fbpx

Durable

¿Qué es un producto durable?

Trwały jest synonimem wielokrotnego użytku. Bardziej zrównoważony. Przyjazny dla środowiska i skuteczny. Kiedy mówimy o trwałych opakowaniach, talerzach, szklankach wszelkich produktów gastronomicznych, mamy na myśli odporny, solidny materiał, który wytrzymuje określoną liczbę prań bez utraty swoich właściwości i który bez wątpienia jest uniwersalny.

Co to znaczy wytrzymały?

W skrócie – produkty o określonej odporności, możliwości ponownego użycia skończoną (ale nie zmniejszoną) ilość razy oraz o gwarantowanym designie i jakości.

Jeśli trwały, to czy nadaje się do recyklingu?

Istnieją pewne rodzaje tworzyw sztucznych, które można poddać recyklingowi. Są to PET (politereftalan etylenu), HDPE (polietylen wysokiej gęstości), LDPE (polietylen niskiej gęstości) i PP (polipropylen).

Dlatego wszystkie produkty wykonane z tych materiałów można bez problemu poddać recyklingowi. Należy wziąć to pod uwagę przy zakupie i pozyskiwaniu produktów dla naszego biznesu.

Kiedy jest uznawany za trwały i jaki powinien być jego cykl życia?

Aby był trwały, musi mieć minimalny okres użytkowania, choć jest on bardzo różny w zależności od poszczególnych elementów. Przykładowo, czasami talerz może mieć nawet 500 cykli użytkowania, podczas gdy niektóre kubki mają żywotność 15 cykli, a inne 125.

jakie materiały są trwałe?

Znajdziemy wiele różnych materiałów, które pozwalają na uzyskanie trwałych produktów.

czy trwałe produkty nadają się na każdą okazję?

Rzeczywiście, jeśli są trwałe, to są odporne i praktycznie nietłukące. Dlatego możemy je wykorzystać na każdą okazję, kiedy są nam potrzebne: w pomieszczeniach, na zewnątrz, na przyjęciach dla dzieci… Twardość szkła, ale pomijając jego kruchość, możemy pożegnać się z ewentualnymi skaleczeniami i innymi nieszczęściami na imprezach! Wspaniała alternatywa, aby uzyskać najlepszą usługę, ale ograniczając ryzyko do maksimum.

Dowiedz się znacznie więcej o innych powiązanych terminach w naszym Słowniku gastronomii i hotelarstwa.

Najczęściej zadawane pytania

Co to znaczy, że opakowanie jest trwałe?

Trwały to synonim wielokrotnego użytku. Bardziej zrównoważone. Przyjazne dla środowiska i skuteczne. Kiedy mówimy o trwałych opakowaniach, talerzach, szklankach dowolnego produktu gastronomicznego, mamy na myśli odporny, solidny materiał, który wytrzymuje określoną liczbę prań bez utraty swoich właściwości i który bez wątpienia jest uniwersalny.

Skoro jest trwały, to czy nadaje się do recyklingu?

Istnieją pewne rodzaje tworzyw sztucznych, które można poddać recyklingowi. Są to PET (politereftalan etylenu), HDPE (polietylen wysokiej gęstości), LDPE (polietylen niskiej gęstości) i PP (polipropylen).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PODSTAWOWE INFORMACJE O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Przeznaczenie: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Prawa: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Odbiorcy: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitymizacja: Consentimiento del interesado.

Odpowiedzialny: Envalia Group, S.L.

Informacje dodatkowe: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.