fbpx

Ekologiczny

qué es eco friendly

Eco-friendly to nie tylko trend rynkowy, ale także styl życia lub zmiana mentalności, która musi być stosowana w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju. W Monouso mocno wierzymy, że ochrona planety jest zadaniem każdego z nas i dlatego naszym wkładem jest informowanie o tym temacie.

Tutaj dowiedzą się Państwo, co oznacza pojęcie eko i czym jest opakowanie ekologiczne. Następnie zrozumieją Państwo, dlaczego warto włączyć się do stosowania ekologicznych opakowań w swoim przedsiębiorstwie.

co to znaczy eko-przyjazny?

Eco-friendly oznacza “być przyjaznym dla środowiska”. Powstaje jako inicjatywa mająca na celu zmianę nawyków konsumpcyjnych ludzi i firm w celu utrwalenia czystszej i zdrowszej planety.

Jest to zmiana mentalności w celu zminimalizowania wpływu, jaki pozostawiamy na planecie. Dlatego dotyczy zarówno ludzi, jak i produktów, które wiele firm wprowadza na rynek każdego roku. Czym jednak są produkty ekologiczne?

To bardzo proste: są to wszystkie te produkty, które w żaden sposób nie niszczą, nie zanieczyszczają i nie zmieniają naszej planety. Ponadto propozycja mentalności ekologicznej to także dążenie do zdrowszego stylu życia ludzi.

W końcu im mniej zanieczyszczających produktów krąży po naszej planecie, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy żyć w zdrowym środowisku. Oznacza to oddychanie powietrzem wysokiej jakości, picie czystszej wody i spożywanie żywności wyprodukowanej w zdrowszy sposób.

Opakowania ekologiczne: co to jest?

Obecnie wiele firm z różnych sektorów przyłączyło się do zaangażowania na rzecz bardziej ekologicznej planety. W rzeczywistości na rynku można znaleźć wszelkiego rodzaju opakowania ekologiczne, które są dobrej jakości i nie szkodzą środowisku.

Opakowania ekologiczne lub zrównoważone to opakowania, które nie szkodzą i nie zanieczyszczają planety. Dlatego są one wykonane z materiałów biodegradowalnych, bioplastików lub materiałów pochodzących z recyklingu. Te ostatnie przechodzą długi proces selekcji i ponownego wykorzystania, dzięki któremu nadają się do kontaktu z żywnością.

Wśród najczęściej stosowanych materiałów do produkcji opakowań ekologicznych znajdują się: polimer kukurydziany, PLA, trzcina cukrowa, papier kraft, karton, szkło, aluminium itp. Wszystkie one działają tak, aby zaspokoić potrzeby, wymagania i oczekiwania, jakich klienci oczekują od opakowania, które pokrywa ich produkt.

Należy zauważyć, że opakowanie to musi również pochodzić z mniej agresywnego procesu przemysłowego. To znaczy, nie może to być proces przemysłowy, który generuje zanieczyszczenia dla środowiska lub cała praca zostanie utracona.

Dowiedz się więcej w naszym Słowniku hotelarstwa i gastronomii.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.