fbpx

Etykieta jakości FSC

sello de calidad FSC

Znak jakości FSC to standard certyfikacji lasów (Chain of Custody). Jest to sposób na zagwarantowanie, że surowiec pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Czym jest pieczęć FSC?

Certyfikacja ta (Forest Stewardship Council) powstała na początku lat 90. w Kalifornii. Propagowali go konsumenci i handlarze drewna, organizacje ekologiczne i praw człowieka, w obawie przed możliwą utratą pokrywy leśnej. Celem było promowanie systemu, w którym dobrze zarządzane lasy mogłyby być jasno i wiarygodnie identyfikowane .

Za tą organizacją stały głównie Greenpeace i World Wide Fund for Nature (WWF).

Jakie produkty mogą na to liczyć?

Właściwie każdy produkt, który wykonany jest z papieru i tektury i który spełnia wytyczne określone przez stowarzyszenie, może otrzymać certyfikat.

Rodzaje certyfikatów FSC

Istnieją trzy rodzaje certyfikacji FSC:

  • Forest Management Certification: przyznawany zarządcom i właścicielom lasów, którzy stosują praktyki zarządzania spełniające w całości wymagania organizacji.
  • Chain of Custody Certification: ten certyfikat weryfikuje, że produkty z tą etykietą zawierają materiały z certyfikatem FSC i kontrolowanych źródeł. Jest to pieczęć, którą znajdziesz na naszych produktach.
  • Certyfikacja drewna kontrolowanego: gwarantuje, że mieszanka drewna jest zgodna z zasadami etykiety.

Kto reguluje kwestie związane z etykietą FSC?

Samo stowarzyszenie, którego celem jest przeprowadzanie dobrowolnych ocen przedsiębiorstw leśnych lub podobnych, aby promować ekonomicznie opłacalną, społecznie korzystną i ekologicznie zrównoważoną gospodarkę leśną.

Jak przydatna jest pieczęć FSC?

Oprócz standardu jakości, który reprezentuje, gwarantuje, że produkty nim opatrzone pochodzą z lasów eksploatowanych zgodnie z kodeksami dobrych praktyk i akceptowalnymi poziomami odpowiedzialnego zarządzania.

Dowiedz się więcej o innych powiązanych terminach w naszym Słowniku hotelarstwa i gastronomii.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest etykieta FSC?

Etykieta jakości FSC to standard certyfikacji lasów (Chain of Custody). Jest to sposób na zagwarantowanie, że surowiec pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Jakie produkty mogą nosić pieczęć FSC?

Właściwie każdy produkt, który jest wykonany z papieru i tektury i który spełnia wytyczne określone przez stowarzyszenie, może posiadać certyfikat FSC.

Kto reguluje kwestie związane z pieczęcią FSC?

Samo stowarzyszenie, którego celem jest przeprowadzanie dobrowolnych ocen przedsiębiorstw leśnych lub podobnych firm, aby promować ekonomicznie opłacalną, społecznie korzystną i ekologicznie zrównoważoną gospodarkę leśną.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.