fbpx

Jak odgrzać pizzę, aby wyglądała na świeżo upieczoną

Cómo recalentar pizza para que parezca recién hecha

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak odgrzać pizzę? Chociaż odgrzewanie pizzy wydaje się prostym zadaniem, wiele osób kończy z przypieczonymi, suchymi, spalonymi, zimnymi i ogólnie nieapetycznymi potrawami. Odgrzewanie pizzy ma swoje sztuczki, w tym wpisie zebraliśmy najciekawsze z nich, tak aby po odgrzaniu wyglądała jak zaraz po wyjęciu z pieca.

Istnieje kilka sposobów na odgrzanie pizzy, tutaj nauczymy Cię jak odgrzać pizzę w mikrofalówce, odgrzać pizzę w piekarniku elektrycznym i jak odgrzać pizzę na patelni. Dowiesz się również, jak odgrzewać pizzę na brojlerze lub grillu, we frytownicy, a nawet w opiekaczu do kanapek.

Zostań z nami, naucz się odgrzewać pizzę we właściwy sposób, opanuj technikę, a zawsze będziesz mieć w domu pizzę, która wygląda, jakby dopiero co wyszła z pieca. Boskie!

Jak odgrzać pizzę w mikrofalówce

Jak odgrzać pizzę w mikrofalówce

Używanie kuchenki mikrofalowej do odgrzewania pizzy jest jedną z najczęściej stosowanych metod, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć przycisku, odczekać kilka sekund i gotowe. Jednak ta technika nie zawsze się sprawdza, ponieważ ciasto traci swoją chrupkość, a dodatki wysychają. Co się stanie, jeśli pozostawisz je do ostygnięcia? Będziesz miał pizzę, której nie da się zjeść.

Dzięki temu dodatki do pizzy nie wysychają. Aby tego uniknąć sztuczka jest umieszczenie szklanki wody wewnątrz mikrofalówki, to zmniejszy moc w gotowaniu i generować wilgotne środowisko , które będzie ogrzewać jedzenie bez wysuszania ich. Można również użyć chłonnej serwetki papierowej, całkowicie przykrywając porcje pizzy przed ponownym podgrzaniem w mikrofalówce.

Odgrzewanie pizzy na brojlerze lub grillu

Podgrzewanie pizzy na grillu lub ruszcie

Ponowne podgrzanie pizzy na grillu lub ruszcie jest bardzo proste i zajmie Ci kilka minut, wystarczy umieścić pizzę na ruszcie i poczekać, aż powróci, aby mieć tę roztopioną konsystencję, którą tak bardzo lubimy.

Pamiętaj jednak, że choć technika ta jest bardzo prosta, musisz być bardzo ostrożny. Przy najmniejszej nieostrożności, pizza się przypali i nie będzie można jej zjeść.Najlepszą rzeczą w tej technice jest to, że ciasto będzie chrupiące i pyszne, jakby dopiero co wyjęte z pieca do pizzy.

Jak odgrzać pizzę na patelni

Jak ponownie podgrzać pizzę na patelni

Innym praktycznym sposobem na odgrzanie pizzy i zachowanie chrupkości jej spodu jest użycie patelni, najlepiej nieprzywierającej. Rozgrzej patelnię na średnio małym ogniu, a kiedy się rozgrzeje, włóż do niej kawałek pizzy i odczekaj dwie do trzech minut. Nie trzeba go odwracać.

Chcesz poprawić wynik? Podczas odgrzewania pizzy można nałożyć na patelnię pokrywkę, dzięki czemu ser będzie się topił pod wpływem pary wodnej wytwarzanej na patelni.

Odgrzewanie pizzy we frytownicy

Odgrzewanie pizzy we frytownicy

Jeśli masz w domu frytkownicę, ta opcja odgrzewania pizzy jest dla Ciebie idealna.Ta technika odgrzewania pizzy jest nie tylko prosta, ale również bardzo szybka.

Wystarczy umieścić kawałek pizzy w koszu i sprawdzać – w 30-sekundowych odstępach – aż pizza będzie równomiernie podgrzana, co zajmie 3 do 4 minut. Ciepło wytwarzane wewnątrz frytownicy jest bardzo intensywne, nie pozostawiaj pizzy bez nadzoru, bo na pewno ją stracisz.

Do odgrzewania pizzy używaj opiekacza do kanapek

Użyj opiekacza do kanapek, aby odgrzać pizzę

Aby odgrzać pizzę, nie zawsze musisz stosować bardziej konwencjonalne metody, zwłaszcza jeśli jesteś fanem chrupiącego ciasta, które chrupie, gdy się w nie wgryzasz. Jeśli chcesz cieszyć się doskonałą pizzą, spróbuj odgrzać ją w opiekaczu do kanapek.

Aby rozpocząć, umieść kawałek papieru do pieczenia na górze urządzenia do robienia kanapek i połóż na nim plastry pizzy – bez zamykania pokrywy, będziesz wiedział, że Twój kawałek pizzy jest gotowy, gdy ser zacznie się topić.

Sztuczka z odgrzewaniem pizzy w piekarniku elektrycznym

Trik jak podgrzać pizzę w piekarniku elektrycznym

Sztuczka z odgrzewaniem pizzy w piekarniku elektrycznym polega na gotowaniu w niskiej temperaturze na blasze z folią aluminiową. Zapobiegnie to wysychaniu kawałka pizzy, a dzięki stopniowemu zwiększaniu temperatury w piekarniku będzie się ona nagrzewać od dołu do góry.

Nie jest to tak szybka technika odgrzewania pizzy jak poprzednie, ponieważ zajmuje około 20 minut, ale w końcu będziesz mógł cieszyć się chrupiącą i pyszną pizzą.

Zobacz, czego potrzebujesz, aby odgrzać pizzę i ją zjeść

Zobacz, czego potrzebujesz, aby odgrzać pizzę i ją zjeść.

Masz gorącą pizzę i potrzebujesz specjalnych naczyń, aby zjeść ją tak, jakbyś był w pizzerii. Wejdź do Monouso, naszego sklepu internetowego i odkryj wszystko, co mamy, aby odtworzyć idealne popołudnie z pizzą w domu.

W dziale Pojemniki na pizzę znajdziesz talerze, kliny, pudełka czy torebki tłuszczoodporne, które pozwolą Ci bez przeszkód zjeść swoją przekąskę. Ponadto, posiadamy najbardziej zróżnicowany asortyment serwetek papierowych, które pomogą Ci zachować higienę rąk podczas degustacji pysznej pizzy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.