fbpx

Jak odzyskiwać torby plastikowe do użytku domowego

Torebki plastikowe są nadal używane do pakowania dużej ilości żywności, ze względu na konserwację żywności. Jednak przemysł szybko zmierza w kierunku coraz bardziej ekologicznych toreb foliowych.

Istniejące w środowisku duża ilość zanieczyszczeń, torby foliowe nie będą przyczyną wielu zanieczyszczeń i globalny ruch ekologiczny wie o tym zagadnieniu, recykling często w użytecznych, nie wszystkie torby foliowe można wyrzucić, można użyć ponownie

Obecnie większość toreb foliowych używa tworzyw sztucznych jako głównego materiału opakowaniowego dla swoich produktów. Worki te są zazwyczaj wykonane z polietylenu o niskiej gęstości lub LDPE, znanego również jako folia plastikowa.

Jaki jest problem z torbami plastikowymi i zanieczyszczeniami?

To proste, że nie każdy wie, co zrobić z torbami plastikowymi, rozwiązaniem jest recykling, a nie wyrzucanie ich lub wyrzucanie do środowiska.

Wiele osób może nie wiedzieć, że ten rodzaj tworzyw sztucznych nadaje się faktycznie do recyklingu. Ale stoi w obliczu walki pod górę w procesie stawania się czymś nowym. Po pierwsze, wiele osób decyduje się nie poddawać recyklingowi.

Tak więc, chociaż worki mogą być ponownie wykorzystane, kończą się w zwykłej beczce na śmieci i trafiają na wysypisko. Po drugie, dla ludzi, którzy chcą się poddać recyklingowi, pozbycie się folii plastikowej w sposób zrównoważony nie jest takie łatwe.

Recykling toreb foliowych

Jaki jest tego powód? Wynika to z faktu, że wiele miejskich programów recyklingowych nie akceptuje folii plastikowej ze względu na jej zdolność do utknięcia w maszynach centrum recyklingu i powodowania niepożądanych opóźnień.

>  Pomysły na recykling rolek kartonowych

Uważamy, że reszta zanieczyszczeń ma bardziej negatywny wpływ na środowisko, torby plastikowe nie są problemem, musimy wzmocnić praktyki recyklingu i ponownego wykorzystania toreb plastikowych, są tysiące pomysłów na to.

Jak korzystać z toreb plastikowych poprzez recykling?

Postępy w technologii przemysłowej sprawiają, że polietylen lub tworzywa sztuczne są codziennie bardziej biodegradowalne, ale trzeba też mieć kulturę opróżniania i ponownego wykorzystania toreb foliowych 👜, dzięki czemu torby foliowe nie trafiają na składowisko odpadów tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli trzymasz torby w domu i dajesz im wiele zastosowań zgodnie z zasadą recyklingu, unikasz konieczności ich wyrzucania.

Istnieje wiele sposobów na recykling, pierwszym z nich jest opróżnianie materiałów bez worków w pojemnikach, ale możemy też wykorzystać je w inny sposób, teraz zobaczymy pomysły na ponowne wykorzystanie toreb plastikowych

👜 Pomysły na recykling toreb foliowych

✔️ Jeśli idziesz do pralni chemicznej lub supermarketu i masz jedną lub dwie plastikowe torby, zabierz je ze sobą i użyj ponownie tej samej plastikowej torby za każdym razem, kiedy możesz.

✔️ Łączenie plastikowych toreb na podkładki

Jak zrobić podkładkę z plastikowymi torbami

Trzymaj stół wolny od pierścieni wodnych, wsuwając podstawkę pod kubek lub szklankę. Nie masz jej? Wszystko czego potrzebujesz to kilka plastikowych toreb i żelazko. Wykonaj poniższe kroki, aby Twój stół wyglądał jak nowy:

✔️ Znajdź okrągły przedmiot wielkości podstawki i użyj go do rysowania kółek na swoich plastikowych torbach.
✔️ Połóż niezadrukowaną kartkę papieru na desce do prasowania.
✔️ Umieść wycięte kawałki plastiku na papierze.
✔️ Przykryj plastik kolejną kartką papieru.
✔️ Prasuj każdą stronę przez 10 do 15 sekund.
✔️ Zmień torbę spożywczą w bransoletkę
brazalete✔ plástico✔
Zaimponuj swojej rodzinie i przyjaciołom wyjątkową i przyjazną środowisku bransoletką

.
>  Jak ozdobić szkło papierowymi serwetkami
https://www.youtube.com/watch?v=EOWf3bCJuf8

Jak zrobić piękne bransoletki z toreb foliowych

✔️ Zaimponuj swojej rodzinie i przyjaciołom stylową nową bransoletką wykonaną w całości z torby spożywczej, w której właśnie nosiłeś swoje jedzenie.

✔️ Przetnij trzy paski tego samego rozmiaru i zawiąż je w węzeł. Stamtąd, zaplatajcie paski. Po zaplataniu należy związać końce i odciąć dodatkowy plastik.

https://www.youtube.com/watch?v=5FRChkjsMS0

Podobnie można zrobić plastikowe nici do tkania innych przydatnych przedmiotów, obrusy, do stołu, ozdoby lub stoły. Chociaż nie wyrzucanie plastikowych toreb nie rozwiązuje problemu zanieczyszczenia środowiska, zawsze używaj plastikowych toreb do ponownego użycia lub zrobienia kilku użytecznych lub dekoracyjnych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Responsible: Envalia Group, S.L.

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy