fbpx

Jak rozpoznać lody rzemieślnicze?

Lato to najlepszy czas, aby cieszyć się największą różnorodnością lodów. Czas usiąść i rozkoszować się wyśmienitą, rzemieślniczą wanną z lodami, czy też w to właśnie wierzymy? Dziś w Monouso dajemy ci serię sztuczek, by nauczyć się rozpoznawać wytwórcę lodów od tego, który nie jest. I jak to mówią, kiedy próbujesz rzemieślniczego loda, nie chcesz kolejnego

Klucze do rozpoznawania rzemieślniczych lodów

Istnieje kilka fundamentalnych aspektów, które mogą dać nam klucze do identyfikacji dobrych, rzemieślniczych lodów produkowanych według tradycyjnych receptur i ze świeżych składników najlepszej jakości.

Zapach

Lody rzemieślnicze zazwyczaj nie wydzielają wspaniałego zapachu, ale zazwyczaj nie są zauważane. Jeśli lody wydzielają zapach, który jest zbyt agresywny lub silny, prawdopodobnie użyły sztucznych aromatów, aby zmienić ich zapach i smak, więc nie byłoby to rzemiosło.

Flavor

Z smakiem dzieje się to mniej więcej tak samo jak z zapachem. Smak lodów rzemieślniczych jest zazwyczaj bardziej realny, to znaczy, że jest to zazwyczaj ten sam naturalny smak, co główny składnik. Lody, które dają bardzo mocny lub wyrazisty smak, mogły być zrobione ze sztucznymi aromatami.

Kolor

Niezależnie od koloru głównych składników, kolor tradycyjnych lodów jest zazwyczaj naturalny, ponieważ jest on wynikiem mieszania różnych składników. Mleko lub produkty mleczne używane do produkcji tego typu lodów domowej roboty zmiękczają intensywność kolorów, dzięki czemu kolor końcowych lodów jest zwykle bardziej stonowany. Jeśli masz przed sobą lody o mocnych lub nawet fluorescencyjnych kolorach, to dlatego, że dodały one sztucznych barwników. Niektórymi wyjątkami mogą być lody malinowe, ponieważ te owoce dodają dużo koloru do każdej receptury.

Tekstura

Lody rzemieślnicze produkowane według domowych receptur pozostawiają kremowe doznania na naszym podniebieniu. Podawane są na zimno z lekkim stopniem rozpuszczenia i nigdy nie są mrożone. Uważaj na prawie zamrożone lody i kryształki lodów w twoich lodach.

Prezentacja

Gdzie są lody? W gablotach czy w dołówkach? Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania różnych smaków lodów na wystawach lodziarni, ale prawda jest taka, że wiele z najlepszych lodów rzemieślniczych nie pokazuje lodów w tak kolorowy sposób, ale wykorzystuje studnie. We Włoszech znane są również jako pozzeti, a system ten pomaga im utrzymać lody w idealnej temperaturze. Nie oznacza to, że lody w gablocie nie mają charakteru rzemieślniczego, to znaczy, że możliwości lodów w studni są zwielokrotnione.

Być

Jadłeś lody i teraz jesteś naprawdę spragniony? Jeśli tak się stanie, może to być znak, że przedawkowałeś go z cukrem w lodach lub smakami.

Sezon

Lody rzemieślnicze, zwłaszcza te z dodatkiem składników owocowych, są zazwyczaj dostępne tylko w najlepszej dla tych owoców porze roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.