fbpx

Jak uniknąć alergicznych rękawic winylowych

Coraz powszechniejsze staje się stosowanie rękawic jednorazowych jako środka ochronnego w różnych dziedzinach pracy. Tylko wiele razy chronimy się przed zarazkami, bakteriami i infekcjami, a rękawice mogą powodować alergie. Ale można tego uniknąć. Jak? Rękawice winylowe to najlepsza opcja na alergię.

Chociaż na rynku istnieje szeroka gama rękawic jednorazowych, pod względem modeli, rozmiarów i materiałów. Zdecydowana większość z nich powoduje reakcje alergiczne u osób, które je noszą. To nie jest naprawdę poważny problem, ponieważ istnieje rozwiązanie, unikanie alergicznych rękawic winylowych jest idealnym rozwiązaniem.

Alergiczne rękawice winylowe i ich właściwości

Istnieją dwie główne grupy materiałów, z których wykonane są rękawice jednorazowe. Kauczuk naturalny, występujący w rękawicach lateksowych i jednorazowych rękawicach syntetycznych lub z PCV. Te ostatnie występują w różnych modelach na rynku, z których najbardziej popularne są:

 • Nitrile.
 • Neoprenowe rękawice.
 • Poliuretanowe rękawice.
 • Wykonane z polietylenu.
 • Winylowe rękawice.

Każda z nich spełnia doskonałą funkcję, aby uniknąć zarażenia chorobami zakaźnymi. Ale większość z tych rękawic powoduje alergie na ręce lub skórę. Tylko jednorazowe rękawice winylowe nie powodują tego problemu u ludzi, dzięki swoim właściwościom produkcyjnym.

alergia guantes de vinilo

Rękawice winylowe i miejsca pracy

Jednorazowe rękawice winylowe mogą być stosowane w wielu dziedzinach pracy, zwłaszcza w przemyśle spożywczym. Oczywiście, są one również szeroko stosowane w sektorze opieki zdrowotnej, a nawet w salonach fryzjerskich. Jednym z sektorów, który powszechnie zaleca używanie tych rękawic, jest sektor czyszczenia.

Rękawice winylowe bardzo dobrze dopasowują się do kształtu dłoni. Chociaż nie mają one takiej elastyczności jak rękawice lateksowe czy nitrylowe. Takie dopasowanie pozwala na dobry ruch i zachowuje wrażliwość na dotyk, pozwalając na lepsze działanie w każdym obszarze pracy

Nie najbardziej odporny, ale skuteczny

Musimy być szczerzy. Rękawice winylowe nie są znane jako najtwardsze na rynku, ale udowodniono, że są bardzo skuteczne. Pełnią one swoją funkcję jako bariera ochronna przed bakteriami i czynnikami zakaźnymi do perfekcji. Po prostu nie mogą być wystawione na działanie wysokich temperatur i surowych chemikaliów.

Agencje sprzątające zalecają rękawice winylowe przeciw alergii, ponieważ nie zawierają lateksu. Również dlatego, że chronią one ręce przed drażniącym działaniem detergentów i wilgoci. W przemyśle spożywczym rękawiczki winylowe są bardzo cenione za to, że pasują do dłoni, nie ograniczając swobody ruchów.

Możesz z nich korzystać przez cały dzień bez ryzyka wystąpienia alergii!

Jest to największa zaleta stosowania rękawic winylowych. Udowodniono, że po spędzeniu całego dnia pracy w rękawiczkach, nie ma żadnych alergii. Nie ma nawet podrażnień skóry spowodowanych ciągłym używaniem rękawic na rękach.

Dowody mówią same za siebie, dlatego coraz więcej ludzi używa tego typu rękawic. Przeciwdziałanie alergiom za pomocą rękawic winylowych stało się najlepszym sposobem ochrony rąk w pracy. Nie tylko od możliwego skażenia bakteryjnego, ale także od wszelkiego rodzaju alergii.

Właściwości rękawic winylowych

Zwalczanie alergii na rękawiczki winylowe, to coś, co charakteryzuje te jednorazowe rękawice. Ale nie jest to jedyny powód, dla którego wielu ludzi woli je jako środek ochronny. Przyjrzyj się dokładnie właściwościom rękawic winylowych:

 • Materiał, z którego wykonana jest rękawica winylowa, jest całkowicie wolny od lateksu.
 • Regulacja osiągnięta w rękawiczkach winylowych, jest wskazana dla lepszej wydajności pracy.
 • Doskonale nadaje się do miejsc pracy, w których występuje niskie ryzyko zakażenia zakaźnego.
 • W przypadku krótkotrwałej pracy najbardziej zalecane są rękawice winylowe.
 • Te rękawice mają właściwości antystatyczne.
 • Z wersją zawierającą talk w proszku, aby ułatwić zakładanie rąk.
 • Są to rękawice, które są najczęściej używane w obecności materiałów bezpiecznych.
 • Jeszcze jedno! Są one najbardziej ekonomiczne na rynku.

Bezkonkurencyjna zaleta – najlepsza cena na rynku

Jak widać, winylowe rękawice można nosić przez cały dzień, nie powodując podrażnień skóry. Poza tym doskonale spełniają swoją rolę jako ściana ochronna przed mikroorganizmami. A co najlepsze, nie powoduje alergii. Jest jednak jeszcze jeden powód, aby promować te rękawice.

To jest cena, są one najtańszą opcją, jaką można znaleźć na rynku. My, jako dystrybutorzy rękawic jednorazowych, oferujemy je w najniższej cenie w Hiszpanii. Nie oznacza to, że są one złej jakości, wręcz przeciwnie. Jakość jednorazowych rękawic winylowych jest więcej niż udowodniona.

Rozmiary i kolory do wyboru

W tej chwili mamy bardzo kompletny stan magazynowy w ramach inwentaryzacji o dużej różnorodności kolorów i rozmiarów. Można powiedzieć, że istnieje możliwość wyboru rękawic winylowych uczulonych na alergeny w zależności od obszaru pracy, który jest wymagany. Jeśli chodzi o rozmiary, to mamy od najmniejszych do największych.

Patrz: rękawice winylowe

Natychmiast zajmiemy się Państwa zapytaniem!

Będziemy czekać na Państwa w naszych biurach w Hiszpanii, lub w naszym strona internetowa w internecie. Bez względu na to, co oznacza, że skontaktujesz się z nami, pewne jest, że natychmiast się z Tobą skontaktujemy. Dla nas najważniejsze jest, aby służyć naszym wybitnym klientom i oferować im najlepsze z naszych produktów, takich jak rękawiczki winylowe z alergią.

FAQ

Jakie są główne rodzaje rękawic dla alergików?

Możemy wyróżnić różne rodzaje rękawic dla alergików: nitrylowe, neoprenowe, poliuretanowe, polietylenowe, winylowe…

Dlaczego rękawice winylowe są najlepszym wyborem dla alergików?

Rękawice winylowe bardzo dobrze dopasowują się do kształtu dłoni. Choć nie mają tak dużej elastyczności jak rękawice lateksowe czy nitrylowe. Takie dopasowanie umożliwia dobry ruch i zachowuje wrażliwość dotykową, co pozwala na lepszą obsługę i wydajność w każdym miejscu pracy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.