fbpx

Ile kosztuje otwarcie baru?

Na terytorium Hiszpanii znajduje się około 255 tysięcy barów, w których pracuje 1,7 miliona osób. Boom na takie biznesy jest tak wielki, że w centrum Madrytu nie można dostać licencji na otwarcie barów.

Wybierz bardzo dobrze, gdzie go otworzyć! Ponieważ ten czynnik warunkuje 50% sukcesu Twojego biznesu. Pozostałe 50% jest w równym stopniu podzielone na markę, którą wybierasz jako franczyzę i na Twój zarząd. Poznaj każdy szczegół, ile kosztuje otwarcie baru.

Ile kosztuje otwarcie baru?

Abyś mógł oszacować ceny, ile kosztuje otwarcie baru, zacznijmy od hipotetycznego lokalu o powierzchni od 90 do 110m2. Najbardziej wskazane jest, aby szukać takiego, który był bar w przeszłości, więc można skupić się tylko na kosztach remontów i maszyn.

  • Pomiędzy projektem prac a inauguracją byłoby to 2 mln euro
  • Prace związane z jego wyposażeniem wyniosłyby 3500 euro
  • Koszt licencji na pracę szacuje się na 1400€
  • Licencja na pracę wynosi około 200€
  • Wynajmując nieruchomość kolejne 800€
  • Meble i maszyny wyniosłyby około 4500€
  • Własna rejestracja osób samozatrudnionych to kolejne 250€
  • Wygłuszenie baru kosztowałoby 120€

Dając rachunek w wysokości 12770 euro. Najlepiej zdecydować się na lokal w obszarze miejskim, a jeśli jest on narożny, to tym lepiej!

Pamiętaj, że będziesz również potrzebował tabliczki, aby zidentyfikować swój bar. Większość kosztów związanych z zatwierdzeniem administracyjnym zależy od regionu, w którym będą Państwo załatwiać formalności.

montar un bar

Jak założyć bar?

W poprzednim rozdziale mówiliśmy o kosztach. Teraz przyjrzymy się znaczeniu każdego z tych aspektów, abyś odniósł sukces. Prace remontowe to podstawowe prace remontowe, takie jak podnoszenie ścianek działowych w celu uzyskania miejsca na śmieci i worki.

Wyremontować również toalety, aby umożliwić korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym. Wiąże się to również z wymianą baru i malowania dla zakładu. Konieczne będzie sporządzenie projektu technicznego dotyczącego prac i inauguracji.

Musisz zmienić właściciela licencji, jeśli zdecydowałeś się na lokal, który działał jako bar i płacić ukryte podatki. Czy był zamknięty? Wtedy trzeba będzie złożyć wniosek o nową licencję.

Koszt licencji budowlanej będzie uzależniony od kosztów kalkulacji wszystkich prac. Rejestracja samozatrudnionych kontempluje zniżki dla nowych, również ma zastosowanie, jeśli miałeś pięć lat niskich. Więc będziesz płacił 50€ miesięcznie przez pierwsze pół roku.

Jeśli chodzi o wynajem lokalu, warto rozważyć wystąpienie do właściciela o okres karencji. Okres ten obejmowałby czas, w którym lokal będzie zamknięty na czas robót. W dzisiejszych czasach każdy obiekt hotelowy wymaga wygłuszenia.

Co musi mieć mój bar, żeby był dobry

Ważne jest, abyś sprawdził PGOU swojego urzędu miasta. Dzięki temu będziesz wiedział, jakie są proporcje toalet i ile ich powinieneś mieć. W swoich szacunkach dotyczących kosztów otwarcia baru, upewnij się, że uwzględniasz komin. Powinna być ona indywidualna i sięgać aż do dachu budynku.

Aby Twój bar odniósł sukces, musisz wiedzieć, w jakich godzinach możesz go otworzyć, czy możesz mieć stereo, czy nie? Wskazane jest również, aby znać ograniczenia licencyjne.

Tarasy mają przytłaczający urok, który może zdetonować atrakcyjność Twojego baru. Więc upewnij się, że będziesz w stanie to zrobić. Sprawdź atrybuty okolicy, czy posiada liczne sklepy, markety spożywcze, łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i innych barów.

Oczywiście to właśnie alkohol będzie stanowił o różnicy między najlepszym barem a tym, który znajduje się na skraju bankructwa. Poświęć więc czas na wybór odpowiednich marek i rodzajów napojów, a także szklanek, w których napoje będą podawane, mieszadeł, do napojów, słomek….

W Europie piwo stanowi 55% sprzedaży, na drugim miejscu są opcje destylowane z 31%, a wino stanowi 10%. Podczas gdy wino stanowi 10%. Jak budować swoje zapasy? Upewnij się, że masz 45% w piwie, kolejne 40% w różnych alkoholach. Tylko 5% w winie, pozostawiając pozostałe 10% na miksery.

Jak odnieść sukces z moim barem?

Objęte aspekty pozwoleń i infrastruktury, trzeba starannie wybrać zasoby ludzkie, które będziesz miał. Odrzuć zatrudnianie tylko dlatego, że “są atrakcyjni”, szukaj ludzi kompetentnych i wykwalifikowanych.

W ten sposób zapewnią pierwszorzędną obsługę klienta. Sposób, w jaki serwujesz, będzie miał kluczowe znaczenie dla powrotu klienta, nawet bardziej niż oferta alkoholowa. Nie można również pominąć jakości gastronomicznej.

Przyczyni się do tego również asortyment produktów, jakość, dostawcy, atrakcyjne menu oraz analiza konkurencji. Co do marketingu, idź z profesjonalistami! W ten sposób sprawisz, że Twoi potencjalni klienci zakochają się w Tobie, aż staną się lojalni.

Jeśli Twój bar ma mniej niż 120m2, prawdopodobnie będziesz musiał prowadzić go jako firmę rodzinną. Ponieważ dochody będą ograniczać Cię do płacenia kelnerom, chyba że przepływ klientów jest doskonały.

Różne wskazówki

Zaleca się, aby roczny czynsz za wynajem lokalu wynosił maksymalnie 10% obrotów baru. Bar wystawia faktury na średnio 400 000 euro rocznie, a średnia cena biletu wynosi 8 euro.

Segmentowane w następujący sposób: 30% wynagrodzenia pracowników, 25% surowce, 20% czynsze i inne koszty stałe. Ostatecznie marża wynosi kolejne 25%. Te procenty pomogą od początku wiedzieć, ile kosztuje otwarcie baru.

Połowa sukcesu Twojego baru będzie zależeć od wyboru odpowiedniego miejsca. Koszty będą rosły lub malały w zależności od miejsca otwarcia. Obszary pogrążone w depresji obejmują sektory o niskich dochodach, niezbyt predysponowane do wydawania pieniędzy. Znajdują się one w pobliżu metropolii.

Aby odnieść sukces na takim obszarze, trzeba mieć niskie ceny, aby przyciągnąć młodych ludzi. Z drugiej strony, sektory zamożne to sektory o skromnych dochodach i rodzinnej atmosferze, choć uwzględniono w nich dane dotyczące przemysłu.

Wydatki spadają, ale jako korzyść będziesz miał więcej lojalnych klientów. Zachowaniem konsumentów jest ciągłe podążanie do miejsca, które preferują, zamiast rotacji.

Wreszcie, są obszary premium mają znacznie wyższy budżet. Użytkownicy mają do konsumpcjonizmu i wydatków na wypoczynek. Stanowią one trzon metropolii i obszarów turystycznych, ale lojalność jest niewielka.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości, dziękujemy za uwagę!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.