fbpx

Jak czyścić sztuczki z parawanem prysznicowym, aby był jak nowy

Dicas para a utilização responsável do plástico

Ekran jest nieodzownym elementem, który każda łazienka powinna mieć, niestety, proces jego czyszczenia może być dość żmudny.

Pomimo ich ogromnych walorów estetycznych, produkty te bardzo łatwo się brudzą. Ponadto zatrzymują one ogromną ilość wilgoci, więc jeśli nie jesteś ostrożny, mogą stać się pleśniowe.

Na szczęście czyszczenie ekranu nie musi być żmudnym zadaniem; wręcz przeciwnie, istnieją wszelkiego rodzaju produkty i środki, które są idealne do tego zadania.

Chcesz odkryć jak pozostawić swój ekran piękny, nieskazitelny i wolny od zarazków? Więc ten artykuł jest dla ciebie.

Na stronie Monouso Ponadto, mamy mały, ale innowacyjny przewodnik, który sprawi, że drzwi do Twojej łazienki będą lśnić.

Spodoba ci się to!

 

Dowiedz się o najlepszych produktach do parawanu prysznicowego

Tradycyjne środki używane prawidłowo są bardzo skuteczne do czyszczenia wapna z parawanu prysznicowego. Należy jednak używać tylko kilku wybranych produktów, takich jak

  • Neutralne mydło: Aby je nałożyć, potrzebny jest jedynie peeling, gąbka lub pędzel. Upewnij się, że jest to produkt miękki, aby nie pozostawić żadnych zadrapań.

 

  • Detergent: Rozcieńczając niewielką ilość detergentu w wodzie, będziesz miał więcej niż wystarczającą ilość środka do dezynfekcji drzwi prysznicowych.

 

  • Amoniak: Ten środek chemiczny jest niezwykle skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń. Pamiętaj, że kilka kropli wystarczy, a nadmiar zaimpregnuje Twoją łazienkę nieprzyjemnym zapachem.

 

  • Wybielacz: Ma takie samo zastosowanie jak wyżej wymienione produkty, jednak w żadnym wypadku nie powinien być łączony z innymi produktami, zwłaszcza z amoniakiem. Dzieje się tak, ponieważ mieszanina ta generuje toksyczne opary, które są bardzo zabójcze dla ludzi.

Domowe remedium na nieskazitelne ekrany

Chociaż powyższe produkty są silnymi środkami czyszczącymi, mogą uszkodzić Twój parawan prysznicowy ze względu na jego wysoką zawartość substancji żrących.

Jeśli wolisz wybrać tańsze i mniej ryzykowne alternatywy, mamy kilka bardziej praktycznych i równie skutecznych rozwiązań.

Zobacz je poniżej:

  • Ocet: Kwas octowy w occie sprawia, że jest on doskonałym środkiem do czyszczenia szkła, zwłaszcza w przypadku ekranów prysznicowych. Wystarczy rozpuścić go w gorącej wodzie i można wymienić środki czyszczące.

 

  • Wodorowęglan: Może być łączony z octem, co daje niesamowite rezultaty. Dodaj wodorowęglan do mieszaniny gorącej wody i otrzymasz środek dezynfekujący o dużej mocy.

 

  • Cytryna: Jak zapewne wiecie, cytryna, wraz z wodorowęglanem, jest ulubionym środkiem czyszczącym w domach. Wystarczy raz na jakiś czas posypać sprayem odrobinę soku, a nie będziesz miał do czynienia z gromadzeniem się bakterii, zapewniamy Cię!

Jeśli chcesz, możesz stworzyć roztwór z cytryny, octu i wodorowęglanu. Nadmiar cytryny może jednak poplamić szkło, więc nie jest to zalecane.

Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami dotyczącymi czyszczenia parawanu prysznicowego, a pozostanie on czysty i lśniący w obliczu brudu. Teraz Twoja łazienka będzie wyglądać dużo bardziej higienicznie, estetycznie i ostentacyjnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.