fbpx

Jak czyścić meble tapicerowane

limpiar-muebles-tapizados-portada

Czyszczenie mebli tapicerowanych może być koszmarem, jeśli nie masz odpowiednich instrukcji. Ta powłoka jest dość delikatna, więc musi być traktowana bardzo ostrożnie, aby utrzymać ją w idealnym stanie; w przeciwnym razie, można zniszczyć kanapę lub fotel tylko próbując go umyć.

W zależności od produkcji tapicerki, można ją prać bezpośrednio w pralce lub użyć suszarki do jej dezynfekcji. Jednak urządzenia te nie zawsze będą w stanie Ci pomóc, więc powinieneś wiedzieć, które produkty są najlepsze do czyszczenia tapicerki.

Chcesz dowiedzieć się, jak sprawić, by twoje meble były całkowicie nieskazitelne? Więc ten artykuł jest dla ciebie. Na stronie Monouso Chętnie podzielimy się naszymi sekretami, aby oczyścić Twoją tapicerkę i pozostawić ją w idealnym stanie. Czytaj dalej!

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Wierzcie lub nie, pokrowce nie chronią całkowicie mebli przed brudem. Kurz i brud są zawsze obecne na meblach, dlatego trzeba je od czasu do czasu czyścić, aby je właściwie zwalczyć.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przeczytanie instrukcji na etykietach. W ten sposób dowiesz się, czy twoja tapicerka nadaje się do prania, czy też nie i z jakiego cyklu należy korzystać. Możesz również wybrać klasyczne produkty tapicerskie dostępne na rynku lub zdecydować się na produkty domowe, takie jak

Ocet i wodorowęglan

Prawie wszystkie kuchnie posiadają oba składniki, ponieważ są one niezwykle łatwe i tanie w pozyskaniu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to rozcieńczyć ocet w wystarczająco ciepłej wodzie. Pamiętaj, że ocet, podobnie jak środki czyszczące, jest używany w małych ilościach. Podobnie, nie należy dodawać zbyt dużo wodorowęglanu, wystarczy jedna łyżka.

W tym przypadku szczotki mogą uszkodzić materiał, więc wystarczy zwykła chusteczka.

Zanurzyć tkankę w roztworze bez nasycania jej roztworem. Skoncentruj się na najbrudniejszych częściach, ale pokryj całe meble tak, aby czyszczenie było równomierne.

Amoniak

Amoniak ma mocny i bardzo charakterystyczny zapach, jednak wystarczy go rozcieńczyć w wystarczającej ilości wody, aby działał.

Podobnie jak w przypadku połączenia octu i wodorowęglanu, do idealnego czyszczenia mebli z tkaniny wystarczy chusteczka. Amoniak jest szczególnie przydatny w przypadku plam z tłuszczu, potu, krwi, kawy, wina i innych produktów.

limpiar-muebles-tapizados

Odkurzacz

Odkurzacz może stać się najlepszym przyjacielem mebli tapicerowanych. Wystarczy, że zapamiętasz poniższe kroki, a Twoje meble będą wyglądać nienagannie:

  • Najpierw potrząśnij meblami, aby pomóc urządzeniu.
  • Jeśli je masz, skup się najpierw na ozdobnych poduszkach.
  • Kontynuujcie z poduszkami pokładowymi.
  • Zdejmij je i oczyść wnętrze mebli.
  • Nie zapomnij przejść przez narożniki i drewniane części.
  • Teraz musisz tylko posprzątać wokół niego.

Stosując się do naszych zaleceń, Państwa meble tapicerowane będą wyglądać świetnie. Będziesz mógł cieszyć się czystszym i czystszym domem i zachować życie swoich mebli. Jednocześnie, Twoi goście będą pod wrażeniem dobrego stanu Twoich foteli. Sprawdź to!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.