fbpx

Jak usunąć przykry zapach z lodówki i jak go uniknąć

Zdarzało się nam wszystkim, że z dnia na dzień nasza lodówka wydzielała nieprzyjemny zapach. Dzieje się tak dlatego, że zostawiamy jakieś mocno pachnące jedzenie odkryte lub nie przechowujemy go właściwie. Oto sposób na usunięcie zapachu z lodówki

Jak usunąć zapachy z lodówki

Identyfikuje, skąd pochodzi zapach

Aby usunąć zapach z lodówki, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest rozpoznanie, które jedzenie powoduje przykre zapachy. W tym celu zalecamy sprawdzenie tych produktów spożywczych, które mają skłonność do wydzielania silnych aromatów, takich jak sery i niektóre warzywa. Po zidentyfikowaniu źródła zapachu, wyjmij jedzenie z lodówki.

Głębokie oczyszczanie

Drugą rzeczą, którą należy zrobić, to bardzo dobrze wyczyścić lodówkę, to znaczy, że zalecamy zastosować głębokie czyszczenie. Możesz sobie pomóc, używając dobrej gąbki i środka dezynfekującego (najlepiej o łagodnym zapachu).

Jeśli chcesz zastosować bardziej naturalną metodę czyszczenia (aby uniknąć toksyn), możesz użyć sody oczyszczonej, mieszając ją z odrobiną soku z cytryny i gorącej wody. Zanim to zrobisz, pamiętaj, aby wyjąć całą żywność z lodówki.

Ponowne wprowadzenie żywności

Po dokładnym oczyszczeniu, zapach lodówki zniknie, a jedzenie można włożyć z powrotem do niej. Jednakże, aby zapobiec powrotowi przykrych zapachów, damy ci kilka wskazówek.

Sztuczka unikania przykrych zapachów w lodówce

Przechowuje żywność w tuppery

Nieomylną sztuczką eliminowania zapachów z lodówki jest stosowanie tuppery aby zachować jedzenie. Jedną z zalet tych pojemników jest to, że można je uzyskać w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można znaleźć te, które najlepiej pasują do przestrzeni w Twojej lodówce.

W tuppery można w nichprzechowywać wszystkie rodzaje żywności, na przykład sery (które zwykle wydzielają silny zapach), warzywa, a nawet gotowe posiłki, które będziesz jadł w ciągu tygodnia.

Data twojego jedzenia

Teraz, gdy wiesz, jak pozbyć się przykrego zapachu z lodówki, pamiętaj , by włożyć do niej tuppery kiedy włożyłeś jedzenie do lodówki. Możesz użyć markera lub umieścić go w miejscu, w którym napisałeś dany dzień.

Pozwoli Ci to obliczyć przybliżony czas, w którym produkty wygasną i pomoże Ci lepiej się zorganizować, tak abyś nie musiał wyrzucać jedzenia. Innymi słowy, jest to system, który prowadzi do usuwania lub używania jedzenia zanimzacznie pachnieć.

Zapach lodówki

Jeśli chcesz, aby Twoja lodówka była nie tylko czysta, ale również miała przyjemny zapach, możesz namoczyć wacik z pewną naturalną esencją, która Ci się podoba (np. wanilią lub cynamonem) i umieścić go w widocznym miejscu (abyś mógł go regularnie zmieniać). W ten sposób twoja lodówka będzie czysta i naturalnie perfumowana.

Można również umieścić cytrynę lub pomarańczę przeciętą na pół i z goździkami przebitymi w miąższu. Oprócz wchłaniania zapachów, wydzielają one przyjemny, słodki, cytrusowy aromat. Tylko pamiętaj, żeby zmieniać go co tydzień.

Jak widać, usuwanie przykrych zapachów z lodówki jest bardzo proste: trzeba się tylko zorganizować i spędzić trochę czasu na urządzeniu. Pamiętaj, aby używać pojemników i umieścić datę na wszystkich produktach spożywczych, które wkładasz do lodówki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.