurowadłami, musisz upewnić się, że są one odpowiednio zamocowane, aby zapobiec ich poluzowaniu
 • Na koniec należy wyregulować maskę, zakrywając ją od nosa do podbródka

Należy pamiętać, że kurz lub cząsteczki pyłków, które wiosną wywołują alergie lub częste schorzenia dróg oddechowych, są mikroskopijne. Ta rzeczywistość zmusza do prawidłowego używania jednorazowych masek antyalergicznych.

Bezpieczne zdejmowanie jednorazowych masek antyalergicznych

Quitarse mascarillas desechables para alergias de forma segura

Innym ważnym aspektem, który powinien być podkreślony w celu ochrony przed alergiami i chorobami, jest właściwy sposób na usunięcie maski z twarzy.

W ten sposób zapewniasz sobie ochronę i unikasz rozprzestrzeniania się wirusów lub bakterii. To są kroki, które należy podjąć, aby bezpiecznie zdjąć maskę:

 • Najpierw umyj ręce mydłem i wodą przed zdjęciem maski przeciwalergicznej
 • Dotykając krawędzi i bardzo ostrożnie zdejmij maskę z tyłu, nie dotykając przedniej części maski, gdyż może ona ulec zanieczyszczeniu
 • Po zdjęciu maski alergicznej, wyrzuć ją do kosza. Zaleca się umieścić go w torbie, a następnie wyrzucić. To uczyni cię bezpieczniejszym
 • Jeszcze raz umyj ręce wodą z mydłem. Ten krok jest niezbędny, aby po wyrzuceniu maski usunąć alergeny z rąk

Korzyści wynikające z noszenia jednorazowych masek dla alergików

Beneficios de usar cubrebocas o mascarillas desechables para alergias

Główną zaletą noszenia masek jest zapobieganie przedostawaniu się mikroorganizmów do dróg oddechowych.

Ograniczają one rozprzestrzenianie się chorób układu oddechowego i alergicznego oraz narażenie na kropelki zakaźne.

Kolejną korzyścią stosowania jednorazowych masek alergicznych jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się infekcji wirusowych, takich jak grypa lub przeziębienie, od każdej chorej osoby, z którą miałeś bezpośredni kontakt.

Za pomocą masek można zatrzymać wydzielinę pochodzącą z ust i nosa podczas kaszlu lub kichania.

Ostrzeżenia i wskazówki podczas używania tych urządzeń

Advertencias y consejos al usar estos dispositivos

Ważne jest, aby znać ograniczenia i zalecenia dotyczące stosowania jednorazowych masek antyalergicznych, aby można było zoptymalizować ich działanie.

Osłony ust są wykonane z materiałów, które mogą pokryć nos i usta cząstkami takimi jak wirusy i bakterie, które mogą być szkodliwe.

Należy jednak zauważyć, że małe cząsteczki mogą przenikać przez otwory w ustnikach, ponieważ ustniki nie uszczelniają skóry.

Istnieje urządzenie podobne do ustnika, respirator N95, który filtruje 95% cząsteczek w powietrzu i pasuje do twarzy. To urządzenie nie jest przeznaczone do użytku przez dzieci.

Stosowanie tej maski nie jest również zalecane dla osób z zarostem.

Niektóre respiratory N95 posiadają zawór wydechowy, który pozwala użytkownikowi na łatwiejsze oddychanie. Filtr ten umożliwia ucieczkę niefiltrowanego powietrza z półmaski, dlatego nie należy go stosować, jeśli wymagane jest sterylne pole.

W celu prawidłowego stosowania w profilaktyce alergii kombinezony powinny być noszone tylko przez jedną osobę, raz, a po zakończeniu użytkowania zaleca się ich wyrzucenie.

Gdzie mogę kupić maski lub maski dla alergików?

¿Dónde comprar mascarillas o cubrebocas para alergias?

W sklepie internetowym Monouso można znaleźć produkty do ochrony i higieny, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii i rozprzestrzeniania się chorób na skutek ekspozycji na zanieczyszczone płyny biologiczne.

Możesz kupić jednorazowe maski dla alergików w różnych modelach, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed nadejściem wiosny.

Oprócz masek, w naszym dziale odzieży jednorazowej znajdą Państwo produkty potrzebne do wykonywania różnych czynności, zaprojektowane z myślą o ochronie przed różnymi warunkami.

W bogatym katalogu produktów, które znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym, znajdą Państwo nie tylko ochraniacze na zęby, ale również rękawice, kombinezony ochronne i pokrowce na buty.

W Monouso dbamy o zapewnienie Państwu higieny i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości produktów po bardzo niskich kosztach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.