fbpx

Jak robi się papierowe torby Kraft?

papier siarczanowy stał się jednym z najbardziej poszukiwanych materiałów do produkcji torebek ze względu na jego duża odporność i jakośći jego zaangażowanie w Środowisko naturalneJesteśmy dumni z naszego zaangażowania na rzecz środowiska naturalnego, ponieważ jest to materiał poddawany recyklingowi i biodegradacji.

Dzisiaj na blogu Monouso rozmawialiśmy o papierze kraftowym i jego procesie produkcji. To naprawdę ciekawe! Wszystkie te procesy, które zobaczymy poniżej, prowadzą do powstania toreb papierowych typu kraft, które są w stanie utrzymać większą wagę niż torby plastikowe, a poza tym są biodegradowalne.

Nadający się do recyklingu i ekologiczny

Torebki papierowe typu kraft, które można kupić w naszej sieci, są wynikiem bardzo ciekawego procesu produkcyjnego, w wyniku którego powstaje ten ekologiczny materiał. Obecnie widzimy wiele przedmiotów i przedmiotów kraftowych, takich jak karty, menu, broszury, torby, itp. Zaangażowanie na rzecz środowiska sprawia, że wiele firm i osób prywatnych stawia na tego typu materiały, zapewniając im wartość dodaną.

Proces produkcyjny

Proces produkcyjny papieru siarczanowego jest bardzo interesujący i znany jako „płytownictwo” z masy drzewnej, które polega na chemicznym przekształcaniu drewna w masę drzewną.

Drewno drzew składa się z następujących składników strukturalnych: ligniny i celulozy. W trakcie procesu oba składniki są oddzielane, dla których zrębki są gotowane, tworząc rodzaj białej pasty z siarczku sodu i wodorotlenku sodu.

Rozbija to oba składniki i pozostawia masę z litego drewna, a także rodzaj ciemnej pasty. Następnie następuje proces filtrowania i mycia w celu uzyskania czystego papieru bez większych zanieczyszczeń, choć jak wiadomo, ma on chropowatą powierzchnię. Nie jest poddawany żadnej obróbce w celu bielenia, stąd jego charakterystyczny kolor drewna.

Na koniec należy zauważyć, że termin „kraft” pochodzi z języka niemieckiego i oznacza „opór„, nie dziwi więc, że jest to jego główna cecha. Jest również bardzo ceniona za swoją estetykę i jak już wcześniej wspomnieliśmy, stosowana jest w materiałach projektowych. Jeśli szukacie Państwo tanich toreb papierowych, na naszej stronie internetowej Monouso znajdziecie szeroki wybór: różne rozmiary, z uchwytami, bez uchwytów, itp.

>  Jak używać pałeczek do popisywania się swoim sushi

Poza torbami, na naszej stronie internetowej mamy jeszcze wiele innych artykułów spożywczych typu kraft – wejdź i dowiedz się, co mamy do zaoferowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Responsible: Envalia Group, S.L.

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy